مقایسه کولر گازی جی پلاس با گری

مقایسه کولر گازی جی پلاس با کولرگازی گری

یکی از راه‌های تشخیص بهترین کولر گازی، مقایسه برندهای مختلف با یکدیگر است. برای مثال، مقایسه کولر گازی جی پلاس با گری به شما کمک می‌کند تا بهترین برند را شناسایی کنید. به این ترتیب، بهتر است قبل از خرید انواع کولر گازی، حتما برندهای مختلف را بررسی کرده و با یکدیگر مقایسه نمایید.

در حال حاضر، برندهای متعددی در بازار وجود دارند که در داخل یا خارج از کشور تولید می‌گردند. هر برند، انواع مدل‌های اسپیلیت، داکت اسپیلیت و کولرهای ایستاده را تولید می‌کند. بررسی ویژگی‌های آن‌ها برای آگاهی از بازده و کارایی هر مدل، مفید است.

در اوضاع اقتصادی کنونی کشور، خرید از بین برندهای ایرانی، باصرفه‌تر به نظر می‌رسد. در سال‌های اخیر، برند ایرانی جی پلاس به یک رقیب قدرتمند برای برندهای داخلی و خارجی تبدیل شده است. مقایسه انواع برندها با این برند، می‌تواند آگاهی شما را درباره علت این موضوع، افزایش دهد. در این مقاله قصد داریم به مقایسه کولر گازی جی پلاس و گری بپردازیم.

همچنین بعضی نیز به مقایسه این برند با گرین میپردازند که اگر علاقمند هستید، میتونین مقاله آموزشی مقایسه کولرگازی گرین با جی پلاس رو هم مطالعه کنین.

چرا مقایسه کولر گازی جی پلاس با گری مفید است؟

هر یک از انواع برندهای کولر گازی، به دنبال ارائه بهترین کیفیت با ارزان‌ترین قیمت ممکن هستند. این مساله، درباره هر یک از برندهای داخلی و خارجی برقرار است. بسیاری از افراد بر این باور هستند که خرید کالای ایرانی، به هیچ عنوان به نفع مصرف‌کننده نیست. زیرا کیفیت پایینی دارند و در مدت زمان کوتاهی، دچار استهلاک می‌گردند.

اما باید گفت که برند جی پلاس، همواره رو به پیشرفت بوده و بهترین کالاها را به بازار عرضه کرده است. البته دانش و تجربه همکاری با شرکت کره‌ای ال جی، نقش بسزایی در این پیشرفت داشته است. به این ترتیب، بهتر است قبل از قضاوت نادرست، این مدل را با مدل‌های خارجی و ایرانی مقایسه کنید.

کولر گازی‌گری یک برند چینی و جی پلاس یک برند ایرانی است. در سال‌های اخیر، با افزایش قیمت دلار، خرید کالاهای خارجی برای عمده مردم دشوار شده است. بهتر است از طریق مقایسه کولر گازی جی پلاس با گری، امتیازها و مزایای برند G Plus را برشمریم. در این صورت، با دید بازتری می‌توان گفت که کدام بهتر است؟

مقایسه کولر گازی گری و جی پلاس از نظر نوع موتور

مقایسه کولر گازی گری و جی پلاس از نظر نوع موتور

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کولرهای گازی کم مصرف، استفاده از موتور هوشمند اینورتر است. هر دو برند قدرتمند جی پلاس و‌ گری، از این نوع کمپرسور برای کولرهای گازی خود استفاده می‌کنند. بنابراین در مقایسه کولر گازی گری با gplus، هیچ یک از این مدل‌ها بر دیگری برتری ندارند. اما خرید یک کالای ایرانی قطعا راحت‌تر از کالای خارجی است. مخصوصا اگر بحث بودجه و توان مالی نیز در میان باشد.

مقایسه کولر گازی جی پلاس با گری از نظر گاز خنک کننده

اصلی‌ترین جنبه زیست محیطی در تولید کولر گازی، نوع گاز خنک‌کننده (گاز مبرد) است. تا چند سال پیش، از گازهای R22 در ساخت کولرهای گازی استفاده می‌شد. اما بعدها مشخص شد که این گاز، آسیب زیادی به محیط زیست وارد می‌کند. در نهایت تصمیم بر آن شد تا از گاز دیگری تحت عنوان R410a استفاده شود. این گاز از دوستداران محیط زیست است. به این معنا که کمترین آسیب را برای طبیعت و لایه اوزون خواهد داشت.

یکی از جنبه‌های مهم مقایسه کولر گازی gplus با گری، به کار بردن گاز مبرد مناسب است. انواع مدل‌های کولر گازی G PLUS و‌ گری از همین گاز برای خنک کردن دمای اتاق استفاده می‌کنند.

مقایسه کولر گازی Gplus و‌ گری از نظر قدرت پرتاب باد

مدل‌های مختلفی از کولرهای گازی، قدرت پرتاب باد متفاوتی دارند. هر چه قدرت پرتاب باد در پنل داخلی بیشتر باشد، مساحت بیشتری از فضای داخل ساختمان خنک‌تر می‌شود. بنابراین اگر قصد مقایسه درستی را دارید، حتما به این مساله توجه کنید.

در مدل‌های پیشرفته کولرهای گازی جی پلاس، پرتاب باد با قدرت و به صورت 4 جهته است. این مساله باعث می‌شود تا هوای مطبوع در تمامی نقاط یک ساختمان، جریان یابد. برای منازل یا محیط‌های با مساحت زیاد، این نکته اهمیت زیادی دارد. زیرا با پرتاب باد چهار جهته، می‌توان هوای خنک را در هر گوشه از اتاق دریافت نمود.

مقایسه کولر گازی Gplus و‌ گری از نظر قدرت پرتاب باد

مقایسه کولر گازی جی پلاس با گری از نظر کیفیت هوا

کاربرد فیلتر تصفیه در ساختار کولر گازی، باعث پخش هوای پاک و مطبوع در فضای منزل و محیط کار می‌شود. این مساله، به طور خاص، برای افرادی که دچار مشکلات تنفسی هستند، اهمیت بیشتری دارد. حتی برای کسانی که در نزدیکی شهرک‌های صنعتی یا محیط‌های نسبتا آلوده زندگی می‌کنند، کولر گازی با فیلتر تصفیه هوا، انتخاب مناسب‌تری خواهد بود.

برای مقایسه کولر گازی گری با جی پلاس لازم است وجود یا عدم وجود این فیلترها را در نظر داشته باشید. در اکثر مدل‌های جی پلاس، فیلترهای تصفیه هوای چند لایه به کار رفته‌اند. نوع فیلتر مشخص می‌کند که کدام یک بهتر است؛ کولر گازی جی پلاس یا گری.

مقایسه ‌گری و جی پلاس از نظر کاربرد سرمایشی و گرمایشی

بسیاری از افرادی که برای خرید انواع کولر گازی اقدام می‌کنند، به دو حالته بودن آن‌ها اهمیت می‌دهند. در واقع، یک کولر گازی خوب باید بتواند در زمستان، هوای گرم و در تابستان، هوای خنک و مطبوع تولید کند. انواع مدل‌های جی پلاس این قابلیت را دارند و می‌توانند به صورت دو حالته فعالیت داشته باشند.

البته مدل‌های مختلف کولر گازی‌گری نیز از این قابلیت برخوردار هستند. به این ترتیب، برای مقایسه این دو برند نمی‌توان تعیین کرد که کدام یک بهتر است.

بررسی کولر گازی گری و gplus از نظر نوع کولر

هر دو برند جی پلاس و‌گری، به تولید انواع کولر گازی مشغول هستند. اسپیلیت، داکت اسپیلیت و کولرهای ایستاده، اصلی‌ترین محصولات این دو برند به حساب می‌آیند. برای مقایسه کولر گازی جی پلاس با گری باید هر نوع از این کولرها را به صورت جداگانه بررسی نمایید.

هر یک از انواع کولرهای گازی، برای محیط‌های مختلف به کار می‌روند. اسپیلیت‌ها، همان کولرهای گازی معمولی هستند که در فضاهای مختلف به چشم می‌خورند. داکت اسپیلیت‌ها برای فضاهای تو در تو با مسیرهای هوایی مفید هستند. زیرا این کولرها جریان هوای خنک (یا گرم) را از طریق مسیرهای هوایی، در کل ساختمان پخش می‌کنند؛ درست مانند عملکرد کولرهای آبی البته با کیفیت بیشتر.

کولرهای گازی ایستاده نیز برای محیط‌های وسیع، پر رفت و آمد و شلوغ، مناسب هستند. این کولرها قدرت پرتاب باد بالایی دارند. ضمن این که ظرفیت کولرهای ایستاده نسبت به اسپیلیت‌ها و داکت اسپیلیت‌ها بیشتر است.

مقایسه کولر گازی G plus با‌ گری از نظر قیمت

قیمت انواع کولر گازی با هر شکل و ظرفیتی، برای برندهای مختلف، تفاوت دارد. در حالت کلی، کولر گازی نسبت به کولرهای آبی و دیگر وسایل سرمایشی، گران‌تر خواهد بود. اما در بین برندهای مختلف، برخی گران‌تر و برخی ارزان‌تر هستند. برای مثال، عمده برندهای خارجی، قیمت‌های بالاتری نسبت به برندهای داخلی دارند.

شرکت جی پلاس، به عنوان یک برند ایرانی، همواره در تلاش بوده است تا بهترین کیفیت را با نازل‌ترین قیمت در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. از این رو، در حال حاضر، تنها کولرهای با کیفیت و قیمت مناسب بازار ایران، همان کولر گازی‌های جی پلاس هستند.

با توجه به این که کولر گازی با برند ‌گری یک محصول خارجی به حساب می‌آید، بنابراین قیمت آن نسبت به کالاهای داخلی، گران‌تر خواهد بود. این مساله با ایجاد نوسانات ارزی، بیشتر به چشم می‌آید. از سوی دیگر، خرید کالای خارجی، عملا یک خرید با واسطه محسوب می‌شود. در حالی که با خرید کولر گازی جی پلاس از نمایندگی‌های این شرکت، یک خرید بدون واسطه را تجربه خواهید کرد. بنابراین به نظر می‌رسد از نظر قیمت، برند G Plus برنده میدان باشد.

مقایسه جی پلاس و گری از نظر گارانتی

قطعا می‌دانید که کولر گازی و انواع لوازم خانگی جی پلاس، تحت ضمانت گلدیران به فروش می‌رسند. در واقع، گلدیران یک حامی بزرگ برای برند جی پلاس محسوب می‌شود.

تمامی محصولات برند G Plus، دارای 5 سال ضمانت موتور و کمپرسور هستند. از این رو، مصرف کنندگان می‌توانند به مدت 5 سال، تمامی مشکلات احتمالی را با استفاده از ضمانت نامه گلدیران برطرف نمایند. هر چند کیفیت این محصولات به اندازه‌ای است که احتمال خرابی بسیار ناچیز است.

درباره مقایسه کولر گازی جی پلاس با گری که یک محصول چینی است، باید گفت که‌گری گارانتی ندارد. البته ممکن است برخی نمایندگی‌ها برای فروش بیشتر، ضمانت نامه ارائه کنند. اما مطمئنا اعتبار هیچ یک از این شرکت‌ها، به اندازه شرکت معتبر و بزرگ گلدیران نخواهد بود.

مقایسه کولر گازی جی پلاس و گری از نظر گارانتی

مقایسه کولر گازی جی پلاس با‌ گری از نظر طراحی ظاهری

اجزای اصلی کولرگازی گری و Gplus، شامل یک یونیت خارجی و یک پنل داخلی می‌شوند. پنل داخلی بر روی دیوار نصب می‌شود. از این رو، طراحی آن می‌تواند بر زیبایی فضای داخل خانه یا محیط کار تاثیرگذار باشند.

اکثر پنل‌های داخلی، با رنگ سفید تولید می‌شوند. اما پنل ال ای دی موجود بر روی آن، برای برندهای مختلف، متفاوت است. همچنین، طراحی گوشه‌ها و شکل کلی پنل برای مدل‌های هر برند، متفاوت خواهد بود.

در مقایسه کولر گازی جی پلاس با گری از نظر طراحی پنل داخلی، هیچ یک بر دیگری ارجحیت ندارد. زیرا هر یک از این برندها، زیبایی خاص خود را دارند. با این حال، زیبایی پنل داخلی کولر جی پلاس در کنار سایر برتری‌های آن نسبت به برند ‌گری، آن را به یک انتخاب مناسب‌تر تبدیل می‌نماید.

مقایسه کولر گازی جی پلاس با گری مشخص می‌کند که این دو برند، شباهت‌های زیادی با یکدیگر دارند. اما مهم‌ترین فاکتور در خرید کولر گازی، قیمت و گارانتی آن است. مسلما قیمت کولرگازی Gplus به عنوان یک کالای ایرانی، ارزان‌تر از کولر‌گری خواهد بود. بنابراین طبیعی است که خرید یک کالای ایرانی با کیفیت مشابه با کالای خارجی، باصرفه‌تر باشد! ضمن این که محصولات G Plus، تحت ضمانت گلدیران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *