آیا جی پلاس همان ال جی است؟

آیا تلویزیون جی پلاس همون ال جی هست؟

اگر اخیرا برای خرید لوازم خانگی اقدام کرده باشید، حتما متوجه شده‌اید که برندهای معتبر نظیر ال جی در بازار بسیار کم یاب شده‌اند؛ ضمن این که با توجه به گرانی قیمت دلار، قیمت لوازم خانگی ال جی نیز به طور سرسام آوری افزایش داشته است! به همان نسبت، محصولات Gplus در فروشگاه‌های معتبر لوازم خانگی به فروش می‌رسند؛ حال سوال این است که آیا جی پلاس همان ال جی است؟ تفاوت و وجه تشابه برند جی پلاس و ال جی در چیست؟ کدوم برند بهتره، جی پلاس یا ال جی؟ و اینکه اصلا تلویزیون جی پلاس ساخت کجاست؟

پاسخ به این سوالات نیاز به توضیحات بیشتری درباره هر یک از این برندها دارد؛ در واقع، برند خارجی ال جی و برند داخلی جی پلاس دو همکار قدیمی به حساب می‌آیند که تا سال 97 با یکدیگر همکاری داشتند! اما بعدها به دلیل تحریم‌های اقتصادی، این همکاری به پایان رسید. در نهایت شرکت گلدیران محصولات جی پلاس را با الهام از لوازم خانگی ال جی به بازار عرضه نمود. در ادامه توضیحات کامل‌تری درباره این که آیا جی پلاس همان ال است یا خیر، ارائه خواهیم داد.

معرفی برند جی پلاس به عنوان یک برند ایرانی

شرکت جی پلاس یکی از برندهای مطرح در زمینه تولید انواع لوازم خانگی است. در سال‌های اخیر این شرکت در تلاش بوده است تا محصولات زیرا را به بازار عرضه کند:

معرفی برند جی پلاس به عنوان یک برند ایرانی

ایده ساخت لوازم خانگی با برند GPlus از زمان همکاری ال جی با جی پلاس آغاز شد. در واقع، مارک جی پلاس از ابتدا با هدف ارائه خدمات پس از فروش به مصرف کنندگان محصولات ال جی تاسیس شد. این شرکت از ابتدا زیر نظر معتبرترین مرجع در بحث ارائه خدمات پس از فروش، یعنی گلدیران شروع به کار کرد.

بعدها بنا به دلایلی، ارتباط گلدیران با ال جی کره قطع شد و زمینه برای ساخت محصولات ایرانی GPlus فراهم گردید. به این ترتیب، در پاسخ به این سوال که آیا جی پلاس همان ال جی است باید بگوییم خیر. جی پلاس تنها یک همکار وفادار برای ال جی کره بود که در نهایت به یک تولید‌کننده محبوب ایرانی تبدیل گشت.

آیا جی پلاس همان ال جی است؛ تفاوت جی پلاس با ال جی

شاید بخواهید اطلاعات بیشتری درباره جی پلاس و ال جی داشته باشید. در این صورت می‌توانید دقیقا متوجه شوید که از نظر کیفیت آیا جی پلاس همان ال جی است؟ این دو برند چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند.

تفاوت جی پلاس و ال جی از نظر اعتبار

یکی از بزرگترین تفاوت‌های ال جی با جی پلاس از نظر اعتبار و شهرت است. برند ال جی در چند سال اخیر بخش اعظمی از بازار لوازم خانگی دنیا را در دست داشته است. بنابراین طبیعی است که جی پلاس نمی‌تواند با آن رقابت کند. با این حال، با توجه به تاثیرگذاری ال جی بر محصولات GPlus می‌توان نسبت به این موضوع در آینده امیدوار بود.

تفاوت جی پلاس و ال جی از نظر کیفیت

از نظر کیفیت نیز می‌توان تفاوت‌هایی برای محصولات این دو برند بیان کرد. در هر حال، ال جی یک برند قدرتمند خارجی است. تمامی قطعات لوازم خانگی ال جی توسط این شرکت تولید شده و زیر نظر مهندسان کره‌ای مونتاژ می‌شوند. اما درباره جی پلاس، قطعات از کشورهای دیگر از جمله چین و ایتالیا خریداری شده و در ایران مونتاژ می‌گردند. بنابراین احتمال خطا در کیفیت (نسبت به ال جی) وجود دارد.

با همه این موارد لازم است اشاره کنیم که جی پلاس همواره به دنبال ارائه بهترین کالاها با بهترین کیفیت بوده است. این موضوع را در ساخت تلویزیون جی پلاس به خوبی می‌توان مشاهده نمود. بنابراین در پاسخ به این سوال که آیا جی پلاس همان ال جی است، باید گفت خیر. اما این شرکت در تلاش است تا کیفیت محصولات خود را به طور قابل قبولی افزایش دهد.

تفاوت تلویزیون جی پلاس و الجی چیه؟

تفاوت جی پلاس و ال جی از نظر قیمت

آیا از نظر قیمت جی پلاس همانند ال جی است؟ باید بگوییم خیر. یکی از مزایای خرید لوازم خانگی جی پلاس نسبت به ال جی، قیمت محصولات این برند است. با این که جی پلاس محصولات باکیفیتی تولید می‌کند، اما قیمت آن‌ها در بازار ایران بسیار مناسب است. قیمت لوازم خانگی GPlus حتی نسبت به برندهای ایرانی دیگر نیز بسیار مناسب‌تر است. این در حالی است که قیمت محصولات ال جی بر اساس نرخ دلار تعیین می‌شود. بنابراین در شرایط اقتصادی کنونی، بخش وسیعی از جامعه توانایی خرید آن‌ها را ندارند.

تفاوت جی پلاس و ال جی از نظر گارانتی و ضمانت نامه

کیفیت لوازم خانگی GPlus از سوی شرکت گلدیران تضمین می‌شود. در واقع، محصولات این شرکت از گارانتی و خدمات پس از فروش گلدیران برخوردارند. این مساله می‌تواند نشان دهد که این برند ایرانی بهترین کالای داخلی را تولید می‌کند و قابل اعتماد است. اما کالاهای ال جی ممکن است به صورت قاچاق وارد شوند. در نتیجه امکان دریافت گارانتی برای آن‌ها وجود نداشته و حتی ممکن است کالاهای این برند قابل استفاده نباشند. در هر حال، این که از نظر شباهت گارانتی آیا جی پلاس همان ال جی است یا خیر نیز باید گفت خیر.

آیا جی پلاس همان ال جی است؛ تفاوت جی پلاس با ال جی

آیا جی پلاس همان ال جی است؛ تاریخچه جی پلاس و ال جی

پاسخ به این که آیا جی پلاس همان ال جی است یا خیر به یک درک عمیق از ارتباط این برندها با یکدیگر نیاز دارد. برند ایرانی جی پلاس زیر نظر شرکت معتبر و شناخته شده گلدیران فعالیت می‌کند. تا قبل از سال 97، شرکت کره‌ای ال جی برای ارائه خدمات پس از فروش محصولات خود از جی پلاس کمک می‌گرفت. اما حدود 15 سال پیش، با تشدید تحریم‌های سیاسی و اقتصادی آمریکا علیه ایران، مهندسان کره‌ای از ایران خارج شدند. این موضوع باعث شد تا به تدریج همکاری گلدیران و ال جی قطع شود. اما ماجرا به همین جا ختم نشد.

مهندسان ایرانی که تحت نظارت نیروها و تکنسین‌های کره‌ای، دانش و تجربه پیدا کرده بودند، از این موقعیت استفاده کردند. به طوری که از سال 1397 زمینه برای تولید داخلی انواع لوازم خانگی GPlus فراهم گردید. به این ترتیب، GPlus یک برند ایرانی تولید‌کننده لوازم خانگی شد که در مدت کوتاهی محبوبیت فراوانی در بین ایرانیان به دست آورد. بنابراین در پاسخ به این که آیا جی پلاس همان ال جی است باید گفت خیر. برند جی پلاس یک تولید‌کننده داخلی است که برای ساخت محصولات خود از شرکت ال جی کره الهام گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *