دکمه اسمارت در کولر گازی جی پلاس

دکمه اسمارت در کولر گازی جی پلاس

عملکرد کولر گازی جی پلاس، از طریق دکمه‌های مختلف قابل تنظیم است؛ برای مثال، حالت خواب، توربو یا جت کول، تنظیم رطوبت، سرعت فن و I Feel یا I Set، از جمله قابلیت‌هایی هستند که با زدن یک دکمه روی ریموت کنترل کولر گازی، فعال می‌شوند؛ دکمه اسمارت (Smart) که در برخی از کولرهای گازی جی پلاس در نظر گرفته شده، برای کنترل عملکرد اسپیلیت جی پلاس به صورت خودکار به کار می‌رود!

عملکرد دکمه اسمارت در اسپیلیت جی پلاس

هنگامی که دکمه اسمارت در کولر گازی جی پلاس را می‌فشارید، دستگاه با استفاده از سنسورهای حرارتی هوشمند خود، دمای هوا را اندازه گرفته و عملکرد خود را متناسب با شرایط آب و هوایی، تنظیم می‌کند! برای مثال، اگر دمای اتاق در روزهای گرم فصل تابستان، به طور غیر عادی افزایش پیدا کند، کولر گازی جی پلاس پس از فعال‌سازی حالت Smart، دما را اندازه‌گیری کرده و سرعت فن و دمای هوای ورودی را متناسب با آن تنظیم می‌نماید.

عملکرد دکمه اسمارت در اسپیلیت جی پلاس

حالت اسمارت در کولرهای گازی اینورتر

در کولر گازی جی پلاس اینورتر، با تغییر وضعیت دور موتور، دمای اتاق ثابت می‌ماند؛ اگر در این کولرها، از حالت اسمارت استفاده شود، تنظیم دما با فعال‌سازی حالت سرمایشی و گرمایشی انجام می‌گیرد. برای مثال، اگر سنسورهای اسپیلیت، دمای اتاق را ۲۰ درجه اندازه بگیرند، در حالی که دمای کولر برابر با ۲۱ درجه تنظیم شده باشد، حالت Smart می‌تواند عملکرد گرمایشی دستگاه را فعال کند، تا دما به مقدار انتخابی مصرف‌کننده برسد!

مزایای استفاده از دکمه اسمارت کولر گازی

فشردن دکمه اسمارت در کولر گازی جی پلاس، از چند نظر مفید است؛ اول اینکه کولر گازی با اندازه‌گیری خودکار دما، می‌تواند از سرد شدن یا گرم شدن بیش از حد دمای محیط جلوگیری کند. این قابلیت به طور خاص، برای مواقعی که افراد در حال خواب یا استراحت هستند، بسیار کاربردی خواهد بود. چون در این صورت دمای محیط متناسب با شرایط آب و هوایی تنظیم شده و خواب راحتی را برای اعضای خانواده شما به ارمغان می‌آورد.

مزیت دیگر استفاده از دکمه Smart در اسپیلیت دیواری جی پلاس، صرفه‌جویی در مصرف انرژی است. در واقع، کار کردن یکسره دستگاه، می‌تواند مصرف برق را افزایش دهد؛ این در حالی است که با فعال‌سازی حالت Smart، کولر گازی در مواقع مورد نیاز، سرعت فن را افزایش داده و دما را متعادل می‌سازد. در صورت مناسب بودن دمای هوا، کولر گازی با دور کم کار کرده و یا حتی خاموش می‌شود.

شباهت دکمه اسمارت با Auto Function

ممکن است برخی مدل‌های کولر گازی جی پلاس، دکمه Smart را با نام‌های دیگری داشته باشند؛ برای مثال، آتو فانکشن (Auto Function) در برخی مدل‌های کولر گازی جی پلاس، به جای اسمارت به کار می‌رود، که عملکردی دقیقا مشابه با حالت اسمارت دارد؛ یعنی با زدن دکمه اتو فانکشن در کولر گازی، دستگاه وضعیت سرمایش یا گرمایش را متناسب با دمای محیط تنظیم کرده و یا حتی، در مواقع ضروری آن را خاموش یا روشن می‌کند.

حالت اسمارت بهتره یا I Feel؟

هر دو حالت Smart و I Feel، برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی در نظر گرفته شده‌اند؛ با این حال، حالت یا دکمه اسمارت در کولر گازی جی پلاس، نسبت به حالت I Feel، مصرف انرژی کمتری دارد! بنابراین، برای کاهش هزینه‌های انرژی خود می‌توانید حالت Smart را فعال کنید. درباره نحوه عملکرد دکمه‌های مختلف ریموت کنترل کولر گازی جی پلاس، می‌توانید از کارشناسان جی پلاس ایران کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین آموزش های جی پلاس

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

کولرگازی اینورتر، یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع است که با استفاده از تکنولوژی اینورتر، مصرف انرژی را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. این کولرها

تفاوت کولر گازی گری با گرین

تفاوت کولر گازی گری با گرین

انتخاب یک کولر گازی مناسب برای خانه یا محل کار می‌تواند یکی از تصمیمات مهم در داشتن راحتی بیشتر و کاهش هزینه‌های مصرف انرژی باشد.

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

یکی از مشکلات رایج مصرف‌کنندگان کولر گازی در فصول گرم سال، کاهش پرتاب باد و کارایی دستگاه است. این مشکل می‌تواند، باعث نارضایتی و کاهش