تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس

تفاوت مدل های مختلف کولرگازی جی پلاس چیست؟

تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس از جنبه‌های مختلفی قابل بررسی است. اینورتر و غیر اینورتر بودن موتور، ظرفیت کولر گازی، نوع کولر گازی و جهت پرتاب باد، از مهم‌ترین تفاوت‌ها به حساب می‌آیند. هر یک از این قابلیت‌ها می‌توانند بر بازده و عملکرد کولر گازی تاثیر بگذارند. بنابراین طبیعی است که قیمت کولر گازی نیز بر حسب این ویژگی‌ها تغییر کند.

آشنایی با تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس، برای خرید بهترین مدل لازم است. بسته به این که کولر گازی را برای چه مکانی با چه مساحتی بخواهید، مدل‌های متنوعی را می‌توانید انتخاب نمایید. همچنین، تنوع قیمت مدل‌های جی پلاس متفاوت است و مصرف کنندگان می‌توانند بر اساس بودجه خود بهترین مدل را خریداری کنند.

مطالعه پیشنهادی: آیا کولر گازی جی پلاس خوب است؟

مشاوره رایگان خرید محصولات جی پلاس

تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس از نظر کمپرسور

یکی از جنبه‌های تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس با یکدیگر، نوع کمپرسور آن‌ها است. موتور کولر گازی می‌تواند اینورتر یا معمولی باشد. در کمپرسوری که کیت هوشمند اینورتر دارد، عملکرد موتور کولر بهینه‌تر و بازده آن بیشتر است.

در موتور کولرهای قدیمی، کولر پس از رسیدن به دمای ایده آل، خاموش خواهد شد. در نتیجه برای خنک کردن مجدد هوا، کمپرسور کولر گازی باید دوباره روشن شده و مدت زمان زیادی را کار کند تا هوا خنک گردد. تکرار این فرایند مصرف انرژی را بالا برده و عمر دستگاه را کاهش می‌دهد.

این در حالی است که کولر گازی با موتور اینورتر، دمای اتاق را به حد ایده آل می‌رساند و پس از آن با دور کمتری روشن می‌ماند. به این ترتیب، تغییر دما در محیط اتاق به حداقل می‌رسد و نیازی به کار کردن طولانی وقت کمپرسور با دور تند نیست. این مساله، علاوه بر افزایش بازده کولر گازی، مصرف برق را کاهش می‌دهد. تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس از نظر اینورتر بودن موتور، بر قیمت این مدل‌ها نیز تاثیرگذار است.

تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس از نظر جهت پرتاب باد

جهت پرتاب باد در مدل‌های مختلف، متفاوت است. برای مثال، مدل‌هایی وجود دارند که جهت پرتاب باد در آن‌ها تنها به صورت مستقیم است. این گونه مدل‌ها هوا را تنها به سمت جلو پخش می‌کنند و بنابراین مدت زمان زیادی برای خنک کردن هوای اتاق نیاز دارند.

در مدل‌های پیشرفته‌تر کولر گازی جی پلاس، جهت پرتاب باد به صورت چهار جهته است. به این معنا که هوای خنک را در جهت بالا و پایین و چپ و راست پخش می‌کند. این موضوع کمک می‌کند تا هوای اتاق در کمترین زمان ممکن خنک شده و آرامش اعضای خانواده فراهم گردد. به این ترتیب، تفاوت مدل‌های کولر گازی از این نظر اهمیت زیادی خواهد داشت.

برای مدل‌هایی که پرتاب هوای مستقیم دارند، برای خنک شدن باید حتما در راستای پرتاب باد قرار گرفت. اما اگر از مدل‌های 4 جهته استفاده کنید، در هر قسمت از اتاق یا محیط کار، هوای مطبوع را دریافت خواهید کرد.

کدام مدل از کولر گازی جی پلاس بهتر هست؟

تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس از نظر نوع کولر

مدل‌های کولر گازی جی پلاس در سه گروه اصلی تقسیم بندی می‌شوند؛ اسپیلیت، داکت اسپیلیت و کولر ایستاده. تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس بر حسب مساحت تحت پوشش آن‌ها مشخص می‌گردد. برای مثال، اسپیلیت‌ها همان کولرهایی هستند که پنل داخلی آن‌ها بر روی دیوار نصب می‌شوند. این نوع کولر گازی برای منازل و محیط‌های کاری غیر کارگاهی مناسب هستند.

اگر مساحت محیط از حد مشخصی بیشتر باشد، باید تعداد پنل‌های موجود در محیط را افزایش داد. اما به جای این کار می‌توان از داکت اسپیلیت‌ها کمک گرفت. زیرا با استفاده از این نوع کولرهای گازی نه تنها هوای خنک به همه جای ساختمان انتقال می‌یابد، بلکه نیازی به صرف هزینه اضافی برای خرید پنل‌های بیشتر نخواهد بود. زیرا داکت اسپیلیت‌ها به مسیرهای هوایی متصل می‌شوند و به تمامی قسمت‌های خانه راه خواهند داشت.

کولر گازی ایستاده نسبت به اسپیلیت و داکت اسپیلیت، ظرفیت و قدرت بیشتری دارد. همچنین، جهت پرتاب باد کولرهای گازی ایستاده، گسترده‌تر و برد آن‌ها بیشتر است. به طوری که برخی از مدل‌های کولر گازی جی پلاس می‌توانند باد خنک را تا فاصله 25 متر نیز توزیع کنند. اتفاقا یکی از جنبه‌های تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس نیز همین برد پخش باد است.

تفاوت در ظرفیت کولرهای گازی جی پلاس

یکی از مهم‌ترین مشخصه‌هایی که تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس تعیین می‌کند، ظرفیت آن‌ها است. هر یک از انواع کولرهای گازی دارای ظرفیتی بین 9000 تا 60000 هستند. هر چه ظرفیت کولر گازی بیشتر باشد، قدرت آن در خنک کردن یا گرم کردن محیط بیشتر خواهد بود. واحد اندازه‌گیری ظرفیت کولرهای گازی بر حسب بی تی یو در ساعت است.

در هنگام خرید انواع کولر گازی جی پلاس باید به مساحت محیط مورد نظر و نوع کاربری آن توجه کنید. برای مثال، یک اتاق خواب کوچک را می‌توان با یک کولر گازی gplus با ظرفیت 9000 بی تی یو در ساعت خنک کرد. اما برای یک آپارتمان 40 متری ظرفیت کولر حداقل باید کولرگازی جی پلاس 18000 باشد.

تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس ایستاده و اسپیلیت‌ها از نظر ظرفیت زیاد است. از این رو، کولرهای ایستاده برای محیط‌های کارگاهی و پر رفت و آمد، گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس در سرمایش و گرمایش

در حالت کلی، کولر گازی برای خنک کردن هوای اتاق به کار می‌رود. اما مدل‌های پیشرفته‌تر کولر گازی می‌توانند در ایجاد هوای گرم در فصل زمستان نیز مفید باشند. هر چند، گاهی در روزهای خیلی سرد بهتر است از یک وسیله گرمایشی کمکی نیز استفاده شود.

مدل‌های کولر گازی جی پلاس در دو حالت سرمایشی و سرمایشی-گرمایشی به بازار عرضه می‌شوند. این مساله برای اسپیلیت‌ها، داکت اسپیلیت‌ها و کولرهای ایستاده جی پلاس، صدق می‌کند. در صورتی که دستگاه از دو قابلیت سرمایشی و گرمایشی برخوردار باشد، قیمت کولر گازی G Plus متفاوت خواهد بود.

تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس از نظر اقلیم آب و هوایی

کولرهای گازی جی پلاس یا هر برند دیگری، متناسب با دو اقلیم متفاوت تولید می‌شوند. این کولرها می‌توانند گرمسیری یا معتدل باشند. از تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس گرمسیری با معتدل می‌توان به ظرفیت آن‌ها اشاره کرد. زیرا عمده کولرهای گرمسیری، ظرفیت‌های بالاتری دارند.

از سوی دیگر، معمولا در کولرهای معتدل از قابلیت رطوبت زدایی استفاده می‌کنند. این ویژگی برای کاهش رطوبت محیط و بهبود وضعیت تنفس افراد بسیار مفید است.

برخورداری از فیلترهای تصفیه هوا در مدل‌های جی پلاس

یکی از مشخصه‌هایی که تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس را در پی دارد، نصب فیلترهای تصفیه هوا است. در مدل‌های پیشرفته کولرهای گازی جی پلاس از فیلترهای تصفیه هوا استفاده می‌شود. این ویژگی برای نصب کولر گازی در مناطق آلوده یا صنعتی یک مزیت به حساب می‌آید. مخصوصا اگر اعضای خانواده دچار مشکلات تنفسی و آسم باشند.

البته تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس از نظر نوع فیلترهای تصفیه هوا نیز مهم است. زیرا بهترین نوع فیلتر هوا، فیلتر هوای چند لایه است تا بتواند هوا را با بهترین کیفیت به محیط تحویل دهد.

برخورداری از پره‌های گلد فین (Gold Fin)

یکی دیگر از تفاوت‌هایی که می‌توان برای مدل‌های کولر گازی جی پلاس در نظر گرفت، نوع پره‌های آن است. در مدل‌های پیشرفته کولر گازی جی پلاس، از پره‌های طلایی استفاده می‌شود. جنس این پره‌ها نسبت به مدل‌های معمولی مقاوم‌تر است. همچنین مواد سازنده این نوع پره‌ها، رسانایی الکتریکی بهتری دارند. در نظر داشته باشید که کولرهای گازی با پره‌های گلد فین در برابر خوردگی مقاومت بالاتری خواهند داشت.

تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس از نظر سنسور دما

یکی از ویژگی‌هایی که در مدل‌های کولر گازی جی پلاس پیشرفته وجود دارد، سنسورهای I feel هستند. اگر از این نوع سنسورها در کولر گازی استفاده شده باشد، دمای کولر به صورت هوشمند تنظیم خواهد شد. در واقع، این سنسورها بنا بر دمای محیط، تغییرات دمای کولر گازی را کنترل خواهند کرد. بنابراین اگر تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس از نظر هوشمند بودن برایتان مهم است، این ویژگی را حتما در نظر داشته باشید.

وجود حالت خواب در مدل‌های کولر گازی جی پلاس

یکی دیگر از مواردی که باعث تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس می‌شود، برخورداری از حالت خواب است. این حالت به صورت هوشمند عمل کرده و دمای محیط را تنظیم می‌نماید. برای مثال، در طول شب با نزدیک شدن به صبح، هوا رفته رفته خنک می‌گردد. بنابراین ممکن است لازم باشد دمای کولر گازی بر روی مقادیر کمتری تنظیم گردد. در حالت خواب، هر دو ساعت یک بار، دمای کولر به اندازه مشخصی کاهش می‌یابد. تنظیمات حالت خواب کولر گازی جی پلاس به گونه‌ای است که بعد از مدت زمان مشخصی خاموش خواهد شد. این موضوع برای جلوگیری از روشن ماندن بیهوده کولر گازی و کاهش مصرف برق مفید خواهد بود.

تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس از نظر رده انرژی

کولر گازی از هر نوع و برندی، مصرف انرژی بالایی دارد. اما در هر نوع کولر، بنا بر ظرفیت، نوع موتور و برخورداری از حالت اکو، میزان برق مصرفی متفاوت است. برچسب انرژی در کولرهای گازی جی پلاس با موتور اینورتر از رده +A است. اما برای کولرهای گازی با موتور عادی (دور ثابت) می‌تواند از رده A باشد.

حالت اکو نیز به حالتی اطلاق می‌شود که میزان مصرف انرژی را کاهش می‌دهد. این حالت، پس از نصب کولر گازی به صورت اتوماتیک فعال می‌گردد. البته برخورداری از حالت ECO نیز منجر به وجود تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس می‌گردد.

مقایسه مدل های کولرگازی gplus

تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس از نظر قیمت

تمامی مدل‌های کولر گازی جی پلاس نسبت به نمونه‌های خارجی مشابه، قیمت مناسب‌تری دارند. این مساله باعث شده تا مصرف کنندگان با اعتماد بیشتری به سوی این برند جذب گردند. قیمت کولر گازی جی پلاس از هر نوع (اسپیلیت، داکت اسپیلیت و کولر گازی ایستاده) با یکدیگر تفاوت دارند. البته تفاوت مدل های کولر گازی جی پلاس از نظر قیمت به فاکتورهای زیر نیز بستگی خواهد داشت:

  • ظرفیت کولر
  • برخورداری از موتور اینورتر
  • داشتن حالت اکو یا Super
  • برخورداری از قابلیت‌های سرمایشی و گرمایشی
  • گرمسیری یا معتدل بودن
  • خاصیت رطوبت زدایی
  • برخورداری از فیلترهای تصفیه هوای چند لایه

مطالعه پیشنهادی: راهنمای خرید کولر گازی

تفاوت بین مدل های کولر گازی جی پلاس از نظر حالت توربو

حالت توربو در کولرهای گازی باعث می‌شود تا دمای اتاق در کمترین زمان ممکن به حد ایده آل برسد. برخی از مدل‌های پیشرفته برند G Plus دارای حالت توربو هستند. به این ترتیب، اگر تمایل دارید تا در مدت زمان کوتاهی هوای خنک و مطبوعی دریافت کنید، کولرهای با حالت توربو را خریداری نمایید.

سخن پایانی

در این آموزش سعی کردیم تا بطور کامل شما رو به تفاوت های هر مدل از انواع کولرگازی Gplus آشنا کنیم؛ اگر برای خرید دچار شک هستید و به راهنمایی نیاز دارید، میتونین با فروشگاه ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان مشاورین ما بهره مند بشید.
در فروشگاه آنلاین gplusiran، انواع مدل‌های کولر گازی جی پلاس با ظرفیت‌ها و قیمت‌های مختلفی به فروش می‌رسند. برای مقایسه مدل‌های مختلف و خرید بهترین گزینه می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *