مشخصات فنی کولر گازی جی پلاس

مشخصات فنی کولر گازی جی پلاس

مشخصات فنی کولر گازی جی پلاس، به نوع و مدل آن بستگی دارد. در حال حاضر، برند ایرانی G Plus انواع مدل‌های کولر گازی را به بازار عرضه کرده است. اسپیلیت، داکت اسپیلیت gplus و کولرهای گازی ایستاده gplus، هر کدام، مشخصات فنی خاص خود را دارند. البته برخی ویژگی‌ها، برای همه کولرهای گازی جی پلاس یکسان هستند. با این حال، مواردی نیز وجود دارند که منحصرا به نوع کولر مربوط خواهند بود. همین موضوع، دلیل اصلی تفاوت قیمت در مدل‌های متعدد G Plus است.

هر یک از کولرهای جی پلاس، صرف نظر از اسپیلیت و غیراسپیلیت بودن، دارای موتور اینورتر هستند. در اکثر موارد، در ساخت این کولرها، از کمپرسور روتاری استفاده می‌شود. از این رو، عملکرد هر یک از محصولات جی پلاس بهینه‌تر و بازده آن‌ها، بیشتر از برندهای دیگر خواهد بود. در ادامه این مقاله، به هر آنچه باید درباره مشخصات فنی کولر گازی جی پلاس بدانید، اشاره خواهیم کرد.

مشاوره رایگان خرید محصولات جی پلاس

موتور

یکی از مهم‌ترین جنبه‌هایی که باید در هنگام خرید کولر گازی جی پلاس در نظر داشته باشید، نوع موتور آن است. زیرا عملکرد موتور تعیین می‌کند که بازده کولر، چگونه بوده و قدرت آن در خنک کردن هوا چقدر خواهد بود.

در همه مدل‌های جی پلاس، از موتور اینورتر هوشمند استفاده می‌شود. نصب این نوع موتور بر روی کولر گازی یا هر وسیله خنک‌کننده دیگری، بازده آن را افزایش می‌دهد. ضمن این که مانع از مصرف بیش از حد برق، خواهد شد. به این ترتیب، بهتر است در هنگام خرید، حتما به مشخصات فنی کولر گازی جی پلاس از نظر نوع موتور توجه داشته باشید.

نحوه عملکرد موتور اینورتر

در کولرهای با موتور اینورتر، تا زمانی که دمای محیط به حد ایده آل رسیده و خنک شود، موتور با دور تند، کار می‌کند. اما به محض خنک شدن دما تا حد کافی، موتور به حالت دور کند رفته و در همان حالت باقی می‌ماند. این کار باعث می‌شود تا دمای هوا در داخل ساختمان ثابت بماند. مسلما ثابت نگه داشتن دما نسبت به خنک کردن مجدد آن، انرژی کمتری می‌طلبد. این به معنای کاهش مصرف برق و هزینه‌های انرژی خواهد بود.

کمپرسور کولر گازی GPlus

بر روی کولر گازی جی پلاس از هر نوع، کمپرسور روتاری به کار می‌رود. این در حالی است که برخی برندهای دیگر، از انواع کمپرسورهای پیستونی استفاده می‌کنند. البته ممکن است در تعداد بسیار محدودی از مدل‌های گرمسیری جی پلاس نیز از کمپرسورهای پیستونی استفاده شود. با این حال، در اکثر موارد، چه در مدل‌های معتدل و چه در مدل‌های گرمسیری، استفاده از کمپرسور روتاری مرسوم‌تر است.

کمپرسور روتاری، استهلاک کم و بازده بالایی دارد. این مساله باعث می‌شود تا عملکرد کولر گازی جی پلاس بهینه‌تر گردد. بنابراین نوع کمپرسور نیز از مشخصات فنی کولر گازی جی پلاس است که باید به آن اهمیت دهید.

مشخصات فنی کولرگازی gplus؛ ظرفیت کولر گازی

اصلی‌ترین پارامتری که باید در هنگام خرید کولر گازی به آن اهمیت دهید، ظرفیت آن است. هر اسپیلیت، داکت اسپیلیت یا کولر گازی ایستاده، ظرفیت خاص خود را دارد. شما باید بر اساس مساحت محیط مورد نظر خود، بهترین ظرفیت را انتخاب نمایید.

ظرفیت کولر گازی جی پلاس چقدر است؟

در لیست مشخصات فنی کولر گازی جی پلاس، ظرفیت آن مشخص می‌شود. ظرفیت کولرهای جی پلاس صرف نظر از مدل آن‌ها، بین 9000 تا 48000 می‌تواند تغییر کند. یک کولر 9000 باید در یک اتاق خواب یا یک دفتر کار کوچک، نصب شود. در حالی که برای یک ساختمان با ابعاد 90 تا 120 متر مربع، حداقل ظرفیت مورد نیاز شما، 30000 بی‌تی یو بر ساعت خواهد بود. در صورت عدم انتخاب کولر با ظرفیت مناسب، بازده کافی را دریافت نخواهید کرد.

معتدل و گرمسیری بودن کولرهای جی پلاس

انواع کولر گازی جی پلاس در دو نوع گرمسیری و معتدل تولید می‌شوند. بازه دمایی که در مشخصات فنی کولر گازی جی پلاس ثبت می‌شود، به نوع کولر بستگی دارد. برای مثال برخی مدل‌های معتدل می‌توانند دما را از 10- تا 48+ تغییر دهند. در حالی که این بازه برای کولرهای گازی گرمسیری می‌تواند از 15- تا 55+ باشد. به این ترتیب، برای فردی که در ناحیه معتدل زندگی می‌کند، خرید کولر گازی گرمسیری تنها منجر به صرف هزینه بیشتر خواهد شد. ضمن این که مصرف انرژی دستگاه ناخودآگاه افزایش می‌یابد.

غیر از تفاوت در بازه دمایی کولر گازی، برخی از مدل‌های معتدل، دارای قابلیت رطوبت زدایی نیز هستند. به این معنا که می‌توانند رطوبت هوا را کاهش داده و کیفیت تنفس را بهبود دهند. این قابلیت برای زندگی در آب و هوای شرجی (مانند شهرهای شمالی کشور)، بسیار کاربردی خواهد بود.

فیلتر تصفیه هوا از مهمترین مشخصات فنی

آیا در شهرهای آلوده زندگی می‌کنید؟ یا این که خانه یا محل کار شما در نزدیکی نواحی صنعتی واقع شده است؟ در هر یک از این شرایط، تنفس هوای آلوده می‌تواند سلامت شما را به خطر اندازد. این در حالی است که اگر از یک کولر گازی فیلتر‌دار استفاده کنید، قطعا میزان خطر کمتر خواهد بود.

یکی از مشخصات فنی کولر گازی جی پلاس، فیلتر‌دار بودن آن است. حتما باید این مساله را در هنگام خرید انواع کولر گازی، بررسی کنید. در اکثر مدل‌های جی پلاس، از فیلترهای چند لایه برای بهبود هوای داخل ساختمان استفاده می‌شود. این فیلترها تمامی آلودگی‌ها را گرفته و تنفس افراد را بهبود می‌بخشد. اگر در خانواده یا بین همکاران شما، افرادی با مشکلات تنفسی حضور دارند، خرید کولر گازی جی پلاس فیلتر‌دار، لطف بزرگی در حق آن‌ها خواهد بود.

حالت توربو در کولر گازی جی پلاس

حالت‌های مختلفی بر روی کولر جی پلاس وجود دارند که عملکرد آن را بهینه می‌کنند. عمده این حالت‌ها باعث کاهش مصرف برق نیز می‌شوند. در نتیجه، هزینه‌های انرژی به طور قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. این حالت‌ها در لیست مشخصات فنی کولر گازی جی پلاس ذکر می‌گردند.

حالت توربو در کولر گازی Gplus چیست؟

حالت توربو یکی از بهترین قابلیت‌هایی است که در کولر گازی جی پلاس وجود دارد. با فعال شدن این حالت، دمای اتاق در کوتاه‌ترین زمان ممکن خنک شده و بلافاصله به حالت دور کند تغییر می‌کند. ممکن است همه حالت‌های کولر گازی جی پلاس، حالت توربو را نداشته باشند. برای اطمینان از این موضوع می‌توانید به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید. همچنین می‌توانید در هنگام خرید محصول، درباره حالت توربوی دستگاه از کارشناسان شرکت، سوال نمایید.

حالت Eco

یکی از حالت‌هایی که در لیست مشخصات فنی کولر گازی جی پلاس ثبت می‌شود، حالت اکو است. این حالت به طور اتوماتیک فعال بوده و پس از روشن شدن کولر گازی، شروع به کار می‌کند. حالت Eco برای کاهش در مصرف انرژی و بهینه‌سازی عملکرد دستگاه، به کار می‌رود. بنابراین این مورد از مشخصات فنی کولر گازی جی پلاس نیز، به کاهش هزینه‌های انرژی شما کمک خواهد کرد.

حالت خواب در GPlus

هنگامی که به فصل‌های با آب و هوای مساعد نزدیک می‌شویم، تنظیم دمای اتاق کمی دشوار می‌شود. زیرا در برخی ساعات شبانه روز، امکان خنکی بیش از حد یا ایجاد گرمای غیرعادی وجود دارد. این حالت، برای شب هنگام و زمان‌های خواب می‌تواند آزاردهنده باشد؛ به طوری که کیفیت خواب افراد را تحت تاثیر قرار دهد.

یکی از قابلیت‌هایی که در مشخصات فنی کولر گازی جی پلاس در نظر گرفته شده است، حالت خواب نام دارد. با فعال کردن حالت خواب در کولر گازی جی پلاس، دمای اتاق در طول شب، با توجه به دمای محیط تنظیم می‌گردد. این کار، از خنکی بیش از حد یا ایجاد گرمای آزار دهنده، جلوگیری می‌کند.

تنظیمات حالت خواب به گونه‌ای است که کاهش دما تا حد معینی، انجام می‌گیرد. در مواردی که نیازی به روشن ماندن کولر گازی نباشد، کولر خاموش می‌شود. به این ترتیب، علاوه بر حفظ تعادل در دمای اتاق، از مصرف بیش از حد انرژی، جلوگیری به عمل می‌آید.

توانایی پرتاب باد چهار جهته

این که کولر گازی، باد خنک یا گرم را در چه جهتی پخش می‌کند، اهمیت دارد. اگر باد کولر تنها به صورت مستقیم پرتاب شود، بازه زمانی طولانی برای خنک شدن کل ساختمان، لازم داریم. به همین دلیل نیز در کولرهای گازی جی پلاس، از فناوری پرتاب باد چهار جهته استفاده می‌شود.

این مزیت کمک می‌کند تا در مدت زمانی کوتاه‌تر، همه قسمت‌های اتاق هوای خنک را دریافت کنند. از سوی دیگر، در یک سالن پذیرایی یا اتاق بزرگ، در هر قسمت از اتاق که بنشینید می‌توانید از هوای خنک یا گرم، بهره‌مند شوید.

حالت سرمایشی و گرمایشی در کولر های جی پلاس

یکی از مشخصات فنی کولر گازی جی پلاس که بسیار کاربردی و مفید است، عملکرد دو حالته آن است. تقریبا تمام مدل‌های جی پلاس می‌توانند در فصل گرم، هوای خنک و در فصل زمستان، هوای گرم و مطبوع تولید کنند. این در حالی است که برخی از برندها، تنها کولرهایی با عملکرد سرمایشی دارند.

حالت سرمایشی و گرمایشی کولرگازی های GPLUS

عملکرد دو حالته، یک مزیت بزرگ برای کولرهای گازی جی پلاس به حساب می‌آید. زیرا نیاز مصرف‌کننده به تجهیزات گرمایشی نیز را برطرف خواهد کرد. البته ممکن است برای ساختمان‌های بزرگ، در روزهای بسیار سرد، به یک وسیله کمکی نیاز داشته باشید.

نوع گاز خنک کننده در کولر Gplus

گازی بودن اسپیلیت یا داکت اسپیلیت، به وجود یک گاز خنک‌کننده مربوط است. این گاز که به آن گاز مبرد می‌گویند، گرمای محیط داخلی را جذب می‌کند و به کمپرسور می‌رود. سپس گاز گرم در آن جا فشرده شده و گرمای خود را تا مرز سرد شدن، از دست می‌دهد. در نهایت هوای خنک، به محیط بازگشته و دمای اتاق را کاهش می‌دهد. در کولر گازی جی پلاس، از گاز R410a به عنوان گاز مبرد استفاده می‌شود.

یکی از مشخصات فنی کولر گازی جی پلاس که به سلامت محیط زیست کمک می‌کند، انتخاب گاز R410a است. زیرا این گاز، دوستدار محیط زیست بوده و آسیبی هم به لایه اوزون وارد نخواهد کرد. به این ترتیب، با خرید کولر گازی جی پلاس، هم از کولر با کیفیت استفاده می‌کنید و هم به حفظ محیط زیست کمک خواهید کرد.

پره‌های طلایی کولر گازی جی پلاس

از مشخصات فنی کولر گازی جی پلاس می‌توان به فناوری Gold Fin آن اشاره کرد. برخورداری از پره‌های طلایی باعث افزایش طول عمر کولر گازی می‌گردد. ضمن این که جنس پره‌ها به گونه‌ای است که مقاومت کافی دارد و دچار خوردگی یا زنگ زدگی نمی‌شود.

12 موردی که طی این مقاله آموزشی گفته شد، مهمترین مشخصه های فنی کولر Gplus هست که باید به اونها توجه بکنید و حتی اگر قصد خرید برندهای دیگه ای رو دارین، حتما این 12 مشخصه رو با هم مقایسه بکنید. چنانچه برای تهیه هرکدوم از محصولات جی پلاس به کمک یا مشاوره نیاز داشتین، میتونین با فروشگاه Gplusiran تماس بگیرین و از مشاوره رایگان تیم ما بهره مند بشین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *