چگونه موس تلویزیون جی پلاس را فعال کنیم؟

چگونه موس تلویزیون جی پلاس رو فعال کنم؟

فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس یکی از مراحلی است که پس از نصب دستگاه، انجام می‌گیرد. موس تلویزیون همان کنترل تلویزیون‌های هوشمند است که از طریق بلوتوث به دستگاه متصل می‌گردد. این اتصال، وایرلس (بدون سیم) بوده و کار کردن با نرم افزارهای نصب شده بر روی تلویزیون را راحت‌تر می‌کند.

روش فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس بر اساس سری تلویزیون مشخص می‌شود. تلویزیون‌های سری J و K جی پلاس، سری‌های هوشمندی هستند که کنترل موس دارند. برای کانکت کردن کنترل موس در این سری‌ها می‌توان از کلید OK بر روی ریموت کنترل استفاده کرد. اما در سری G که کنترل تلویزیون از نوع معمولی است، باید ایرموس خریداری کنید تا بتوانید موس تلویزیون را فعال نمایید.

مطالعه پیشنهادی: تلویزیون جی‌پلاس بهتره یا ایکس ویژن

اهمیت فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس

سری‌های هوشمند تلویزیون جی پلاس، دارای کنترل جادویی هستند. این ریموت‌ها می‌توانند از طریق بلوتوث به تلویزیون وصل شده و مانند یک موس کامپیوتر عمل کنند. فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس برای کار کردن راحت‌تر با تلویزیون مفید است. مزایای استفاده از موس تلویزیون را در ادامه توضیح می‌دهیم.

اجرای دستورات به صورت صوتی

وقتی کنترل جادویی با تلویزیون ارتباط برقرار می‌کند، بسیاری از دستورات را می‌توان به صورت صوتی به دستگاه داد. این کار سرعت عمل را بالاتر برده و کاربر را زودتر از حالت معمول به هدفش می‌رساند. بیشترین کاربرد موس تلویزیون جی پلاس با این روش، در هنگام جستجو در اینترنت یا تعویض کانال‌های تلویزیون است.

قابلیت زوم کردن سریع

درست همانند زوم کردن با اسکرول موس کامپیوتر، پس از فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس می‌توان این کار را در تلویزیون نیز انجام داد. در واقع، کاربر می‌تواند از طریق موس، بر روی هر قسمت از تصویر زوم کرده و به طور دقیق آن را بررسی نماید. با استفاده از این قابلیت در مدل‌های هوشمند GPlus، می‌توانید بدون این که به دستگاه نزدیک شوید، عمل زوم کردن را انجام دهید.

مشاهده تصویر در همه زوایا

با فعال شدن موس تلویزیون جی پلاس می‌توان تصاویر را به صورت 360VR مشاهده کرد. به این معنا که هر عکس را از زوایای مختلف می‌توان بررسی نمود. البته لازم است ابتدا وضعیت مشاهده عکس‌های گالری تلویزیون خود را در حالت 360 درجه قرار دهید.

اهمیت فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس

گرفتن اسکرین شات از صفحه

اگر در حال مشاهده یک برنامه یا تبلیغ خاصی هستید، می‌توانید از صفحه تلویزیون اسکرین شات بگیرید. این قابلیت تنها با فعال شدن موس تلویزیون جی پلاس امکان‌پذیر است. در واقع، اگر موس را فعال کنید می‌توانید با زدن دکمه سبز رنگ، از صفحه دستگاه عکس بگیرید (اسکرین شات).

ناگفته نماند که با فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس، امکان متوقف کردن تصویر ویدئوی در حال پخش را نیز خواهید داشت. این حالت برای پخش زنده یا ویدئوی ضبط شده قابل استفاده خواهد بود.

نحوه فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس

حال که می‌دانیم فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس چه مزایایی می‌تواند داشته باشد، باید دید چطور می‌توان آن را فعال کرد. برای اتصال کنترل جادویی به تلویزیون باید به مدل تلویزیون دقت کنید. معمولا روشی که برای سری هوشمند J به کار می‌رود با آنچه برای سری K جواب می‌دهد، متفاوت است. اما این امکان نیز وجود دارد که در برخی مدل‌ها، تنها از یک طریق بتوان موس تلویزیون را فعال نمود. اتصال کنترل جادویی به دستگاه را Pair (جفت کردن) و جدا شدن آن را Unpair می‌نامند.

نحوه فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس سری J

برای جفت کردن تلویزیون و کنترل، پس از روشن کردن دستگاه، دکمه OK روی ریموت را فشار داده و نگه دارید. پس از چند ثانیه یک پیغام بر روی صفحه تلویزیون نمایش داده می‌شود با این مفهوم که دکمه را رها کنید. از این لحظه به بعد، موس دستگاه فعال خواهد بود.

اگر با این روش نتوانستید موس دستگاه را فعال کنید، می‌توانید از روشی که برای سری K توضیح خواهیم داد، استفاده کنید.

اگر می‌خواهید پس از استفاده از موس، آن را غیرفعال یا Unpair کنید، باید مجددا کلید OK را برای چند ثانیه بفشارید. در نهایت، چراغ کنترل به حالت چشمک زن در می‌آید که رنگ‌های آبی و قرمز به صورت متوالی روشن و خاموش می‌شوند. در این لحظه دکمه را رها کنید تا موس تلویزیون قطع شود.

نحوه فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس

فعالسازی موس تلویزیون جی پلاس سری K

در سری K برای فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس از کلیدهای ترکیبی OK و -Vol استفاده می‌کنیم. به این معنا که پس از روشن کردن تلویزیون، هر دو کلید یاد شده را به صورت همزمان فشار داده و نگه می‌داریم. در این مرحله، چراغ کنترل در وضعیت چشمک زن قرار می‌گیرد.

این حالت نشان می‌دهد که موس در حالت هماهنگی با دستگاه قرار گرفته است. در این لحظه کلیدها را رها کنید تا فعالسازی موس تلویزیون جی پلاس انجام گیرد. دقت کنید که در وضعیت فعال بودن موس و هماهنگی دستگاه با کنترل جادویی، چراغ کنترل از راه دور خاموش خواهد بود.

در صورتی که با روش یاد شده، فعال کردن موس انجام نگیرد، از روشی که برای سری J توضیح داده شد، استفاده کنید. برای قطع اتصال موس با تلویزیون نیز می‌توان همین مراحل را به صورت عکس اجرا نمود.

نحوه کار کردن با موس تلویزیون جی پلاس

پس از فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس می‌توانید با حرکت دادن آن، حرکات موس را مشاهده کنید. از این لحظه، برای تعویض کانال‌های تلویزیون، بررسی تنظیمات دستگاه، تایپ کردن و اجرای دستورات، تنها کافی است ریموت را حرکت دهید.

نحوه کار کردن با موس تلویزیون جی پلاس

با فعالسازی موس متوجه خواهید شد که سرعت عملکرد این قابلیت نسبت به کیبورد بسیار بیشتر است. در نتیجه، با سرعت بیشتری می‌توان تنظیمات دستگاه جی پلاس را تغییر داد.

مطالعه پیشنهادی: تلویزیون gplus بهتره یا tcl

اگر موس تلویزیون جی پلاس وصل نشد، چه کنیم؟

ممکن است با هیچ یک از روش‌های بالا نتوانید موس تلویزیون GPlus را فعال کنید. در این حالت، باید باتری‌های کنترل را بررسی نمایید. چون اتصال ریموت با دستگاه از طریق بلوتوث انجام می‌گیرد، بنابراین به شارژ بیشتری نیاز دارد.

در صورتی که از باتری‌های نو استفاده می‌کنید، ممکن است دلایل دیگری داشته باشد که می‌توانید در مقاله «چرا موس تلویزیون کار نمی‌کند» آن را جستجو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین آموزش های جی پلاس

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

کولرگازی اینورتر، یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع است که با استفاده از تکنولوژی اینورتر، مصرف انرژی را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. این کولرها

تفاوت کولر گازی گری با گرین

تفاوت کولر گازی گری با گرین

انتخاب یک کولر گازی مناسب برای خانه یا محل کار می‌تواند یکی از تصمیمات مهم در داشتن راحتی بیشتر و کاهش هزینه‌های مصرف انرژی باشد.

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

یکی از مشکلات رایج مصرف‌کنندگان کولر گازی در فصول گرم سال، کاهش پرتاب باد و کارایی دستگاه است. این مشکل می‌تواند، باعث نارضایتی و کاهش