هزینه نصب کولر گازی: نرخ اتحادیه نصب کولر گازی ۱۴۰۳

هزینه نصب کولر گازی: نرخ اتحادیه نصب کولر گازی ۱۴۰۳

پس از تصمیم‌گیری درباره خرید نوع کولرگازی انتخابی خود، یکی از موارد مهم برای تمامی مشتریان نصب آن است. عوامل گوناگونی در رقم‌زدن هزینه نهایی کولر گازی شما دخیل هستند. این موارد شامل نوع، ظرفیت، محل نصب، هزینه ایاب‌وذهاب و نوع نصب کولرگازی شما خواهند بود. همچنین هزینه نصب کولرهای گازی برندهای مختلف چندان تفاوتی با یکدیگر ندارد و می‌توان گفت عامل تعیین‌کننده قیمت، شرایط نصب می‌باشد.

بررسی عوامل مؤثر در هزینه نصب کولر گازی

ازآنجایی‌که فاکتورهای متفاوتی در شکل‌گیری قیمت نهایی هزینه نصب کولر گازی، نقش دارند، نمی‌توان نرخ ثابتی را در نظر گرفت. در ادامه به بررسی عوامل مختلف تأثیرگذار بر هزینه نصب کولر گازی می‌پردازیم.

بررسی عوامل مؤثر در هزینه نصب کولر گازی

نوع کولر گازی

نصب برخی از انواع کولرگازی به دلیل وجود قطعات زیادی که در هنگام نصب باید در نظر گرفته شود، نسبت به دیگر انواع کولر گازی دشوارتر هستند. به‌عنوان نمونه، کولر گازی داکت اسپیلت، به دلیل مشمول شدن مواردی همچون کویل آبگرم، دریچه برگشت و بازدید و رفت هوا و غیره نسبت به کولر گازی پرتابل که قابل‌حمل بوده و برای نصب آن، نیازی به پایه‌های نگهدارنده و لوله‌کشی نخواهد بود و به راحتی نیز نصب خواهد شد، سخت‌تر به نظر می‌آید و هزینه بیشتری را شامل می‌شود.

ظرفیت کولر گازی

با افزایش ظرفیت دستگاه،  یونیت‌های داخلی و خارجی دستگاه نیز سنگین‌تر خواهند شد؛ بنابراین، هزینه نصب آن‌ها نیز بیشتر خواهد بود. گاهی اوقات هنگام نصب کولر گازی، گاز دستگاه نیز می‌بایست شارژ شود. باید توجه داشته باشید که افزایش ظرفیت دستگاه منجر به افزایش میزان گاز موردنیاز خواهد شد. به همین دلیل، ظرفیت کولرگازی یکی از عوامل تعیین‌کننده قیمت به شمار می‌آید.

محل نصب کولر گازی

برخی اوقات موقعیت نصب کولر گازی در اتاق یا هر قسمت دیگری از خانه، به هر دلیلی ممکن است، امکان نصب یونیت در محلی قابل‌دسترس را فراهم نکند؛ بنابراین این امر، روند راه‌اندازی را کمی طولانی‌تر کرده و انجام آن را با صرف انرژی بیشتری همراه می‌کند. لازم به ذکر است که این مورد بیشتر برای نصب یونیت‌های خارجی پیش می‌آید.

نوع نصب کولرگازی

انجام لوله‌کشی و داکت‌کشی (داکت کانالی پلاستیکی است که بر روی انواع کابل در جهت آرایش بیشتر و بهبود زیبایی نما به کار گرفته می‌شود) که میزان قیمت آن‌ها بنا بر متراژ و کیفیت لوله‌ها تعیین می‌شود، در کنار انجام سوراخ‌کاری به‌منظور هدایت لوله به بیرون ساختمان، هر کدام بر تعیین قیمت نهایی تأثیرگذار خواهند بود. همچنین انتخاب نصب پایه‌های کولر گازی بر روی زمین یا روی دیوار نیز از دیگر مواردی است که می‌بایست در رقم‌زدن قیمت به شمار آورده شود.

مطلوب‌ترین حالت موجود برای نصب پایه‌های کولر گازی که می‌تواند کارکرد کولر را به حداکثر برساند، موقعیتی است که در آن یونیت داخلی و خارجی کم‌ترین میزان فاصله را از هم داشته باشند. به طور معمول، برای رسیدن به این حالت بهینه، ترجیح داده می‌شود تا کندانسورها را به‌جای پشت‌بام، پشت دیوار یونیت داخلی نصب شوند که همین امر به دلیل دشوارتر بودن آن، هزینه بیشتری را در برمی‌گیرد.

هزینه رفت‌وآمد و جابه‌جایی کولر گازی

باید در نظر داشته باشید که برخی اوقات این مورد به دلیل نزدیکی محل موردنظر با مجموعه مربوطه یا حتی به دلیل سیاست‌های خدمات مشتری شرکت موردنظر، دریافت نخواهد شد. اما به طور معمول، هزینه رفت‌وآمد و جابه‌جایی کولر گازی یکی از انواع مواردی است که شما در فاکتور با آن مواجه خواهید شد.

هزینه نصب کولر گازی برندهای مختلف

یک اصل نامیرا در تمامی صنایع، هزینه بیشتر در قبال کیفیت بالاتر است. باید توجه داشته باشید که کولر گازی برندهای مختلف از کیفیت و قدرت متفاوتی برخوردار بوده و به همین دلیل هزینه نصب آن‌ها نیز متغیر است. با درنظرگرفتن تمامی عوامل ذکر شده به‌عنوان موارد تأثیرگذار در تعیین قیمت نصب کولرگازی می‌توان متوجه شد که تخمین چنین قیمتی با عدم شناخت این عوامل گوناگون غیرقابل‌تصور می‌باشد.

هزینه نصب کولر گازی برندهای مختلف

هزینه نصب کولر گازی هایسنس (Hisense)

یکی از برترین تولیدکنندگان کولر گازی در جهان، کولرگازی هایسنس می‌باشد. هزینه نصب کولر گازی‌های ‌این برند محبوب نیز باتوجه‌به تمامی عوامل ذکر شده تخمین زده می‌شود. باید به یاد داشته باشید که به طور معمول هزینه نصب کولرهای گازی که برند خارجی تلقی شده و قطعات آن‌ها در خارج از کشور تولید می‌شود، هزینه نصب بالاتری نسبت به برندهای داخلی دارند.

اما به‌طورکلی می‌توان گفت هزینه نصب بیشتر از اینکه بر برند تأکید داشته باشد، بسته به شرایط نصب می‌باشد.

هزینه نصب کولر گازی سامسونگ (Samsung)

تعیین هزینه کولرگازی سامسونگ نیز باتوجه به فاکتورهای ذکر شده، انجام می‎‌شود. این برند خارجی نیز به دلیل استفاده از قطعات تولید شده در خارج از کشور، از قیمت بالاتری برخوردار بوده اما نمی‌توان به طور دقیق قیمت نصب آن را پیش‌بینی کرد.

هزینه نصب کولر گازی ایران رادیاتور

کولرگازی ایران رادیاتور که در زمره باکیفیت‌ترین برندهای داخلی کولرگازی قرار می‌گیرد، با توجه به داخلی بودن ساخت قطعات آن، نسبت به دیگر برندها از هزینه نصب پایین‌تری برخوردار است؛ اما همچنان باید گفت که بدون درنظرگرفتن عواملی مانند ظرفیت، نوع، محل نصب کولر و غیره، امکان قیمت‌گذاری وجود نخواهد داشت.

لازم به ذکر است که در کنار تمامی برندهای خوشنام و پرآوازه، برندی وجود دارد که با فراهم‌کردن قابلیت سهولت نصب در کولرهای گازی خود، مشتریانش را به زحمت نمی‌اندازد. از طرفی وجود پشتیبانی فنی و ضمانت‌نامه موجب شده تا بسیاری از مشتریان با اطمینان کامل این برند را در میان غول‌های موجود در این صنعت، انتخاب کنند. کولر گازی جی پلاس با دربرداشتن تمامی این مزایا به همراه هزینه مناسب و معقول جایگاه ویژه‌ای در میان خریداران تصاحب کرده است.

هرآنچه می‌بایست درمورد هزینه نصب و عوامل مؤثر بر آن بدانید

تمامی مشتریان باید به این نکته توجه داشته باشند که برای تعیین هزینه نصب کولرگازی، احتساب تمامی فاکتورهای تعیین‌کننده، بسیار حائز اهمیت بوده و با اطلاع دقیق از تمامی داده‌های لازم می‌توانند به هزینه تقریبی دست پیدا کنند. همچنین در مواردی شرکت مربوطه به درخواست شما، متخصصی را به محل موردنظر اعزام کرده و هزینه را به طور تقریبی محاسبه می‌کند. چنانچه شما نیز از مراحل مربوط به نصب و هزینه آن اطلاع دارید، می‌توانید در بخش نظرات، تجارب خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین آموزش های جی پلاس

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

کولرگازی اینورتر، یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع است که با استفاده از تکنولوژی اینورتر، مصرف انرژی را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. این کولرها

تفاوت کولر گازی گری با گرین

تفاوت کولر گازی گری با گرین

انتخاب یک کولر گازی مناسب برای خانه یا محل کار می‌تواند یکی از تصمیمات مهم در داشتن راحتی بیشتر و کاهش هزینه‌های مصرف انرژی باشد.

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

یکی از مشکلات رایج مصرف‌کنندگان کولر گازی در فصول گرم سال، کاهش پرتاب باد و کارایی دستگاه است. این مشکل می‌تواند، باعث نارضایتی و کاهش