هزینه نصب کولر گازی جی پلاس

برخلاف تصور بسیاری از افراد، نصب کولر گازی هزینه‌های خاص خود را دارد! هر چند معمولا هزینه نصب کولر گازی جی پلاس، توسط کارشناسان گلدیران به صورت رایگان انجام می‌گیرد؛ اما خرید برخی لوازم جانبی و یا لوله کشی برای این نوع دستگاه تهویه مطبوع، هزینه‌هایی را به مصرف‌کننده تحمیل می‌کند، که باید از قبل، درباره آن‌ها اطلاع داشته باشد. بطور تعرفه نصب کولرگازی Gplus بسته به عواملی که در ادامه گفته میشود، از 150000 تومان تا 650000 تومان میتواند متغیر باشد!

به طور کلی، هنگام تصمیم برای خرید اسپیلیت جی پلاس، باید این نکته را بدانید که مشخص کردن محل نصب و تهیه لوله اضافی و همچنین، سوراخکاری در محل نصب یونیت خارجی و پنل داخلی، هزینه‌هایی دارد که مصرف‌کننده باید به صورت جداگانه پرداخت نماید! حتی ممکن است متناسب با فاصله یونیت داخلی و خارجی از یکدیگر، لازم باشد که گاز اضافی مصرف گردد؛ در این صورت نیز این مساله باید در محاسبه هزینه نصب کولر گازی جی پلاس در نظر گرفته شود.

در ادامه مطلب، به هزینه‌های اضافی که باید در حین نصب کولر گازی در نظر گرفته شوند، می‌پردازیم.

هزینه لوله کشی کولر گازی جی پلاس

هنگامی که کولر گازی جی پلاس را خریداری می‌کنید، مقداری لوله با متراژ مشخص، در جعبه محصول وجود دارند که شما می‌توانید در هنگام نصب، برای برقراری ارتباط بین یونیت داخلی و خارجی، از آن‌ها استفاده کنید. اما گاهی فاصله دو یونیت بیشتر از متراژ لوله‌هایی است، که شرکت در نظر گرفته است؛ در چنین مواردی، تهیه لوله اضافی می‌تواند هزینه‌های اضافی برای خریدار در پی داشته باشد! قیمت لوله با جنس‌های مختلف، متفاوت است که باید در محاسبه هزینه نصب کولر گازی جی پلاس، در نظر گرفته شود.

ممکن است مسیر لوله کشی اسپیلیت، نیاز به عایق بندی داشته باشد! در این صورت، باید هزینه عایقی که لوله‌های نصب شده را می‌پوشاند، به صورت جداگانه محاسبه گردد؛ این گونه هزینه‌ها، در نصب اول برای اسپیلیت نو، توسط کارشناس گلدیران محاسبه خواهند شد.

هزینه‌های مربوط به برق کشی کولر گازی جی پلاس

بسته به اینکه کولر گازی در کدام قسمت از منزل شما نصب می‌شود، باید برق کشی مناسب آن انجام گیرد؛ ممکن است برای تامین برق مورد نیاز دستگاه، به فیوزهای مخصوص و یا سیم کشی قوی‌تری نیاز باشد. این کار را باید به یک کارشناس یا برقکار بسپارید، تا با بالاترین کیفیت و مطمئن‌ترین راه انجام گیرد.

مسلما دستمزد برقکار و همچنین، تهیه لوازم جانبی کولر گازی جی پلاس مانند فیوز برق، یا سیم کشی اضافی، نیاز به صرف هزینه جداگانه‌ای دارد، که خریدار باید آن‌ها را پرداخت نماید! در اغلب موارد، دستمزد برق کشی کولر گازی به صورت متری محاسبه می‌گردد، که در زمان نگارش این مقاله (اسفند 1402)، کابل کشی به ازای هر متر، حدود ۱۰۰ هزار تومان هزینه در بر دارد!

مصرف گاز اضافی برای کولر گازی جی پلاس

یکی از مراحل نصب کولر گازی جی پلاس، چک کردن میزان گاز موجود در دستگاه توسط کارشناس است؛ فارغ از اینکه کولر قبلا نصب بوده و تنها آن را جابجا کرده‌اید، یا برای بار اول است که آن را نصب می‌کنید، این مرحله اهمیت دارد! به طور خاص، در مواردی که فاصله بین یونیت داخلی و خارجی بیشتر از حد عادی باشد، مقدار گاز موجود در کولر باید به طور دقیق‌تر تنظیم شده و با گاز اضافی شارژ گردد؛ در غیر این صورت، اسپیلیت جی پلاس عملکرد قابل قبولی را نخواهد داشت.

اما استفاده از گاز اضافی، اصول خاص خود را دارد. اگر از گاز ترکیبی در دستگاه استفاده شده باشد، کارشناس نصب، گاز موجود در آن را به طور کامل تخلیه کرده و مجددا محفظه را پر می‌کند. در هر حال، با شارژ گاز اضافی، هزینه نصب کولر گازی جی پلاس افزایش می‌یابد، که مواردی مانند نوع گاز، ظرفیت کولر گازی و مقدار گاز اضافی مورد نیاز، می‌توانند بر قیمت و هزینه آن تاثیرگذار باشند.

هزینه سوراخکاری و جوشکاری در نصب کولر گازی

برای اینکه بتوانید یونیت خارجی و پنل داخلی را در جای خود ثابت نگه دارید، لازم است اقداماتی مانند سوراخکاری دیوار را به طور دقیق انجام دهید. برای این کار کارشناس، محل نصب را به طور دقیق تعیین کرده و محل بستن پیچ‌های مربوط به یونیت داخلی و پایه‌های یونیت خارجی را مشخص می‌کند. مسلما سوراخ کاری دیوار برای نصب اسپیلیت، هزینه مختص خود را دارد که باید در محاسبه دستمزد نصب کولر گازی جی پلاس، در نظر گرفته شود.

علاوه بر این، بسته به محل نصب، ممکن است لازم باشد جوشکاری‌هایی هر چند مختصر، در محل یونیت خارجی انجام گیرد. این اقدام نیز باید توسط تکنسین جوشکاری حرفه‌ای، انجام گرفته و دستمزد وی پرداخت شود. معمولا در نصب پایه یونیت خارجی، انجام جوشکاری و سوراخکاری لازم خواهد بود.

پایه‌های نگهدارنده یونیت‌های داخلی و خارجی

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در محاسبه هزینه نصب کولر گازی جی پلاس، باید به آن توجه شود، پایه‌های نگهدارنده‌ای است که برای تثبیت یونیت داخلی و خارجی به کار می‌روند. در اغلب موارد، پایه مربوط به پنل داخلی، همراه با محصول، در اختیار خریدار قرار می‌گیرد؛ اما پایه نگهدارنده برای یونیت خارجی، باید به صورت جداگانه تهیه شود، که هزینه آن به صورت مجزا باید به هزینه نصب کولر گازی ال جی اضافه گردد.

دستمزد نصب یونیت داخلی و خارجی اسپیلیت جی پلاس

غیر از خرید لوازم جانبی و هزینه‌های مرتبط با آن، دستمزد کارشناسی که برای نصب کولر گازی به محل زندگی یا محل کار شما مراجعه می‌کند، باید به صورت جداگانه تسویه شود. البته شرکت گلدیران، در قبال نصب دستگاه‌های نو، هزینه‌ای از خریدار دریافت نمی‌کند! این آپشن، هم برای اسپیلیت‌های جی پلاس و هم برای کولرهای گازی ال جی، که تحت ضمانت شرکت گلدیران هستند، به کار می‌رود! اما اگر قرار است محل نصب اسپیلیت خود را تغییر دهید، باید علاوه بر در نظر گرفتن هزینه‌های یاد شده، دستمزد تکنسین را نیز به هزینه نصب کولر گازی جی پلاس یا ال جی اضافه نمایید.

ممکن است دستمزد نصب کولر گازی جی پلاس، متناسب با ظرفیت آن متفاوت باشد! همچنین، بسته به شهر محل زندگی یا حتی محل نصب، دستمزد نصب کولر گازی جی پلاس می‌تواند تغییر کند. بهترین مرجع برای اطلاع از دستمزد اپراتور، کارشناسان شرکت گلدیران هستند، که می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

فاکتورهای موثر بر دستمزد نصب کولر گازی جی پلاس

صرف نظر از هزینه‌هایی که به مراحل نصب کولر گازی جی پلاس مرتبط هستند، برخی فاکتورها می‌توانند این هزینه‌ها را افزایش یا کاهش دهند. از جمله عواملی که در تعیین هزینه نصب کولر گازی جی پلاس و سایر برندها تاثیرگذار هستند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. ظرفیت کولر گازی؛ که این مساله، می‌تواند بر وزن یونیت داخلی و خارجی، میزان گاز اضافی و تعداد یا حجم لوازم جانبی مورد نیاز دستگاه در حین نصب، تاثیرگذار باشد!
  2. محل نصب کولر گازی؛ با توجه به اینکه بخش مهمی از فرایند نصب اسپیلیت‌ها، به نصب یونیت خارجی مربوط می‌شود، بنابراین اگر دسترسی به محل نصب آن برای کارشناس دشوار باشد، قطعا دستمزد نصب کولر گازی جی پلاس، افزایش پیدا می‌کند.
  3. سوراخکاری بیشتر؛ هر چه فرایند نصب کولر گازی به سوراخ کاری بیشتری نیاز داشته باشد، دستمزد نصب افزایش پیدا می‌کند!
  4. اولین نصب یا جابجایی دستگاه؛ اگر دستگاه شما برای اولین بار نصب می‌شود، معمولا گلدیران هزینه نصب کولر گازی جی پلاس (دستمزد اپراتور) را به عهده می‌گیرد. اما در هنگام جابجایی کولر گازی، دستمزد کارشناس برای باز کردن دستگاه، به صورت مجزا محاسبه می‌شود. البته در هر دو حالت، لوازم جانبی اضافی باید توسط مصرف‌کننده خریداری گردند.

هزینه سرویس کولر گازی جی پلاس

معمولا در مواردی که قرار است کولر را از یک محل به محل دیگری جابجا کنید، بهتر است قبل از آن، دستگاه را سرویس کنید؛ اما در این صورت، هزینه سرویس دستگاه با هزینه نصب کولر گازی جی پلاس، متفاوت خواهد بود. به این ترتیب، لازم است قبل از هماهنگی با سرویس کار، درباره دستمزد هزینه‌های احتمالی آن مطمئن شوید.

تاثیر نوع کولر گازی بر هزینه نصب آن

بسته به اینکه شما بخواهید از اسپیلیت یا داکت اسپیلیت جی پلاس استفاده کنید، هزینه‌های نصب آن‌ها متفاوت خواهد بود. علت این مساله، به پیچیدگی نصب داکت اسپیلیت‌ها مربوط است؛ زیرا این نوع کولر گازی، نصب توکار دارد که باید طی آن، مسیرهای هوایی به یکدیگر متصل شده و هوای مطبوع را به همه نقاط ساختمان منتشر کنند. این در حالی است که اسپیلیت، تنها از طریق نصب پنل داخلی راه اندازی شده و هوای ساختمان را خنک می‌کند.

از طرفی، در نصب داکت اسپیلیت، نوع لوازم جانبی و یا حجم گاز مصرفی، متفاوت خواهد بود که همین موضوع، به طور مستقیم بر دستمزد نصب کولر گازی جی پلاس تاثیر می‌گذارد. بنابراین، در حالت کلی، هزینه نصب کولر گازی جی پلاس از نوع اسپیلیت ارزان‌تر از داکت اسپیلیت خواهد بود.

جمع بندی

در این مطلب، تلاش کردیم تا اطلاعات کافی را درباره هزینه نصب کولر گازی جی پلاس در اختیار شما قرار دهیم. مشاهده شد که هر گونه هزینه مرتبط با انتخاب و آماده‌سازی محل نصب، به عهده خریدار است. همچنین در صورت نیاز به لوازم جانبی اضافی، مصرف‌کننده باید آن‌ها را از قبل خریداری و آماده نماید. دستمزد تکنسین برای نصب کولر گازی نو (برای محصولات جی پلاس و ال جی)، به عهده گلدیران است؛ اما هنگام جابجایی دستگاه یا سرویس آن، تمامی هزینه‌ها بر عهده خریدار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *