تلویزیون جی پلاس ماهواره دارد؟ چگونه تلویزیون جی پلاس را به ماهواره وصل کنیم؟

تلویزیون جی پلاس ماهواره دارد؟ چگونه تلویزیون جی پلاس را به ماهواره وصل کنیم؟

اکثر تلویزیون‌های جی پلاس، فاقد رسیور داخلی ماهواره هستند و فقط گیرنده دیجیتال داخلی دارند؛ که امکان دریافت کانال‌های صدا و سیما را فراهم می‌کند. دو راه برای اتصال تلویزیون جی پلاس به ماهواره وجود دارد. یک روش استفاده از رسیور خارجی بوده که باید یک رسیور ماهواره جداگانه تهیه نمایید و آن را به پورت HDMI یا AV تلویزیون جی پلاس، وصل کنید. سپس تنظیمات مربوط به آنتن و کانال‌ها را در رسیور انجام دهید.

این روش به شما امکان می‌دهد کانال‌های ماهواره‌ای را تماشا کنید، اما هزینه اضافی برای خرید رسیور دارد. روش دوم استفاده از مدل‌های خاص تلویزیون جی پلاس است. برخی از مدل‌های جدید تلویزیون جی پلاس، دارای رسیور داخلی ماهواره هستند. در این مدل‌ها، نیازی به رسیور خارجی نیست و می‌توانید با استفاده از منوی تنظیمات تلویزیون، به کانال‌های ماهواره‌ای دسترسی پیدا کنید.

آیا تلویزیون جی پلاس ماهواره دارد؟

برخی مدل‌های قدیمی‌تر ممکن است استثنا باشند؛ اما در تلویزیون جی پلاس سری جدید این قابلیت وجود ندارد. اگر به دنبال دریافت کانال‌های ماهواره‌ای هستید، باید به طور جداگانه رسیور تهیه کرده و آن را به تلویزیون جی پلاس خود متصل کنید. بنابراین، قبل از خرید تلویزیون جی پلاس، اگر دریافت کانال‌های ماهواره‌ای برایتان اهمیت دارد، حتما مشخصات فنی مدل مورد نظر را بررسی کنید و در صورت عدم وجود رسیور داخلی، برای تهیه رسیور جداگانه برنامه‌ریزی کنید.

در صورتی که تلویزیون دارای ماهواره باشد، چگونه آن را وصل کنیم؟

در صورتی که تلویزیون شما دارای ماهواره باشد باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • نصب دیش و LNB؛ دیش ماهواره را در محلی با دید مستقیم به ماهواره مورد نظر نصب کنید. LNB را به درستی به دیش متصل کرده و جهت و زاویه دیش را با استفاده از دستگاه یابنده ماهواره تنظیم کنید.
  • اتصال کابل؛ یک کابل F را به پورت خروجی RF روی LNB و سپس به پورت ورودی RF روی تلویزیون متصل کنید.
  • تنظیمات تلویزیون؛ از منوی تنظیمات، منطقه و زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. تنظیمات مربوط به جستجوی کانال را انجام داده، نوع جستجو را روی ماهواره تنظیم نمایید و در صورت نیاز، فرکانس و سرعت نمونه‌گیری مناسب را وارد کنید. جستجوی کانال‌ها را شروع کرده و پس از اتمام، کانال‌های مورد علاقه خود را انتخاب و لیست آن‌ها را ذخیره کنید.

در صورت فاقد ماهواره بودن تلویزیون، چگونه آن را به ماهواره وصل کنیم؟

در صورتی که تلویزیون شما فاقد رسیور داخلی ماهواره باشد، باید اقدامات زیر را انجام دهید:

در صورت فاقد ماهواره بودن تلویزیون، چگونه آن را به ماهواره وصل کنیم؟

  • تهیه رسیور؛ اولین قدم خرید رسیور ماهواره مناسب با نیازها و بودجه شما است. رسیورها در انواع مختلف با قابلیت‌های متنوع موجود هستند، بنابراین قبل از خرید به بررسی ویژگی‌های آن‌ها بپردازید.
  • نصب دیش و LNB؛ دیش ماهواره را در محلی با دید مستقیم به ماهواره مورد نظر، نصب کنید. توجه نمایید که اتصال LNB به دیش را به درستی انجام دهید. جهت و زاویه دیش را با استفاده از دستگاه یابنده ماهواره، تنظیم کنید. رسیور را با استفاده از کابل HDMI یا AV به تلویزیون متصل کرده، کارت‌خوان رسیور را به پورت مناسب روی آن متصل و کابل LNB را به پورت ورودی RF روی رسیور وصل نمایید.
  • تنظیمات رسیور؛ از منوی تنظیمات رسیور، منطقه و زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. تنظیمات مربوط به جستجوی کانال را انجام داده و پس از اتمام، کانال‌های مورد علاقه خود را انتخاب و لیست آن‌ها را ذخیره کنید.

برخی از مدل‌های تلویزیون جی پلاس، دارای گیرنده دیجیتال داخلی هستند که می‌توانند کانال‌های رادیویی و تلویزیونی صدا و سیما را دریافت کنند. در صورتی که سیستم شما در حالت رادیو قرار داشته باشد، برای خروج از این حالت می‌توانید محتوای چگونه تلویزیون جی پلاس را از رادیو خارج کنیم؟ را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین آموزش های جی پلاس

عوارض دستگاه تصفیه هوا چیست؟

دستگاه‌های تصفیه هوا، می‌توانند در بهبود کیفیت هوای داخلی بسیار مفید باشند؛ اما مانند هر وسیله الکترونیکی دیگری، ممکن است برخی عوارض و مشکلات جانبی