کنترل کولر گازی جی پلاس با گوشی

در عصر تکنولوژی، ارتباط دستگاه‌های هوشمند با یکدیگر، امری اجتناب ناپذیر است، که اتفاقا باعث افزایش بهره‌وری سیستم‌های مختلف نیز می‌شود! برای مثال، کنترل کولر گازی جی پلاس با گوشی به شما کمک می‌کند، تا بتوانید دستگاه را از بیرون از خانه کنترل کرده و یا در صورت عدم دسترسی به ریموت اسپیلیت یا داکت اسپیلیت، آن را به کمک گوشی تنظیم نمایید. برای این کار معمولا لازم است از یک نرم‌افزار کمک بگیرید، که این نوع نرم‌افزارها برای برخی کولرهای گازی جی پلاس، منحصر به فرد هستند؛ یعنی در هنگام خرید محصول، نرم‌افزار به صورت جداگانه در اختیار شما قرار می‌گیرد!

برنامه کنترل کولر گازی جی پلاس، چه برای گوشی‌های اندروید و چه برای گوشی‌های ios، قابل استفاده خواهد بود. جالب است بدانید که گاهی فقط با یک گوشی، می‌توانید تعداد زیادی اسپیلیت یا داکت اسپیلیت جی پلاس را کنترل یا تنظیم نمایید؛ تنها کافیست که گوشی تلفن همراه هوشمند مورد نظر، بتواند دستگاه‌های موجود در خانه و محل کار شما را شناسایی کرده و ثبت نماید.

مطالعه پیشنهادی: لوازم جانی کولرگازی جی پلاس

ابزار کنترل کولر گازی جی پلاس با گوشی چیست؟

زمانی می‌توان با استفاده از گوشی هوشمند یک اسپیلیت یا داکت اسپیلیت را تنظیم و کنترل نمود، که هر دو به یک سیستم وای فای مشترک متصل باشند. همچنین، به منظور برقراری ارتباط بین دو دستگاه هوشمند، یعنی گوشی و کولر گازی، باید از یک نرم‌افزار مخصوص استفاده کرد، که بر روی گوشی اندروید یا IOS نصب می‌شود. برنامه کنترل کولر گازی جی پلاس با گوشی، می‌تواند منحصر به یک مدل خاص بوده و یا به صورت یک برنامه جنرال انتخاب شود؛ یعنی برنامه‌ای که صرف نظر از مدل یا حتی برند، می‌تواند دستگاه شما را کنترل نماید. برای دستگاه‌هایی که برنامه خاص خود را دارند، معمولا در هنگام خرید محصول، این برنامه در اختیار خریدار قرار خواهد گرفت.

برای کنترل اسپیلیت جی پلاس با گوشی چه کنیم؟

برای کنترل کولر گازی جی پلاس با گوشی، لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. وای فای موجود در محل را روشن کرده و گوشی و کولر گازی هوشمند را به آن متصل کنید. نحوه اتصال کولر گازی به وای فای، در دفترچه راهنمای آن توضیح داده شده است.
  2. برنامه کنترل کولر گازی با گوشی را دانلود و نصب نمایید؛ برخی کولرهای گازی، نرم‌افزارهای خاص خود را دارند. در حالی که برنامه‌هایی مانند Air Touch، برای تنظیم هر مدل از کولرهای گازی با هر برندی، مناسب هستند.
  3. پس از نصب نرم‌افزار، لازم است در آن ثبت نام کرده و وارد برنامه شوید؛ در اغلب موارد، با وارد کردن مشخصات خود و مدل کولر گازی مورد نظر، حساب کاربری در کمترین زمان ممکن ایجاد می‌گردد. پس از اتمام ثبت نام در نرم‌افزار کنترل کولر گازی، وارد آن شوید.
  4. حال باید دستگاه خود را در اپلیکیشن ثبت نمایید. برای این کار، معمولا یک گزینه «اضافه کردن دستگاه» در محیط نرم‌افزار مشاهده می‌کنید، که باید بر روی آن ضربه بزنید. گاهی باید مشخصات دستگاه را وارد کنید و گاه با خواندن کد QR روی دستگاه توسط گوشی، این مرحله به سادگی انجام می‌گیرد. اگر قصد دارید چند کولر گازی را از طریق گوشی خود کنترل کنید، این مرحله را برای هر دستگاه به صورت جداگانه تکرار نمایید.
  5. با انتخاب نام دستگاه، تمامی مشخصات و تنظیمات مربوط به آن، بر روی صفحه گوشی شما ظاهر می‌شود؛ مواردی مانند سرعت فن، مقدار دما و زمانبندی کارکرد، از طریق برنامه کنترل کولر گازی جی پلاس با گوشی قابل دسترسی هستند.

با طی کردن این مراحل، می‌توانید به راحتی دستگاه خود را از راه دور کنترل کنید؛ این نکته را نیز در نظر داشته باشید که نرم‌افزارهای کنترل کولر گازی جی پلاس، در بازه‌های زمانی مشخص باید به روز رسانی شوند؛ در غیر این صورت، ممکن است غیر فعال شده و یا عملکرد مناسب را نداشته باشند.

مطالعه پیشنهادی: هزینه نصب کولرگازی جی پلاس

مزایای کنترل کولر گازی از راه دور چیست؟

یکی از مهم‌ترین مزایای کنترل کولر گازی جی پلاس با گوشی این است، که شما می‌توانید از خارج از منزل آن را تنظیم نمایید؛ برای مثال، ممکن است در یک روز گرم تابستانی، بخواهید قبل از ورود به خانه، هوای محیط خنک و مطبوع شود؛ در این صورت می‌توانید از بیرون از خانه، دستگاه را روشن کنید تا دمای هوا به حد ایده‌آل برسد!

همچنین، اگر در حین خارج شدن از منزل فراموش کرده باشید کولر را خاموش کنید، با کمک نرم‌افزار هوشمند، می‌توانید از راه دور این کار را انجام دهید؛ مسلما با وجود این قابلیت، در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی خواهید کرد! از سوی دیگر، گاهی به هر دلیلی ممکن است ریموت کولر گازی شما از کار افتاده یا گم شود. در این صورت، می‌توانید به راحتی و با کمک گرفتن از گوشی تلفن همراه خود، دستگاه را تنظیم یا خاموش و روشن کنید.

برای کنترل کولر گازی جی پلاس با گوشی

لازم است ابتدا اپلیکیشن مورد نیاز را بر روی گوشی هوشمند نصب کرده و حساب کاربری خود را در آن بسازید؛ پس از اتصال کولر گازی هوشمند به وای فای و شناسایی آن توسط گوشی، تمامی تنظیمات مربوط به دستگاه قابل مشاهده خواهند بود. از این لحظه می‌توانید به راحتی اسپیلیت یا داکت اسپیلیت خود را با گوشی تنظیم کنید. همچنین برای خرید کولرهای جی پلاس، میتونین به نمایندگی جی پلاس در تهران مراجعه کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *