نحوه اتصال فلش به تلویزیون جی پلاس

چطور فلش رو به تلویزیون جی پلاس متصل کنیم؟

یکی از قابلیت‌هایی که در تلویزیون جی پلاس در نظر گرفته شده است، قابلیت خواندن اطلاعات فلش است. اتصال فلش به تلویزیون جی پلاس بیشتر یک مزیت سخت افزاری است نه نرم افزاری. بنابراین چه در تلویزیون‌های هوشمند و چه در غیرهوشمندهای GPlus می‌توان از مزایای این قابلیت استفاده کرد.

تلویزیون‌های ال‌ای دی و ال سی دی جی پلاس، درگاه‌ها و پورت‌های متنوعی دارند. پورت‌های USB در همه این تلویزیون‌ها وجود دارند. حتی در برخی از مدل‌های مربوط به سری J و K، چندین ورودی USB در نظر گرفته شده است. برای اتصال فلش به تلویزیون GPlus می‌توان از این درگاه‌ها استفاده نمود.

امکان پخش دیتا از طریق اتصال فلش به تلویزیون جی پلاس

تلویزیون‌هایی که با برند GPlus به بازار عرضه شده‌اند، مزایای زیادی دارند که یکی از آن‌ها، امکان اتصال فلش به تلویزیون است. تمامی مدل‌های این برند، صرف نظر از هوشمند بودن یا نبودن، می‌توانند اطلاعات روی فلش را فراخوانی کنند. البته با شرط سالم بودن فلش و تعریف شدن فرمت فایل‌های روی آن برای تلویزیون.

در حال حاضر استفاده از حافظه‌های جانبی با اندازه‌های مختلف، به یک امر طبیعی و مرسوم تبدیل شده است. شما ممکن است بخواهید چندین آهنگ را از طریق یک دستگاه پخش‌کننده گوش دهید. یا این که یک فیلم جذاب را به سفارش دوست خود مشاهده کنید. برای این کار می‌توانید از یک فلش مموری استفاده کرده و فایل مورد نظر خود را از طریق تلویزیون جی پلاس اجرا نمایید.

چگونگی اتصال فلش به تلویزیون جی پلاس

چگونگی اتصال فلش به تلویزیون جی پلاس

درگاه‌های متعددی در پشت و اطراف تلویزیون جی پلاس در نظر گرفته شده‌اند. پورت‌های USB، HDMI، کامپوننت‌ها و موارد دیگر از جمله آن‌ها هستند. هر گاه بخواهید یک دستگاه جانبی را به تلویزیون متصل کنید، باید از این پورت‌ها استفاده نمایید.

برای اتصال فلش به تلویزیون جی پلاس نیز باید آن را به یکی از پورت‌های USB پشت آن وصل کنید. حتی برای هارد اکسترنال که ظرفیت بیشتری دارد نیز می‌توانید از همین طریق اقدام نمایید. اما دقت کنید که نوع فلش (USB2.0 یا USB3.0) بر سرعت فراخوانی اطلاعات آن، تاثیر می‌گذارد.

محصول پیشنهادی: خرید تلویزیون 85اینچ جی‌پلاس

نحوه خواندن اطلاعات روی فلش در تلویزیون جی پلاس

پس از اتصال فلش به تلویزیون جی پلاس، باید بتوانید آن را باز کنید. در این صورت می‌توانید به اطلاعات روی آن دسترسی داشته و هر نوع فیلم، آهنگ یا ویدئو را از روی آن فراخوانی کنید.

اتصال فلش به تلویزیون جی پلاس معمولی

در تلویزیون‌های غیرهوشمند برای آن که بتوانید به اطلاعات فلش دسترسی پیدا کنید، از کلید Source روی کنترل استفاده نمایید. با زدن دکمه Source، شما به یک لیست جدید وارد می‌شوید که می‌توانید گزینه مربوط به فلش مموری را انتخاب کنید.

نحوه خواندن اطلاعات روی فلش در تلویزیون جی پلاس

اتصال فلش به تلویزیون جی پلاس هوشمند

روش اتصال فلش به تلویزیون جی پلاس هوشمند نیز مانند تلویزیون‌های معمولی است. اما برای باز کردن فلش باید از منوی اصلی Home اقدام کنید. پس از باز کردن Home یک گزینه تحت عنوان App List نمایش داده می‌شود. در منوی مربوط به آن، گزینه File Browser می‌تواند شما را به اطلاعات داخل فلش هدایت کند.

لازم است یادآوری کنیم که در تلویزیون‌های هوشمند سری جدید ممکن است این مسیر قدری متفاوت باشد. برای مثال، در برخی از مدل‌ها باید ابتدا کلید Home را بزنید و وارد قسمت Media بشوید. در نهایت اطلاعات روی فلش بر روی صفحه تلویزیون GPlus نمایش داده می‌شود.

در برخی تلویزیون‌های سری جدید یا مدل‌های کمی قدیمی‌تر، ممکن است با گزینه‌هایی نظیر «پخش‌کننده رسانه» یا «رسانه ها» نیز روبرو شوید. حتی گاهی به جای گزینه USB باید کلید DMP روی کنترل را بفشارید تا بتوانید اطلاعات روی فلش را اجرا کنید.

محصول پیشنهادی: خرید تلویزیون 82اینچ جی‌پلاس

نکات مهم در اتصال فلش به تلویزیون جی پلاس

گاهی پس از اتصال فلش به تلویزیون جی پلاس، نمی‌توان به فایل‌های آن دسترسی داشت. علت اجرا نشدن دیتاهای روی فلش ممکن است یکی از دلایل زیر باشد:

  • عدم تطابق فرمت فلش با تلویزیون
  • تعریف نشدن نوع فایل‌های روی فلش برای تلویزیون
  • خرابی فایل‌های روی فلش
  • وجود مشکل سخت افزاری در تلویزیون مانند خرابی برد مین
  • خرابی فلش مموری و ناخوانا شدن آن

برای این که دلیل عدم اتصال فلش به تلویزیون جی پلاس را تشخیص دهید، باید از یک فلش دیگر نیز استفاده کنید. در صورتی که فلش دوم توسط دستگاه تشخیص داده شده و اطلاعات آن اجرا شود، تلویزیون سالم است. اما اگر فلش مموری دوم نیز نتوانست فراخوانی شود، احتمالا باید سلامت پورت USB و سالم بودن برد مین تلویزیون GPlus بررسی گردد.

سرعت انتقال داده در اتصال فلش به تلویزیون جی پلاس

سرعت انتقال داده در اتصال فلش به تلویزیون جی پلاس

پورت‌هایی که برای اتصال فلش به تلویزیون جی پلاس قدیمی در نظر گرفته شده‌اند، عموما USB1.0 هستند. این پورت‌ها سرعت انتقال داده بسیار کمی دارند. اما در سری‌های پیشرفته تلویزیون جی پلاس، از پورت‌های USB2.0 استفاده می‌شود. سرعت انتقال داده در این پورت‌ها به 480 مگابایت بر ثانیه هم می‌رسد. بنابراین اجرای فایل‌های روی فلش با سرعت بهتری انجام می‌گیرد.

نکته دیگر این که فلش‌های پرسرعت USB3.0 می‌توانند انتقال داده را با سرعت 5 گیگابایت بر ثانیه انجام دهند. اما پس از اتصال فلش به تلویزیون جی پلاس، چون پورت‌های تلویزیون نهایتا سرعت 480 مگابایت بر ثانیه دارند، سرعت انتقال داده کمتر خواهد بود. در اصل، فراخوانی اطلاعات از فلش در تلویزیون جی پلاس با توجه به سرعت تعریف شده در برد اصلی تلویزیون انجام می‌گیرد.

جدا کردن فلش از تلویزیون جی پلاس

جدا کردن فلش از تلویزیون جی پلاس باید پس از قطع شدن جریان برق از آن انجام گیرد؛ در غیر این صورت، فلش مموری آسیب می‌بیند. در تلویزیون‌های پیشرفته جی پلاس که با سیستم عامل کار می‌کنند، در قسمت input می‌توانید به گزینه Eject برسید. با زدن این گزینه، جدا کردن فلش مموری از تلویزیون جی پلاس به صورت ایمن انجام خواهد گرفت.

در تلویزیون‌هایی که مدل قدیمی‌تری دارند یا هوشمند نیستند، بهتر است پس از خاموشی تلویزیون، فلش را از آن جدا کنید.

مطالعه پیشنهادی: چگونه کیفیت تصویر تلویزیون جی پلاس را بالا ببریم؟

ضبط برنامه بر روی فلش متصل به تلویزیون جی پلاس

اتصال فلش به تلویزیون جی پلاس تنها برای اجرای فایل از روی فلش نیست. گاهی لازم است یک برنامه جذاب بر روی فلش مموری ضبط شود تا بعدا بتوانید آن را مشاهده کنید. در این مورد نیز می‌توانید پس از متصل کردن فلش به تلویزیون، دکمه رکورد را زده و برنامه را ضبط کنید. برای دسترسی به این فایل نیز باید از روش‌هایی که قبلا توضیح داده شد، استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *