یخچال جی پلاس (Gplus) بهتره یا ایکس ویژن (Xvision)

هنگامی که قرار بر خرید کالای ایرانی است، انتخاب از بین برندهای داخلی مختلف، کمی دشوارتر می‌شود! یکی از سوالات رایج در بین مردم این است، که یخچال جی پلاس بخریم یا ایکس ویژن؟ برای مقایسه یخچال gplus با xvision، لازم است قابلیت‌های کاربردی و ویژگی‌های موتوری هر دو محصول را مورد بحث قرار داد.

بررسی‌ها نشان می‌دهند که امکاناتی مانند فناوری ضد برفک، انجماد و سرمایش سریع، فناوری گردش هوای چندگانه و محفظه فرش باکس، از مهم‌ترین قابلیت‌های کاربردی در یخچال Gplus هستند. البته این امکانات در یخچال‌های xvision نیز وجود دارند، که بر اساس نظر مصرف کنندگان، برخی قابلیت‌ها مانند سیستم ضد برفک، کارایی چندان مناسبی ندارند! در ادامه، خواهیم دید که بهتر است کدام برند را بخریم؟ جی پلاس یا ایکس ویژن؟

مشخصات یخچال ایکس ویژن

انواع یخچال xvision، با طراحی جذابی به بازار عرضه می‌شوند. انواع مدل‌های این برند، شامل یخچال فریزر دوقلو، یخچال ساید بای ساید و یخچال‌های بالا و پایین هستند، که با ظرفیت‌های مختلف تولید می‌گردند. یخچال‌های ایکس ویژن، از نظر قدرت موتوری، سطح قابل قبولی دارند؛ ضمن اینکه موتور آن‌ها در هنگام کار کردن، کمترین سر و صدا را خواهد داشت. درباره این که موتور یخچال ایکس ویژن ساخت کجاست، اطلاعات کافی در دست نیست!

قابلیت‌های یخچال xvision

برای آنکه بتوانیم تصمیم بگیریم یخچال جی پلاس بخریم یا ایکس ویژن، لازم است اطلاعاتی نیز درباره قابلیت‌های هر یک از این محصولات داشته باشیم. در یخچال ایکس ویژن، از فناوری‌های انجماد سریع و سرمایش سریع استفاده شده است؛ همچنین، با کمک تکنولوژی گردش هوای چندگانه، هوا در قسمت‌های مختلف یخچال و فریزر به یک اندازه خنک یا سرد می‌شود! در نتیجه، کیفیت مواد غذایی به خوبی حفظ خواهد شد.

در اغلب یخچال‌های ایکس ویژن، آبریز دستی در نظر گرفته شده، که به شکل نیمه اتوماتیک کار می‌کند؛ یعنی برای داشتن آب خنک، باید آب را به صورت دستی در داخل آبریز ریخته و از نتیجه آن استفاده کنید. مقدار مصرف انرژی در محصولات ایکس ویژن، عمدتا از رده +A بوده و می‌توان آن‌ها را کم مصرف دانست.

در داخل یخچال، دو عدد کشو برای نگهداری میوه و سبزی در نظر گرفته شده‌اند، که به تازگی و سلامت آن‌ها برای مدت طولانی کمک می‌کند. وجود تکنولوژی نوفراست (No Frost) یا بدون برفک نیز، از ایجاد برفک اضافی بر روی دیواره‌های داخلی یخچال و فریزر جلوگیری خواهد کرد.

معایب یخچال ایکس ویژن

با اینکه محصولات ایکس ویژن، از دید بسیاری از کاربران قابل قبول هستند، اما اکثر مصرف کنندگان ادعا دارند که تکنولوژی بدون برفک در یخچال xvision، کیفیت مطلوبی ندارد! به این معنا که با وجود این تکنولوژی، محیط داخل یخچال همواره دچار برفک شده و گاها به کیفیت مواد غذایی آسیب می‌زند.

از طرفی اتوماتیک نبودن آبریز دستی و یخساز در یخچال‌های xvision، باعث شده تا برخی کاربران از این نظر، امتیاز کمی به محصولات این برند ایرانی بدهند.

پیشنهاد خرید

یخچال جی پلاس مدل M7625W

42,700,000 تومانمشاهده محصول

ویژگی‌های یخچال جی پلاس

برند جی پلاس، به عنوان یک برند ایرانی قدرتمند، در بازار لوازم خانگی شناخته می‌شود. این برند به دلیل همکاری نزدیک با شرکت ال جی در سال‌های قبل از تحریم، همواره بر آن بوده تا کیفیت محصولات خود را به کالاهای خارجی نزدیک سازد؛ و انصافا تاکنون نیز موفق بوده است. شاید همین مساله بتواند ما را راهنمایی کند که یخچال جی پلاس بخریم یا ایکس ویژن!!

از نظر ظاهری، محصولات جی پلاس، طراحی منحصر به فردی دارند، که معمولا در سه رنگ سیلور (نقره‌ای)، تیتانیوم و سفید به بازار عرضه می‌شوند. شما می‌توانید بنا بر سلیقه خود، یکی از انواع مدل‌های بالا و پایین، ساید بای ساید و یا یخچال فریزرهای دوقلو را با رنگ دلخواه انتخاب نمایید.

اگر می‌خواهید بدانید که موتور یخچال جی پلاس ساخت کجاست، باید بگوییم که این موتورها از چین وارد می‌شوند! البته این به معنای بی‌کیفیت بودن آن‌ها نیست؛ بلکه قدرت موتور و اینورتر بودن آن‌ها، باعث افزایش کیفیت عملکرد و بهینه شدن مصرف برق در یخچال‌های جی پلاس شده است. این مساله قدرت یخچال gplus را نسبت به انواع برندهای ایرانی، از جمله ایکس ویژن، ثابت می‌کند.

فناوری‌های کاربردی در یخچال جی پلاس

از نظر قابلیت‌های کاربردی در یخچال Gplus، می‌‌توان گفت که محصولات این برند، بسیار قوی‌تر از سایر برندها هستند؛ از جمله قابلیت‌هایی که کمک می‌کنند، تا بدانیم یخچال جی پلاس بخریم یا ایکس ویژن، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چرخش هوای چندگانه در یخچال و فریزر
  • امکان سرمایش سریع در یخچال و انجماد سریع در فریزر
  • محفظه فرش باکس در یخچال؛ برای حفظ کیفیت میوه و سبزی
  • سیستم کنترل دمای هوشمند
  • رده مصرف انرژی ++A در اکثر مدل‌ها
  • آبریز و یخساز اتوماتیک
پیشنهاد خرید

یخچال جی پلاس مدل M7625S

43,800,000 تومانمشاهده محصول

مزایای خرید یخچال جی پلاس نسبت به ایکس ویژن

مهم‌ترین مزایای جدیدترین یخچال فریزر جی پلاس نسبت به یخچال xvision، به قدرت موتوری آن‌ها مربوط می‌شود! در اغلب مدل‌های جی پلاس، از موتور اینورتر استفاده شده است، که با کاهش مصرف انرژی، علاوه بر خنک نگه داشتن دائمی محیط یخچال و فریزر، به افزایش طول عمر موتور نیز کمک می‌کند. تا همین جا، مشخص است که باید یخچال جی پلاس بخریم یا ایکس ویژن!! با این حال، بررسی ویژگی‌های دیگر خارج از لطف نیست.

آبریز و یخساز در یخچال‌های ساید بای ساید جی پلاس، اتوماتیک بوده و به آب شهری متصل می‌شوند. فیلترهای تصفیه‌ای که در مسیر آب شهری قرار می‌گیرند، باعث افزایش کیفیت آب مصرفی خانوار خواهند شد.

تکنولوژی نوفراست موجود در یخچال‌های جی پلاس، باعث شده تا میزان برفک داخل دستگاه به حداقل برسد. این موضوع علاوه بر حفظ دمای داخل یخچال و فریزر، از هدر رفتن انرژی جلوگیری به عمل می‌آورد؛ ضمن اینکه برفک نداشتن یخچال و فریزر، نیاز به تمیز کردن و برفک زدایی پی‌در‌پی آن‌ها را برطرف می‌کند!

از طرفی، بررسی کیفیت یخچال جی پلاس، از نظر جنس بدنه نشان می‌دهد، که این محصول در برابر گرما، عایق بندی مناسبی دارد. اهمیت این موضوع، در کاهش مصرف انرژی و افزایش طول عمر موتور یخچال، انکارناپذیر است.

پیشنهاد خرید

یخچال جی پلاس مدل M7625BS

45,300,000 تومانمشاهده محصول

مقایسه یخچال gplus با xvision از نظر قیمت

هر دو برند جی پلاس و ایکس ویژن، از قیمت‌های نسبتا مناسبی در بازار لوازم خانگی برخوردار هستند. به طوری که مقایسه قیمت آن‌ها با اجناس خارجی، مانند ال جی و سامسونگ، اختلاف بزرگی را نشان می‌دهد. با این حال، قیمت هر محصول متناسب با کیفیت و قابلیت‌های کاربردی آن متفاوت است.

در حالت کلی، قیمت یخچال‌های ساید بای ساید، نسبت به یخچال‌های دوقلو و یخچال فریزرهای بالا و پایین، گران‌تر است! این مساله، درباره یخچال Gplus و xvision همواره برقرار خواهد بود. اما اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم، که یخچال جی پلاس بخریم یا ایکس ویژن، و بخواهیم بر اساس قیمت انتخاب کنیم، چندان موفق نخواهیم بود! در واقع، ما باید ابتدا تمام ویژگی‌های محصولات مورد نظر را بررسی کرده و سپس، بر اساس بودجه خود، بهترین گزینه را انتخاب کنیم.

پیشنهاد خرید

یخچال جی پلاس مدل M7622W

38,900,000 تومانمشاهده محصول

مقایسه یخچال جی پلاس با ایکس ویژن از نظر گارانتی

تمامی محصولات ایرانی، توسط شرکت‌های معتبر ضمانت می‌شوند؛ بنابراین درباره محصولات هیچ یک از برندهای جی پلاس و ایکس ویژن، نگرانی بابت گارانتی نخواهید داشت! زیرا جی پلاس توسط شرکت گلدیران ضمانت می‌گردد و محصولات ایکس ویژن، از ضمانت مادیران برخوردارند. بنابراین، شما می‌توانید انواع محصولات این برندها را بدون نگرانی خرید کرده، و از زمان نصب تا پایان اعتبار گارانتی، از خدمات شرکت‌های تضمین‌کننده، استفاده نمایید.

یخچال جی پلاس بخریم یا ایکس ویژن؟

با توجه به توضیحات ارائه شده در این مقاله، می‌توان تصمیم گرفت که یخچال جی پلاس بخریم یا ایکس ویژن. در حالت کلی، به نظر می‌رسد یخچال‌های جی پلاس از نظر قدرت موتوری و قابلیت‌های کاربردی، بهتر از محصولات ایکس ویژن عمل کنند! به طور خاص، اینورتر بودن موتور یخچال Gplus، یکی از بهترین مزایایی است که در بحث مقایسه یخچال gplus با xvision، باید مورد توجه قرار گیرد. همین مساله، تاثیر مستقیمی بر میزان برق مصرفی دستگاه خواهد داشت. به طوری که رده مصرف انرژی در اغلب محصولات جی پلاس، از نوع ++A است؛ در حالی که محصولات ایکس ویژن، عمدتا +A هستند.

نکته دیگر این که قیمت محصولات جی پلاس و ایکس ویژن، تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. اما با توجه به قدرت موتوری بهتر و قابلیت‌های کاربردی باکیفیت‌تر در یخچال Gplus، خرید محصولات این برند، باصرفه‌تر به نظر می‌رسد. در هر حال، چنانچه به اطلاعات بیشتری درباره انواع یخچال فریزر جی پلاس نیاز دارید، می‌توانید از کارشناسان جی پلاس ایران کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین آموزش های جی پلاس

یخچال جی پلاس (Gplus) بهتره یا اسنوا (Snowa)

یخچال جی پلاس (Gplus) بهتره یا اسنوا (Snowa)

برای خرید یک یخچال باکیفیت و البته زیبا، همیشه لازم است برندها و مدل‌ها را با یکدیگر مقایسه کنیم، تا در نهایت بهترین گزینه را