نحوه ویرایش کانال تلویزیون جی پلاس + کانال یابی تلویزیون جی پلاس

چگونه کانال های تلویزیون جی پلاس را مرتب کنیم؟

یکی از مشکلاتی که خریداران تلویزیون های Gplus باهاش مواجه میشن، این هست که از نحوه ویرایش کانال تلویزیون جی پلاس اطلاعی ندارند و نمیدونن که تنظیم کانال تلویزیون جی پلاس رو انجام بدن؟ در تلویزیون‌های عادی و هوشمند روش‌های مختلفی برای مرتب کردن کانال‌های تلویزیون وجود دارد؛ با انجام برخی اقدامات و رعایت مراحل، می‌توانید در کمترین زمان به کانال‌های مورد علاقه خود دسترسی داشته باشید.

معمولا برای این که بتوانید کانال‌های تلویزیون جی پلاس را مرتب کنید، باید مدل آن را بدانید؛ مدل‌های قدیمی‌تر نسبت به نسل‌های جدید این برند، روش‌های ساده‌تری دارند. البته این تفاوت به گونه‌ای نیست که شما را دچار سردرگمی کند. تنها ممکن است مسیر رسیدن به گزینه‌های ویرایش کانال کمی متفاوت باشد. در این مقاله به تمامی جزییات مربوط به ویرایش و مرتب کردن کانال‌های تلویزیون جی پلاس می‌پردازیم.

مطالعه پیشنهادی: چطور تلویزیون جی پلاس رو به گوشی وصل کنیم؟

چگونه تلویزیون جی پلاس را کانال یابی کنیم؟

گام اول پس از راه اندازی تلویزیون جی پلاس، کانال یابی آن است. هر تلویزیون پس از اتصال به آنتن و دستگاه دیجیتال، قادر است تمامی کانال‌های فعال را بیابد. برای این که بدانیم چگونه در تلویزیون جی پلاس کانال یابی کنیم بهتر است از دفترچه راهنمای آن استفاده کنیم. زیرا در تلویزیون‌های نسل اول، دوم و سوم این تلویزیون‌ها، کمی تفاوت وجود دارد. اما در حالت کلی، رعایت برخی نکات در مسیر کانال یابی برای همه مدل‌ها، الزامی است.

کانال یابی تلویزیون جی پلاس

برای انجام نحوه کانال یابی تلویزیون جی پلاس کافیه که:

  1. دکمه خانه یا Home رو بزنید
  2. وارد Setting یا تنظیمات بشین
  3. وارد بخش کانال ها یا Channels بشین
  4. قبل از هر چیز باید کشور مورد نظر را به صورت صحیح انتخاب کنید
  5. سپس روش کانال یابی (دستی یا اتوماتیک) باید مشخص گردد
  6. در نهایت، جستجوی دستگاه آغاز شده و تمامی کانال‌ها به ترتیب، پیدا می‌شوند

این مسیر تقریبا برای همه تلویزیون‌ها با هر برند و مدلی یکسان است. اما این امکان وجود دارد که محل گزینه‌های یاد شده در منوی تلویزیون کمی متفاوت باشد؛ حالا می‌دانیم چگونه در تلویزیون جی پلاس کانال یابی کنیم. اما مرتب کردن کانال‌های تلویزیون جی پلاس موضوع دیگری است که بعدا به آن می‌پردازیم.

برخی اصول مربوط به کانال یابی و نظم دادن به برنامه‌ها، در همه مدل‌های برند GPlus ثابت هستند؛ مثلا شما هنگام ورود به تنظیمات کانال یابی تلویزیون جی پلاس با گزینه ای تحت عنوان LCN که مخفف Logical Channel Number است مواجه میشین! این گزینه به این معنی هست که ترتیب شبک های تلویزیونی رو به ترتیب پیشنهادی صدا و سیما تنظیم میکنه. بنابراین اگر به دنبال ویرایش برنامه هستید، معمولا باید ابتدا گزینه‌ای تحت عنوان LCN را غیر فعال کنید. زیرا تنها در این صورت، امکان ویرایش کانال‌ها (جابجایی یا حذف) فراهم خواهد شد.

چگونه تلویزیون جی پلاس را کانال یابی کنیم؟

برای مرتب کردن کانال‌های تلویزیون جی پلاس چه کنیم؟

مرتب کردن کانال‌های تلویزیون به افراد کمک می‌کند تا به برنامه‌های مورد علاقه خود دسترسی سریع داشته باشند؛ در همه تلویزیون‌های نسل قدیم و جدید جی پلاس، امکان ویرایش کانال‌ها فراهم شده است. به این معنا که افراد می‌توانند ترتیب آن‌ها را تغییر داده و بنا بر سلیقه خود تنظیم نمایند. این مرحله پس از کانال یابی تلویزیون جی پلاس انجام می‌گیرد.

روش کلی ویرایش برنامه تلویزیون جی پلاس

نظم دادن به کانال‌های تلویزیون کمی پیچیده‌تر از فرایند کانال یابی است. زیرا کانال یابی معمولا توسط سیستم جستجوی خودکار دستگاه انجام می‌شود. اما مرتب کردن کانال‌ها کمی زمانبر بوده و به دقت بیشتری نیاز دارد. برای ویرایش کانال‌های تلویزیون جی پلاس می‌توان از گزینه‌های پرش، حذف و انتقال استفاده نمود. برای مشاهده این گزینه‌ها باید ابتدا به منوی اصلی رفته و سپش به بخش کانال وارد شوید. در نهایت، قسمت ویرایش کانال را انتخاب کنید تا لیست کانال‌های تلویزیون و گزینه‌های مربوط به ویرایش (حذف، پرش و انتقال) ظاهر گردند.

برای مرتب کردن کانال‌های تلویزیون ابتدا باید از لیست کانال‌ها، برنامه مورد نظر را انتخاب کنید. سپس، به کمک کلیدهای کنترل (معمولا دکمه‌های رنگی روی ریموت کنترل) می‌توانید آن را جابجا یا حذف و مرتب کنید. نظم دادن به کانال‌های تلویزیون در سری G جی پلاس، دقیقا با همین روش قابل انجام است. اما برای سری‌های K و L منوی ویرایش کانال‌ها کمی متفاوت‌تر خواهد بود.

برای مرتب کردن کانال‌های تلویزیون جی پلاس چه کنیم؟

جابجایی کانال تلویزیون جی پلاس نسل دوم و سوم

پیش از این درباره اینکه چگونه در تلویزیون جی پلاس کانال یابی کنیم و نحوه مرتب کردن آن‌ها صحبت کردیم؛ اما به این نکته نیز اشاره کردیم که نحوه مرتب کردن کانال‌های تلویزیون در سری‌های غیر هوشمند J و F محصولات GPlus کمی تفاوت دارد! در ادامه جزییات ویرایش کانال‌های تلویزیون را بیان خواهیم کرد.

برای نظم دادن به کانال‌ها در سری‌های J و F برند GPlus ابتدا باید از منوی اصلی گزینه DTV را انتخاب کرد. در لیست ظاهر شده، گزینه کانال را انتخاب کنید تا منوی مربوط به آن ظاهر گردد. با مشاهده ویرایش کانال، آن را انتخاب کنید تا به محیط مرتب کردن کانال‌های تلویزیون جی پلاس وارد شوید. حالا می‌توانید مشابه با آنچه قبلا توضیح دادیم، برنامه‌های مورد علاقه خود را به ابتدای لیست کانال‌ها بیاورید یا آن را حذف کنید.

مطالعه پیشنهادی: چرا تلویزیون جی پلاس به وای فای وصل نمیشه؟

برای مرتب کردن کانال‌های تلویزیون سری K و L چه کنیم؟

مرتب کردن کانال‌های تلویزیون جی پلاس در سری L و K پیچیدگی بیشتری نسبت به مدل‌های دیگر دارد؛ البته این پیچیدگی چندان زیاد نیست و با کمی دقت می‌توانید آن را انجام دهید. این سری از تلویزیون‌های پیشرفته جی پلاس، هوشمند هستند. در نتیجه مسیر مرتب کردن کانال‌ها و روش ویرایش برنامه کمی تفاوت دارد.

روش اول برای نظم دادن به برنامه‌ها

اولین راه حل در جواب سوال «چگونه کانال های تلویزیون جی پلاس را مرتب کنیم؟» این است که ابتدا ورودی آنتن را انتخاب کرده و به لیست کانال‌ها بروید. پس از آن، با رفتن بر روی نام هر یک از کانال‌های تلویزیون و فشردن دکمه منو، گزینه‌هایی برای شما ظاهر می‌گردند. گزینه «بالا» برای انتقال نام برنامه به کار می‌رود. اگر می‌خواهید برنامه انتخابی را به عنوان برنامه مورد علاقه خود انتخاب کنید، علامت قلب را انتخاب نمایید.

برای مرتب کردن کانال‌های تلویزیون سری K و L چه کنیم؟

بقیه گزینه‌های ظاهر شده شامل «پرش» و «حذف» هستند. به این معنا که می‌توانید از کانال عبور کرده و یا آن را حذف کنید. در واقع، گزینه پرش برای این است تا اگر کانال‌های تلویزیون را به ترتیب تغییر دادید، از روی این کانال عبور کنید؛ بدون آن که آن را مشاهده کرده باشید.

مطالعه پیشنهادی: مقایسه تلویزیون جی پلاس با دوو

روش دوم در تلویزیون‌های K و L

توجه کنید که مرتب کردن کانال‌های تلویزیون جی پلاس پیشرفته می‌تواند به روش دیگری نیز انجام گیرد. در روش دوم، شما باید پس از انتخاب ورودی آنتن، گزینه منو و ویرایش کانال‌ها را انتخاب نمایید. در نهایت به کمک گزینه‌های ظاهر شده، عملیات جابجایی، حذف یا پرش برنامه را اجرا کنید. فعال کردن قلب کنار نام کانال نیز می‌تواند آن را به لیست علاقمندی‌های شما اضافه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *