چرا تلویزیون جی پلاس به وای فای وصل نمیشه؟

علت وصل نشدن تلویزیون gplus به wifi چیست؟

وجود وای فای در تلویزیون جی پلاس سری K و L، یک ویژگی منحصربفرد است؛ این قابلیت تلویزیون عادی را به یک تلویزیون هوشمند تبدیل می‌کند! بنابراین بیننده می‌تواند ضمن مشاهده برنامه‌های تلویزیونی، از جستجو در اینترنت نیز لذت ببرد. با این حال، در برخی حالت‌ها ممکن است تلویزیون جی پلاس به وای فای وصل نشود. این که چرا تلویزیون جی پلاس به وای فای وصل نمیشه یک مساله موقتی است که با انجام برخی اقدامات اصلاح می‌گردد.

برای اتصال تلویزیون جی پلاس به اینترنت از روش جایگزین می‌توان استفاده کرد؛ استفاده از کابل اینترنت همان روش جایگزین است. اما در این حالت باید تلویزیون در نزدیکی مودم قرار داشته باشد؛ این کار می‌تواند محدودیت‌هایی را برای جای دادن تلویزیون و طراحی دکوراسیون منزل شما ایجاد نماید. به این ترتیب، بهتر است به دنبال راه حلی باشید تا مشکل عدم اتصال وای فای در تلویزیون جی پلاس را برطرف کنید. همچنین اگر نمیدانید که چطور وای فای تلویزیون را روشن کنید، پیشنهاد میکنیم که مقاله آموزشی چگونه وای فای تلویزیون جی پلاس را روشن کنیم رو مطالعه بفرمایین.

چرا وای فای تلویزیون جی پلاس روشن نمیشه؟

یکی از سوالات رایج مشتریان این است که چرا تلویزیون جی پلاس به وای فای وصل نمیشه. یا چرا گاهی وای فای در تلویزیون جی پلاس روشن نمیشه؟ دلایل متعددی برای مشکل عدم اتصال وای فای در تلویزیون جی پلاس یا روشن نشدن آن وجود دارد. برای مثال، گاهی تلویزیون موفق به یافتن آدرس وای فای نمی‌شود.

علت این مساله می‌تواند به خاطر مخفی بودن آدرس دستگاه مودم باشد. در این صورت باید مک آدرس (MAC Address) تلویزیون را داشته باشید تا بتوانید مشکل را از طریق مودم برطرف نمایید.

ضعیف بودن آنتن دهی دستگاه مودم شما نیز می‌تواند علت روشن نشدن وای فای تلویزیون جی پلاس باشه؛ بنابراین اگر از هر نظر از سلامت تلویزیون خود مطمئن هستید، بهتر است از یک مودم جایگزین استفاده کنید. نظرسنجی از یک تعمیرکار تلویزیون جی پلاس نیز به نظر می‌تواند مفید باشد.

چرا وای فای تلویزیون جی پلاس روشن نمیشه؟

حل مشکل عدم اتصال وای فای در تلویزیون جی پلاس

عدم اتصال وای فای در تلویزیون جی پلاس به هر دلیلی می‌تواند رخ دهد. برای برطرف کردن این مشکل لازم است اقداماتی را دنبال کنید. بررسی عوامل زیر می‌تواند مشکل قطع وای فای در تلویزیون GPlus را برطرف نماید.

 • قطع برق تلویزیون و اتصال مجدد آن

باید قبل از هر چیز برق تلویزیون را به طور کامل قطع کنید. پس از چند دقیقه، می‌توانید مجددا برق آن را وصل کرده و دستگاه را روشن نمایید. در اکثر مواقع، وصل نشدن تلویزیون جی پلاس به وای فای با این راه حل برطرف خواهد شد.

 • بازنشانی تلویزیون به تنظیمات کارخانه

ممکن است سیستم عامل تلویزیون دچار باگ یا اختلالاتی شده باشد. در این صورت، تلویزیون برای اتصال به اینترنت، با مشکل مواجه می‌شود. حتی این گونه اختلالات نرم افزاری می‌تواند مانع از روشن شدن وای فای در تلویزیون جی پلاس گردد. در چنین مواردی بهتر است یک بازنشانی انجام دهید تا تلویزیون به تنظیمات کارخانه باز گردد. بسیاری از مشکلات نرم افزاری و باگ‌ها در اثر Reset Factory یا بازنشانی برطرف خواهند شد.

 • توجه به تنظیمات مخفی بودن مودم

در صورتی که عدم اتصال به وای فای به دلیل مخفی بودن مودم باشد، باید از راه دیگری برای رفع مشکل اقدام کنید. شما باید از طریق منوی تلویزیون GPlus، مک آدرس آن را یافته و برای مودم تعریف نمایید. با کمی جستجو در منوی آن می‌توانید آدرس یاد شده را پیدا کنید. دقت کنید که برای تلویزیون‌های سری K و L جی پلاس ممکن است جای MAC Adress کمی متفاوت باشد. برای راهنمایی بیشتر می‌توانید با کارشناسان جی پلاس در تماس باشید.

 • رفع مشکلات نرم افزاری تلویزیون هوشمند

گاهی بعد از رفع مشکل وای فای در تلویزیون جی پلاس، باز هم نمی‌توان صفحات اینترنت را باز کرد. در صورتی که تلویزیون جی پلاس به وای فای وصل می‌شود اما در باز کردن صفحات مشکل دارد، باید وضعیت مرورگر را بررسی کنید. در سیستم عامل تلویزیون‌های هوشمند جی پلاس، مرورگر کروم به عنوان پیش فرض وجود دارد. اما گاهی نیاز به بروزرسانی دارد تا به درستی کار کند.

دقت کنید که نصب کردن فیلتر شکن بر روی تلویزیون نیز می‌تواند باعث ایجاد اختلال در عملکرد مرورگر تلویزیون جی پلاس گردد.

حل مشکل عدم اتصال وای فای در تلویزیون جی پلاس

برای اتصال تلویزیون جی پلاس به اینترنت چه باید کرد؟

اتصال کابلی و وای فای در تلویزیون جی پلاس دو روش اصلی برای اتصال این دستگاه به اینترنت است. اما عدم رعایت برخی نکات، باعث ایجاد اختلال در جستجوهای اینترنتی خواهد شد. در ادامه به بررسی اقدامات موثر در اتصال تلویزیون به اینترنت می‌پردازیم.

 • تنظیم ساعت و تاریخ تلویزیون

ساعت و تاریخ تلویزیون باید به طور کاملا دقیق تنظیم گردد. برای این کار می‌توان تنظیم ساعت و تاریخ را بر روی حالت اتوماتیک یا خودکار قرار داد. در بسیاری از موارد، تنظیم نبودن ساعت تلویزیون جی پلاس بنا بر منطقه زمانی، اختلالاتی را در عملکرد تلویزیون ایجاد خواهد کرد.

 • عدم استفاده از فیلتر شکن بر روی تلویزیون

نکته دیگر این که نصب فیلتر شکن بر روی سیستم عامل تلویزیون، یک عامل مزاحم برای باز کردن صفحات اینترنت است. در واقع، اتصال فیلتر شکن مخصوصا در شرایطی که اینترنت ضعیف باشد، باعث کندتر شدن سیگنال خواهد شد. در نتیجه، مرورگر کروم در تلویزیون قادر به باز کردن صفحات جستجو نخواهد بود.

 • به روزرسانی مرورگر در تلویزیون

لازم است بدانید که مرورگر مورد استفاده شما باید ورژن استاندارد باشد. در غیر این صورت، حتی با حل مشکل عدم اتصال وای فای در تلویزیون جی پلاس باز هم مرورگر خوب کار نمی‌کند. در تلویزیون‌های GPlus، مرورگر پیش فرض از نوع گوگل کروم است. بهتر است هر چند وقت یکبار وضعیت به روزرسانی آن را بررسی نمایید.

برای اتصال تلویزیون جی پلاس به اینترنت چه باید کرد؟

مراجعه به تعمیرکار برای اتصال وای فای در تلویزیون جی پلاس

گاهی با وجود رفع مشکل اتصال به وای فای در تلویزیون جی پلاس، باز هم مرورگر به خوبی کار نمی‌کند. حتی این امکان وجود دارد که تمامی مراحل یاد شده در قسمت‌های قبل را نیز انجام دهید؛ اما باز هم مشکل قطع اینترنت همچنان برقرار باشد. در این گونه موارد لازم است از یک تعمیرکار تلویزیون GPlus کمک بگیرید.

معمولا با مراجعه به یک نمایندگی جی پلاس در شهر خود می‌توانید راه حل مناسبی پیدا کنید. کارشناسان حاضر در نمایندگی می‌توانند راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند. در صورت نیاز به حضور تعمیرکار در منزل یا محل کار شما نیز می‌توان برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داد.

مطالعه پیشنهادی: تلویزیون کوچک برای اتاق خواب

علت وصل نشدن وای فای تلویزیون جی پلاس

در این مقاله به دنبال فهم این مساله بودیم که چرا تلویزیون جی پلاس به وای فای وصل نمیشه؟ این حالت برای افراد علاقمند به برنامه‌های آنلاین و جستجو در اینترنت آزار دهنده به نظر می‌رسد. اما در بسیاری از موارد، با رعایت چند نکته مشکل برطرف خواهد شد. قطع کامل برق تلویزیون و اتصال مجدد آن، بررسی کردن حالت مخفی مودم و یا ضعف سیگنال دهی آن، از رایج‌ترین راه حل‌ها در این زمینه هستند. عدم نصب فیلترشکن، به روزرسانی مرورگر و تنظیم دقیق تاریخ و ساعت تلویزیون نیز راه حل‌های مفیدی هستند که مشکل باز نکردن صفحات را رفع خواهند کرد.

یک پاسخ

 1. سلام ، دمتون گرم
  چندین بار این مشکل برام پیش اومد
  ۱- تلویزیون رو از برق بکشید و ۲۰ ثانیه بعد متصل کنید شاید اوکی بشه
  ۲- تنظیمات زمان و تاریخ تلویزیون رو دستی تنظیم کنید اوکی میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *