کولر گازی گرین بهتره یا جی پلاس؟

کولرگازی جی پلاس بهتره یا کولرگازی گرین

مقایسه کولر گازی جی پلاس و گرین کمک می‌کند تا از بین این دو برند انتخاب مناسب‌تری داشته باشیم. طراحی، ساخت، نوع و کیفیت موتور و کمپرسور به کار برده شده در این کولرها از مهم‌ترین فاکتورها به حساب می‌آیند. از آن گذشته، قیمت کولر گازی با برندهای مختلف اهمیت زیادی دارد. زیرا در حالت کلی، انواع کولر گازی قیمت‌های بالایی دارند. بنابراین اگر بتوان یک محصول با کیفیت را با قیمت مناسب خریداری کرد، قطعا رضایت از خرید دو چندان خواهد شد.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که مشخص می‌کند کولر گاز جی پلاس بهتر است یا گرین، محل ساخت آن‌ها است. در این باره باید گفت که هیچ یک از دو برند کولر گازی گرین یا جی پلاس بر دیگری برتری ندارد. زیرا هر دو محصول ایرانی هستند. به همین دلیل مقایسه کلی آن‌ها باید از نظر کیفیت قطعات و بازده محصول انجام گیرد.

در ادامه این مقاله از فروشگاه جی پلاس ایران به تمامی مواردی که در مقایسه کولر گازی gplus و گرین اهمیت دارند، اشاره خواهیم کرد.

مشاوره رایگان خرید محصولات جی پلاس

مقایسه کولر گازی جی پلاس و گرین؛ نوع کولر

عمده کولرهایی که توسط برند گرین تولید می‌شوند از نوع کولرهای گازی پرتابل هستند. این در حالی است که برند جی پلاس در زمینه تولید انواع اسپیلیت، داکت اسپیلیت و کولرهای ایستاده فعالیت دارد. البته این به این معنا نیست که برند گرین تنوع محصول کمی دارد.

اما مقایسه کولر گازی جی پلاس و گرین از نظر نوع محصولات نشان می‌دهد که G Plus بسیار قدرتمندتر از گرین در بازار ظاهر شده است. اتفاقا جی پلاس همواره در تلاش بوده تا کیفیت همه محصولات خود را نیز تا سطح کالاهای خارجی از جمله ال جی بالا ببرد.

ناگفته نماند که کولرهای پرتابل گرین، کوچک و قابل حمل هستند. از این رو، در مکان‌های کوچکی که به سیستم خنک‌کننده کم حجم نیاز دارند، می‌توان از آن‌ها استفاده نمود. مخصوصا این که این کولرها قابل حمل هستند و آن‌ها را در هر قسمت از اتاق و در هر جهتی می‌توان تنظیم کرد.

مقایسه کولر گازی جی پلاس و گرین؛ نوع کمپرسور

یکی از مواردی که باید در مقایسه کولر گازی جی پلاس و گرین در نظر گرفته شود، نوع کمپرسور آن‌ها است. در بسیاری از محصولات جی پلاس از کمپرسورهای هوشمند اینورتر استفاده شده است. این کمپرسورها با رسیدن به دمای اتاق به حالت ایده آل با دور موتور کمتری روشن می‌مانند. در نتیجه دمای داخل محیط ثابت مانده و نیازی به روشن و خاموش شدن پی‌در‌پی کولر ندارد. همین مساله می‌تواند طول عمر کمپرسور را افزایش داده و بازده دستگاه را بالا ببرد. ضمن این که مقدار مصرف انرژی را به حداقل می‌رساند.

حتما سوال می‌کنید که از این نظر کدام برند بهتر است؟ کولر گازی GPlus یا گرین؟ ما به شما می‌گوییم کولر گازی جی پلاس کیفیت بهتری دارد. زیرا محصولات G Plus با بهره‌مندی از موتور هوشمند اینورتر عمدتا از برچسب انرژی +A برخوردارند. همچنین، کولرهای G Plus از برند کره‌ای ال جی نمونه برداری شده‌اند. در واقع، تلاش مهندسان ایرانی بر این بوده است تا بازده محصولات این برند را تا حد محصولات خارجی بالا ببرند. بنابراین اگر به دنبال یک محصول مشابه با نمونه‌های خارجی هستید، قطعا جی پلاس بهترین گزینه خواهد بود.

مقایسه کولر گازی جی پلاس و گرین؛ حالت سرمایشی و گرمایشی

عمده کولرهای گازی موجود در بازار (داخلی و خارجی) شامل هر دو حالت سرمایشی و گرمایشی هستند. به این معنا که این کولرها در فصل گرم هوای محیط را خنک می‌کنند و در فصل زمستان، هوایی گرم و مطبوع در اتاق نشر خواهند داد. در بحث مقایسه کولرگازی گرین و جی پلاس از این نظر، هیچ یک بر دیگری برتری ندارد. در واقع، اگر قصد خرید کولر گازی دو حالته را دارید می‌توانید هر یک از این برندها را انتخاب کنید. درباره این که کولر گازی جی پلاس یا گرین بهتر است باید به ویژگی‌های دیگر آن‌ها دقت نمایید.

مقایسه کولر گازی جی پلاس و گرین؛ حالت سرمایشی و گرمایشی

مقایسه کولر گازی جی پلاس و گرین؛ تنوع ظرفیت

یکی دیگر از فاکتورهایی که باید در هنگام خرید کولر گازی جی پلاس یا گرین به آن توجه نمود، ظرفیت آن است. زیرا هر ساختمان بنا بر مساحت خود به یک کولر گازی با ظرفیت مناسب نیاز دارد. هر چه ابعاد یا مساحت محیط بزرگتر باشد، به کولر با طرفیت بالاتری نیاز است. البته اگر مساحت ساختمان از یک حد بیشتر باشد، قطعا باید از تعداد پنل بیشتری استفاده نمود.

مقایسه کولر گازی جی پلاس و گرین نشان می‌دهد که تنوع ظرفیت‌ها در برند جی پلاس بیشتر است. ظرفیت محصولات این برند از 9000 تا 60000 متغیر خواهد بود. بسته به این که مشخصات محیط مورد نظر چگونه باشد (از اتاق خواب گرفته تا محیط کارگاهی) می‌توان آن‌ها را انتخاب کرد. البته این ظرفیت‌ها در قالب اسپیلیت، داکت اسپیلیت و کولر گازی ایستاده به بازار عرضه می‌شوند. با این حال، هر مصرف کننده‌ای بنا بر نیاز خود می‌تواند بهترین گزینه را خریداری نماید.

مقایسه کولر گازی جی پلاس و گرین؛ پرتاب باد

در هنگام خرید انواع کولر گازی جی پلاس یا گرین به جهت پرتاب باد آن‌ها دقت کنید. زیرا این مساله در قدرت خنک کردن (یا گرم کردن) محیط و میزان بازده کولر تاثیرگذار است.

در انواع کولر گازی‌های گرین، جهت پرتاب باد سرد به سمت سقف است. باد گرم این کولرها نیز به سمت پایین پرتاب می‌شود. اما در کولر گازی جی پلاس، پرتاب باد به صورت 4 جهته طراحی شده است. به این معنا که باد سرد یا گرم هم به صورت افقی (چپ و راست) و هم به صورت عمودی (بالا و پایین) پخش می‌شود. به همین دلیل نیز با نصب کولر گازی جی پلاس می‌توان دمای یکنواختی در محیط داشت. به طوری که هر گوشه از اتاق، از هوای مطبوع و دلچسبی برخودار است. به این ترتیب، در مقایسه کولر گازی جی پلاس و گرین از نظر قدرت و جهت پرتاب باد، قطعا جی پلاس برنده خواهد بود.

مقایسه کولر گازی جی پلاس و گرین از نظر طراحی ظاهری

پیش از این اشاره کردیم که برند جی پلاس همواره به دنبال ارائه بهترین محصولات بوده است. این مساله در طراحی ظاهری مدل‌های این برند نیز مشاهده می‌شود. در واقع، برند جی پلاس از طراحی کولرهای گازی ال جی کره الگو برداری کرده است. همین موضوع باعث شده تا محصولاتی با طراحی زیبا و شیک به بازار عرضه کند. با یک مقایسه بین کولرهای گازی جی پلاس و گرین متوجه خواهید شد که از نظر طراحی و ظاهر هم جی پلاس بهتر از گرین خواهد بود.

از نظر کمپرسور کدام یک بهتر است؟ کولر گازی جی پلاس یا گرین؟

کولر گازی باید از یک کمپرسور قدرتمند استفاده کند. کمپرسورها می‌توانند اسکرول، پیستونی یا روتاری باشند. کمپرسورهای روتاری از نظر بازده، عملکرد بهینه‌تری دارند. ضمن این که این نوع کمپرسور کمترین سر و صدا را ایجاد خواهند کرد.

در مقایسه کولر گازی جی پلاس و گرین از نظر کمپرسور نمی‌توان تفاوتی بین این دو برند قائل شد. البته تعداد زیادی از محصولات گرین، از کمپرسورهای پیستونی استفاده می‌کنند. اما مدل‌هایی نیز توسط شرکت گرین تولید شده‌اند که از کمپرسور روتاری برخوردار هستند. بنابراین بهتر است در هنگام خرید انواع کولرگازی جی‌پلاس یا گرین حتما در این باره مطمئن شوید.

از نظر کمپرسور کدام یک بهتر است؟ کولر گازی جی پلاس یا گرین؟

وضعیت فیلترهای هوا در کولر گازی جی پلاس و گرین

یکی از جنبه‌های دیگری که در مقایسه کولر گازی جی پلاس و گرین اهمیت پیدا می‌کند، نوع فیلترهای هوا است. در اکثر مدل‌های جی پلاس مخصوصا مدل‌های پیشرفته‌تر، از فیلترهای تصفیه هوا استفاده می‌شود. این مساله کمک می‌کند تا هوای تمیزی در فضای ساختمان پخش گردد. به این ترتیب، سطح گرد و خاک کاهش پیدا کرده و تنفس راحت‌تر خواهد بود.

در برخی کولرهای گرین نیز از فیلترهای تصفیه هوا استفاده می‌شود. اما تعداد مدل‌هایی که از این نوع فیلترها بهره می‌برند، محدود است.

در صورتی که دچار مشکلات تنفسی هستید و قصد دارید یک کولر گازی تصفیه‌کننده هوا خریداری کنید، جی پلاس بهتر است. حتی اگر در نزدیکی محیط‌های صنعتی زندگی می‌کنید نیز حتما کولرهای گازی جی پلاس فیلتردار را انتخاب نمایید.

مقایسه کولر گازی جی پلاس و گرین از نظر بازه دمایی

کولرهای گازی باید بتوانند دمای اتاق را متناسب با هوای بیرون تنظیم نمایند. بازه دمایی در محصولات هر دو برند از 15 درجه زیر صفر تا 55 درجه سانتی گراد بالای صفر متغیر است. بنابراین از این نظر نمی‌توان گفت که کولر گازی جی پلاس یا گرین بهتر از دیگری است.

مقایسه کولر گازی جی پلاس و گرین؛ نوع کولر

مقایسه نوع گاز خنک‌کننده در کولر گازی گرین و جی پلاس

حتما می‌دانید که عملیات خنک کردن هوای محیط در کولر گازی، از طریق یک گاز خنک‌کننده انجام می‌گیرد. این گاز باید بتواند گرما را جذب کرده و به داخل یا خارج محیط انتقال دهد. امروزه از انواع مختلفی از گازهای خنک‌کننده در کولرهای گازی استفاده می‌شود. اما در حال حاضر بهترین و رایج‌ترین نوع این گازها R410a است که در تمامی کولرهای جی پلاس به کار می‌رود.

گاز R410a یک گاز خنک‌کننده دوستدار طبیعت است. از این رو، کمترین آسیب را به محیط زیست و لایه اوزون وارد می‌کند. این در حالی است که در برخی از مدل‌های کولر گازی گرین، از گاز پرخطر R22 استفاده می‌شود.

بنابراین اگر می‌خواهید در مقایسه کولر گازی جی‌پلاس و گرین از نظر نوع گاز خنک‌کننده به نتیجه قطعی برسید، به شما می‌گوییم که برند جی پلاس بهترین کیفیت را دارد. در واقع، شما با انتخاب محصولات جی پلاس به حفظ سلامت لایه اوزون و محیط زیست کمک کرده‌اید.

مطالعه پیشنهادی: راهنمای خرید کولر گازی

نتیجه گیری

در این مقاله بر آن شدیم تا با مقایسه کولر گازی gplus و گرین، ویژگی‌های آن‌ها را بررسی کنیم. این دو برند ایرانی از نظر برخی فاکتورها مانند بازه تغییر دما و قابلیت‌های سرمایشی و گرمایشی یکسان عمل می‌کنند. اما در بسیاری از موارد، کولر گازی جی پلاس بر گرین ارجحیت دارد. نوع گاز خنک‌کننده، نوع کمپرسور، اینورتر بودن موتور و طراحی زیبا از برتری‌های برند جی پلاس نسبت به گرین است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محصولات جی پلاس می‌توانید به فروشگاه آنلاین gplusiran مراجعه کنید. مطالعه ویژگی‌های هر محصول می‌تواند اعتماد شما برای خرید محصولات جی پلاس را جلب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *