اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ

نحوه وصل کردن تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ

آیا تاکنون به اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ نیاز داشته اید؟ به نظر شما برای این که لپ تاپ را به تلویزیون متصل کنیم، چه باید کرد؟ اتصال لپ تاپ به تلویزیون با سیم انجام می‌گیرد یا بدون سیم (وایرلس)؟ اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به قابلیت اتصال دستگاه‌های هوشمند به یکدیگر نیاز دارید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید. مخصوصا اگر قرار است اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ را یاد بگیرید.

برای این که بتوان یک لپ تاپ را به تلویزیون متصل نمود، دو روش را می‌توان به کار برد. با استفاده از کابل HDMI و به کمک اتصال وایرلس یا بدون سیم. روش اول در تمامی تلویزیون‌هایی که پورت HDMI دارند، امکان‌پذیر است. اما روش دوم تنها برای تلویزیون‌های هوشمند قابل استفاده خواهد بود.

آیا اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ امکان‌پذیر است؟

اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ در همه مدل‌های آن امکان‌پذیر است. این قابلیت، یکی از ویژگی‌های تلویزیون‌های G Plus است که می‌تواند در جای خود مفید واقع شود. ممکن است نیاز به یک صفحه نمایش بزرگ داشته باشید. یا ممکن است بخواهید فیلمی که دانلود کرده‌اید با خانواده ببینید. در هر دو حالت می‌توانید لپ تاپ خود را به تلویزیون متصل کرده و نیاز خود را بر طرف نمایید.

کاربرد HDMI در اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ

در همه مدل‌های تلویزیون جی پلاس، پورت HDMI در نظر گرفته شده است. تعداد این پورت‌ها در مدل‌های مختلف، فرق دارد. اما تقریبا در همه آن‌ها حداقل یک پورت HDMI به کار رفته است. برای این که بتوانید دسکتاپ (میز کار) لپ تاپ را بر روی صفحه نمایش تلویزیون ببینید، باید یک کابل HDMI داشته باشید. این کابل از پورت HDMI لپ تاپ به پورت HDMI تلویزیون متصل می‌شود. این درگاه معمولا در پشت دستگاه و در نزدیکی محل اتصال آنتن به تلویزیون قرار می‌گیرد.

معمولا با اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ از طریق کابل، تنظیمات اضافی لازم نیست. اما گاهی برای این که کیفیت تصویر بالاتر باشد، می‌توانید رزولوشن تصویر لپ تاپ را تغییر دهید. برای این کار باید از طریق تنظیمات Display در لپ تاپ، تغییراتی را اعمال نمایید.

اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ بدون پورت HDMI

شرط این که اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ با HDMI با موفقیت انجام گیرد این است که هر دو دستگاه این نوع پورت را داشته باشند. تقریبا در همه تلویزیون‌های ال‌ای دی و ال سی دی (نسل‌های جدید) پورت HDMI در نظر گرفته شده است. از این رو، این دستگاه‌ها را می‌توان حتی به عنوان مانیتورهای بزرگ به کار برد.

اما برخی از لپ تاپ‌ها مخصوصا در سری‌های جدید، پورت HDMI ندارند. برای مثال، در لپ تاپ‌های نازک که قطر بسیار کمی دارند، درگاه‌های HDMI نصب نشده‌اند. اما تبدیل‌هایی در بازار وجود دارند که می‌توان کابل HDMI را به آن متصل کرده و سپس تبدیل را به لپ تاپ وصل کنید.

البته باید قبل از خرید رابط حتما نوع پورت‌های لپ تاپ را به درستی تشخیص دهید. معمولا از طریق پورت‌های USB می‌توان رابط مورد نظر را به لپ تاپ متصل کرد. به این ترتیب، این روش نیز برای اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ مناسب خواهد بود.

اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ بدون پورت HDMI

اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ بدون کابل

یکی دیگر از روش‌هایی که برای اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ به کار می‌رود، اتصال بی‌سیم است. برای این که بتوان این نوع اتصال را برقرار کرد، باید هر دو دستگاه، قابلیت اتصال بی‌سیم را داشته باشند. بنابراین می‌توان گفت اتصال بی‌سیم لپ تاپ و تلویزیون تنها در مدل‌های هوشمند امکان‌پذیر است. به این ترتیب، اگر تلویزیون شما از سری K یا J است، می‌توانید آن را به صورت بی‌سیم به لپ تاپ وصل کنید.

اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ (بی سیم) باید از طریق یک نرم‌افزار مختص مانیتورینگ انجام گیرد. نرم‌افزار رابطی که می‌توان از آن برای این کار استفاده کرد در تلویزیون‌هایی با برندهای مختلف، متفاوت است. حتی برای مدل‌های متنوع از برند جی پلاس نیز نوع نرم‌افزار می‌تواند فرق داشته باشد. دو فناوری Miracast و اسکرین شیر (Screen Share) رایج‌ترین نوع این نرم افزارها به حساب می‌آیند. البته در تلویزیون جی پلاس ممکن است با گزینه‌هایی مانند Wireless Display و Air Screen نیز روبرو باشید.

در گام بعد، قابلیت مانیتورینگ در لپ تاپ نیز باید بررسی و فعال گردد. لازم است اشاره کنیم که برای اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ به صورت بی‌سیم، لپ تاپ باید دارای ویندوزهای 7، 8 و 10 باشد.

روش اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ بدون کابل

برای اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ ابتدا برنامه مانیتورینگ تلویزیون را فعال کنید. برای این کار لازم است به محیط Miracast، Air Screen یا Wireless Display وارد شوید. این گزینه را در قسمت Home تلویزیون می‌توانید بیابید.

پس از آن که برنامه مختص به تلویزیون را باز کردید، حال باید به سراغ لپ تاپ بروید. در منوی لپ تاپ گزینه Project را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید. در انتهای منو یک گزینه Connect to Wireless Display ظاهر می‌شود. بر روی آن کلیک کنید تا شما را به محیط اتصال لپ تاپ و تلویزیون انتقال دهد. از این قسمت به بعد اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ بدون مشکل برقرار خواهد شد.

اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ با نرم افزار

در برخی تلویزیون‌های هوشمند که ابعاد بالای 50 اینچ دارند، نحوه اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ متفاوت است. برای این کار باید از یک برنامه مخصوص اتصال بی‌سیم استفاده نمایید. البته فراموش نکنید که این روش برای لپ تاپ‌هایی با ویندوز بالای 7 کاربرد دارد. برای فعال کردن این حالت، باید ابتدا لپ تاپ و تلویزیون را به یک مودم مشخص متصل نمایید. یعنی هر دو دستگاه باید به یک مودم مشترک متصل باشند. سپس، در تلویزیون جی پلاس باید به منوی Home تلویزیون رفته و به دنبال نرم‌افزار EShare بگردید. در این نرم‌افزار یک IP نمایش داده می‌شود که برای اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ به آن نیاز خواهید داشت.

اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ با نرم افزار

در گام بعدی، مرورگر اینترنت را از روی لپ تاپ باز کرده و آدرس IP تلویزیون را در نوار آدرس آن تایپ کنید. حال وقت آن رسیده که نرم‌افزار EShare for Windows را بر روی لپ تاپ خود نصب نمایید. با باز کردن این برنامه، یک کادر جدید باز می‌شود که در آن گزینه‌ای مشابه با Share Screen نمایش داده می‌شود. پس از زدن این گزینه شما قادر هستید تا تمامی فایل‌های روی صفحه نمایش لپ تاپ خود را بر روی تلویزیون مشاهده کنید.

انتقال و اشتراک فایل‌های لپ تاپ در تلویزیون

برای این که بتوانید فایل‌های متعدد مانند فیلم، مستند، کلیپ یا موسیقی را بر روی تلویزیون اجرا کنید، نیاز به اشتراک گذاری فایل‌ها دارید. در واقع، باید به فایل‌هایی که روی لپ تاپ ذخیره هستند، دسترسی داشته باشید. برای این کار لازم است از قابلیت اشتراک گذاری فایل‌ها بین لپ تاپ و تلویزیون استفاده نمایید. معمولا پس از اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ می‌توانید این قابلیت را به کار ببرید. یکی از مزایای این روش، عدم نیاز به نرم‌افزار خاص خواهد بود.

انتقال و اشتراک فایل‌های لپ تاپ در تلویزیون

تغییر تنظیمات لپ تاپ

برای اشتراک گذاری فایل‌ها ابتدا باید از اتصال لپ تاپ و تلویزیون به یک مودم مشترک اطمینان داشته باشید. سپس بر روی لپ تاپ خود وارد Control Pannel شده و گزینه Network and Sharing Center را انتخاب کنید. با زدن این گزینه به Media Streaming Options وارد می‌شوید. یک کلید بزرگ با عنوان Turn On Media Streaming در این صفحه مشاهده خواهید کرد. کلیک کردن بر روی این کلید، امکان اشتراک گذاری فایل‌ها را بین تلویزیون جی پلاس و لپ تاپ فراهم خواهد کرد. حال باید فایل‌هایی که می‌خواهید به اشتراک گذاشته شوند را در My Documents کپی کنید.

تغییر تنظیمات تلویزیون جی پلاس

برای این اشتراک فایل و اتصال تلویزیون جی پلاس و لپ تاپ باید تنظیماتی را در تلویزیون اعمال نمایید. در این مرحله ابتدا به قسمت View your Network Properties رفته و IP و Gateway سیستم را کپی کنید. این اطلاعات باید در قسمت IP و Gateway تلویزیون اعمال (Paste) گردند.

با جستجوی گزینه Smart Share می‌توانید فایل‌هایی که در My Documents لپ تاپ قرار داده شده‌اند را رویت کنید. به این ترتیب، علاوه بر اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ، می‌توانید فایل‌های ذخیره شده بر روی ویندوز خود را نیز اجرا نمایید.

مطالعه پیشنهادی: آیا تلویزیون جی پلاس گیرنده دیجیتال دارد؟

نتیجه گیری

برای اتصال تلویزیون جی پلاس به لپ تاپ می‌توان به دو روش با کابل یا بدون کابل انجام گرفت. برای اتصال باید از کابل HDMI استفاده کرد. اما در اتصال بدون کابل باید یک نرم‌افزار خاص را به کار ببرید. گاهی لازم است تغییراتی را به صورت همزمان در تلویزیون و لپ تاپ اعمال کنید. در صورت نیاز می‌توانید فایل‌های ذخیره شده در لپ تاپ را با تلویزیون خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین آموزش های جی پلاس

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

کولرگازی اینورتر، یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع است که با استفاده از تکنولوژی اینورتر، مصرف انرژی را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. این کولرها

تفاوت کولر گازی گری با گرین

تفاوت کولر گازی گری با گرین

انتخاب یک کولر گازی مناسب برای خانه یا محل کار می‌تواند یکی از تصمیمات مهم در داشتن راحتی بیشتر و کاهش هزینه‌های مصرف انرژی باشد.

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

یکی از مشکلات رایج مصرف‌کنندگان کولر گازی در فصول گرم سال، کاهش پرتاب باد و کارایی دستگاه است. این مشکل می‌تواند، باعث نارضایتی و کاهش