معایب کولر گازی جی پلاس اینورتر (Inverter) چیست؟

معایب کولر گازی جی پلاس اینورتر (Inverter) چیست؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای مصرف کنندگان و خریداران انواع کولرهای گازی جی پلاس پیش آید، این است که مزایا و معایب کولر گازی جی پلاس اینورتر چیست؟ از مهم‌ترین مزایای کولر گازی اینورتر جی پلاس، می‌توان به کاهش مصرف برق و کمتر شدن سر و صدای دستگاه اشاره کرد. اما به نظر شما، معایب کولر گازی جی پلاس اینورتر چیست؟ آیا نقص و عیبی در عملکرد این گونه کولرهای گازی، وجود دارد یا خیر؟

اسپیلیت‌های اینورتر‌دار، در واقع عملکرد متفاوتی با دستگاه‌های دور ثابت دارند؛ همین عملکرد متفاوت نیز، علاوه بر بهینه‌سازی مصرف انرژی، تاثیر بسزایی بر بازده دستگاه خواهد داشت. مسلما تمامی این موارد، مزایایی هستند که مصرف کنندگان را به خرید کولرهای گازی اینورتر‌دار جی پلاس، تشویق می‌کنند؛ حتی به نظر می‌رسد که با وجود این گونه مزایا، جستجوی معایب کولرهای اینورتر‌دار چندان منطقی نیست!

منظور از کیت هوشمند اینورتر چیست؟

امروزه برندهای مختلف، از جمله تولید کنندگان خارجی، در ساخت تجهیزات تهویه مطبوع خود، از کیت‌های هوشمند اینورتر استفاده می‌کنند. هماهنگی موتور کولر گازی با سنسورهای دما، کمک می‌کند تا موتور یا کمپرسور، تنها زمانی که دمای اتاق با حد دلخواه تفاوت دارد، تغییر وضعیت دهد.

کیت اینورتر هوشمند چیست؟

به طور کلی، کولرهای گازی در دو حالت دور ثابت و اینورتر‌دار تولید می‌گردند؛ عملکرد دستگاه‌های دور ثابت، بر اساس خاموش و روشن شدن موتور در دماهای کم یا زیاد است؛ اما کیت اینورتر هوشمند کمک می‌کند تا موتور، از وضعیت دور تند به وضعیت دور کُند و برعکس تغییر کند. مسلما تغییر وضعیت آنی نسبت به خاموش و روشن شدن موتور، انرژی کمتری نیاز دارد؛ بنابراین در بحث مزایا و معایب کولر گازی جی پلاس اینورتر، به نظر می‌رسد که مزایای آن مهم‌تر باشند.

تاثیر موتور اینورتر بر سر و صدای کولر

یکی از ویژگی‌های مهم کولر گازی جی پلاس اینورتر، این است که نسبت به کولرهای بدون اینورتر، سر صدای کمتری ایجاد می‌کند؛ از این رو، همه افرادی که نسبت به سر و صدا حساسیت زیادی دارند، و یا برای خواب شب به محیطی آرام و سکوت مطلق نیاز دارند، از طرفداران پر و پا قرص کولرهای گازی جی پلاس اینورتر به حساب می‌آیند!

تلاش شرکت جی پلاس و انواع برندهای تولید‌کننده کولرهای گازی اینورتر، بر آن است تا بتوانند مقدار سر و صدای دستگاه را در حد ۵۵ دسی بل نگه دارند. البته ممکن است با گذشت زمان، عواملی مانند مسدود شدن فیلترهای هوا، آسیب دیدن کویل و یا ایجاد اختلال در عملکرد فن، باعث سر و صدای بیشتری گردد؛ با این حال، نمی‌توان این موضوع را از معایب کولر گازی جی پلاس اینورتر دانست! زیرا تنها با سرویس سالانه و استفاده صحیح از دستگاه، می‌توان از این موضوع جلوگیری کرد.

رده انرژی کولر گازی جی پلاس اینورتر

در بحث بررسی معایب کولر گازی جی پلاس اینورتر، توجه به مقدار انرژی مصرفی این نوع دستگاه تهویه مطبوع، اهمیت زیادی دارد؛ زیرا در حالت عادی، انواع اسپیلیت و داکت اسپیلیت و کولرهای گازی ایستاده، مصرف انرژی بالایی دارند که این مساله، چه برای برندهای داخلی و چه برای برندهای خارجی، کاملا صادق است؛ اما استفاده از کیت اینورتر هوشمند، باعث می‌شود تا میزان مصرف انرژی کاهش پیدا کند.

رده مصرف انرژی در کولرهای گازی جی پلاس اینورتر

بنا بر آنچه قبلا توضیح دادیم، در کولر گازی جی پلاس اینورتر، موتور به خاموش و روشن شدن پی‌در‌پی نیاز ندارد؛ بلکه برای ثابت نگه داشتن دما، تنها با تغییر دور موتور وظیفه خود را به خوبی انجام می‌دهد! همین موضوع، میزان مصرف برق را به طور قابل توجهی کاهش خواهد داد. به طوری که رده انرژی برای اکثر محصولات جی پلاس، از رده A است.

رده مصرف انرژی برای کولر گازی اینورتر جی پلاس

با توجه به تست‌های کنترل کیفی، که در مورد کولر گازی جی پلاس اینورتر با مدل‌های مختلف انجام گرفته‌اند، معمولا رده انرژی این کولرها، در بازه A است، که نشان دهنده مصرف بهینه آن‌ها خواهد بود. با این توضیحات، مشخص می‌شود که در بررسی معایب کولر گازی جی پلاس اینورتر، از نظر مصرف انرژی، باز هم این محصول پیروز میدان رقابت با کولرهای معمولی است.

چرا قیمت کولر گازی اینورتر گران است؟

به طور کلی، اینورتر بودن موتور کولر باعث مزایای زیر خواهد شد:

  • کاهش سر و صدای دستگاه
  • افزایش بازده کولر
  • بالا بردن طول عمر انواع اسپیلیت
  • پایین بودن مصرف انرژی

در مورد کولرهای گازی، موارد یاد شده از مهم‌ترین فاکتورهایی هستند، که می‌توانند قیمت این محصولات را تعیین نمایند. بر همین اساس، کولرهای گازی اینورتر‌دار نسبت به کولرهای دور ثابت قیمت بالاتری دارند، که البته با توجه به مزایای منحصر به فرد آن‌ها، صرف کمی هزینه بیشتر، می‌تواند به راحتی مصرف‌کننده و کاهش هزینه‌ها در زمینه‌های مختلف کمک کند.

قیمت اسپیلیت اینورتر جی پلاس

به این ترتیب، شاید بتوان اصلی‌ترین معایب کولر گازی جی پلاس اینورتر را نسبت به مدل‌های دور ثابت، گران‌تر بودن قیمت آن‌ها دانست.

بهترین مدل‌های کولر گازی جی پلاس اینورتر

شرکت ایرانی جی پلاس، انواع کولرهای اینورتر‌دار را به صورت اسپیلیت، داکت اسپیلیت و کولر گازی ایستاده، به بازار عرضه کرده است. از بهترین مدل‌های اینورتر‌دار این برند، می‌توان به مدل‌های زیر اشاره کرد:

جمع‌بندی

در این مقاله، به دنبال آن بودیم تا انواع معایب کولر گازی جی پلاس اینورتر را برشماریم؛ اما دانستیم که برندهای تولید‌کننده این نوع دستگاه‌های تهویه مطبوع، در دستگاه‌های با کیفیت خود، از کیت اینورتر هوشمند استفاده می‌کنند! این یعنی مزایای برخورداری از اینورتر، بسیار بیشتر از معایب آن خواهد بود. با توجه به اینکه مواردی مانند کم سر و صدا بودن، پایین بودن مصرف انرژی و بازده بالای دستگاه در کولرهای گازی جی پلاس اینورتر و سایر برندها بسیار اهمیت دارد، مسلما قیمت این محصولات نسبت به کولرهای دور ثابت گرانتر است.

به این ترتیب، شاید بتوان تنها نقص کولر گازی جی پلاس اینورتر، نسبت به کولرهای معمولی را همین موضوع دانست، که البته در ازای مزایای بی‌شمار آن‌ها، کاملا طبیعی و منطقی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین آموزش های جی پلاس

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

کولرگازی اینورتر، یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع است که با استفاده از تکنولوژی اینورتر، مصرف انرژی را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. این کولرها

تفاوت کولر گازی گری با گرین

تفاوت کولر گازی گری با گرین

انتخاب یک کولر گازی مناسب برای خانه یا محل کار می‌تواند یکی از تصمیمات مهم در داشتن راحتی بیشتر و کاهش هزینه‌های مصرف انرژی باشد.

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

یکی از مشکلات رایج مصرف‌کنندگان کولر گازی در فصول گرم سال، کاهش پرتاب باد و کارایی دستگاه است. این مشکل می‌تواند، باعث نارضایتی و کاهش