چرا موس تلویزیون جی پلاس کار نمی کند؟

موس تلویزیون جی پلاس کار نمیکند!

موس تلویزیون جی پلاس از قابلیت‌های مفیدی است که در مدل‌های هوشمند این برند در نظر گرفته شده است. در این مدل‌ها، ریموت کنترل تلویزیون به گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند به یک موس تبدیل گردد. این قابلیت در تلویزیون جی پلاس، تحت عنوان کنترل جادویی شناخته می‌شود. حال سوال این است که گاهی چرا موس تلویزیون جی پلاس کار نمی کند؟ برای وصل کردن کنترل جادویی جی پلاس چه باید کرد؟

کنترل جادویی برای تلویزیون‌های هوشمند سری J و K در نظر گرفته شده است. بنابراین در سری‌های قدیمی این برند، مانند سری G، تنها می‌توان از کنترل معمولی استفاده کرد. وجود موس تلویزیون جی پلاس برای کار کردن با برخی از نرم افزارهای نصب شده بر روی دستگاه، لازم است. به طور خاص، در تلویزیون‌های هوشمند که تلویزیون به اینترنت متصل می‌شود، کنترل هوشمند می‌تواند مفید واقع شود. برای برخی مدل‌های برند جی پلاس نیز می‌توان از ایرموس استفاده کرد.

مطالعه پیشنهادی: برای نصب تلویزیون جی‌پلاس چیکار باید بکنیم؟

منظور از موس تلویزیون جی پلاس چیست؟

موس تلویزیون جی پلاس با استفاده از کنترل جادویی آن فعال می‌گردد. در واقع، کنترل تلویزیون‌های هوشمند جی پلاس با یک ترفند ساده تبدیل به کنترل جادویی می‌شوند. پس از آن، نشانگر موس فعال شده و می‌توان مانند یک موس کامپیوتر از آن استفاده نمود. به کار بردن این قابلیت، کار کردن با انواع نرم افزارهای نصب شده روی دستگاه هوشمند را راحت‌تر خواهد کرد.

فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس چگونه است؟

برای فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس باید از دو ترفند ویژه این برند استفاده کرد. در ادامه به معرفی دو روش اصلی برای فعال کردن موس می‌پردازیم.

  • روش اول اتصال کنترل جادویی تلویزیون GPlus

برای فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس باید پس از روشن کردن دستگاه، دکمه OK بر روی کنترل را فشار داده و نگهدارید. پس از مدتی، چراغ کنترل شروع به چشمک زدن می‌کند و نشان می‌دهد که موس شما فعال شده است.

معمولا پس از راه اندازی موس، پیغام «رها کردن» بر روی صفحه تلویزیون نمایش داده می‌شود. در این حالت، تلویزیون و ریموت کنترل، اصطلاحا Pair (جفت) شده‌اند.

  • روش دوم اتصال کنترل جادویی جی پلاس

در برخی مدل‌های GPlus تنها با گرفتن دکمه OK از روی ریموت کنترل، نمی‌توان از قابلیت‌های کنترل جادویی استفاده کرد. در چنین مواردی لازم است از ترفند کلیدهای ترکیبی استفاده کنید. یعنی باید کلید OK را همراه با -Vol فشار داده و نگه دارید.

برای سری J و K واکنش ریموت بعد از اتصال با تلویزیون متفاوت است. برای مثال، در سری K پس از خاموش شدن چراغ کنترل، عمل Pair شدن انجام می‌گیرد. به این معنا که موس تلویزیون جی پلاس فعال شده است. اگر کنترل را حرکت دهید، متوجه خواهید شد که نشانگر موس بر روی نمایشگر حرکت می‌کند.

محصول پیشنهادی: خرید تلویزیون 40 اینچ جی‌پلاس

فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس چگونه است؟

چرا موس تلویزیون جی پلاس کار نمی کند؟

اینکه چرا موس تلویزیون جی پلاس کار نمی کند، به عوامل متعددی بستگی دارد. در ادامه به برخی از دلایل فعال نشدن موس در این دستگاه‌ها اشاره می‌کنیم.

  • تموم شدن شارژ باتری

باتری کنترل جادویی شما باید نو باشد. در غیر این صورت، انرژی کافی برای اتصال به تلویزیون را نخواهد داشت. علت این موضوع این است که اتصال کنترل جادویی به تلویزیون، از طریق بلوتوث انجام می‌گیرد. در نتیجه، این حالت شارژ زیادی می‌طلبد. در مواردی که باتری ضعیف است تلویزیون نمی‌تواند کنترل را به خوبی بیابد و ریموت نیز دچار اختلال عملکرد خواهد شد. استفاده از باتری‌های قابل شارژ برای این منظور، گزینه مناسبی خواهد بود.

  • وجود سیگنال‌های مزاحم در محیط

گاهی به دلایل متعدد مانند روشن بودن مودم در نزدیکی تلویزیون، کنترل نمی‌تواند به راحتی به تلویزیون متصل گردد. در چنین مواردی، موس تلویزیون جی پلاس فعال نخواهد شد. این اتفاق در صورتی که دستگاه‌های مغناطیسی در اطراف تلویزیون باشند نیز رخ می‌دهد. بنابراین تا حد امکان دستگاه‌هایی که نویز ایجاد می‌کنند را از تلویزیون دور نگه دارید. دستگاه ماکروویو نیز می‌تواند چنین تاثیری بر عملکرد دستگاه داشته باشد.

چرا موس تلویزیون جی پلاس کار نمی کند؟

  • رعایت فاصله مناسب با تلویزیون

یکی از دلایلی که موس تلویزیون جی پلاس کار نمی‌کند، عدم رعایت فاصله مناسب با دستگاه است. گاهی باتری تلویزیون شما سالم بوده و هیچ نویز اضافی در نزدیکی دستگاه وجود ندارد. با این حال، اتصال کنترل جادویی تلویزیون با دستگاه برقرار نمی‌شود. در چنین مواردی، در فاصله 30 سانتی متری از تلویزیون فرایند فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس را انجام دهید.

در اکثر موارد، پس از رعایت این نکته نشانگر موس بر روی صفحه نمایشگر فعال خواهد شد. در حالت کلی، نباید فاصله تلویزیون تا ریموت کنترل بیشتر از 7 متر باشد.

  • قطع و وصل کردن موس تلویزیون

برای این که احتمال وجود هر نوع باگی را از بین ببریم، می‌توانیم موس را Pair و Unpair کنیم. با این کار، اگر در حین اتصال کنترل به تلویزیون، مشکلی رخ داده باشد، برطرف خواهد شد.

چگونه می‌توان موس تلویزیون جی پلاس را قطع کرد؟

برای این که بتوانید موس تلویزیون جی پلاس را قطع کنید، باید همان روند اتصال را تکرار کنید. برای سری J لازم است از کلیدهای ترکیبی کم کردن صدا و OK استفاده نمایید. با فشردن این کلیدها، چراغ کنترل، به صورت چشمک زن فعال می‌شود. پس از مشاهده این حالت، کلیدها را رها کنید تا اتصال بین کنترل جادویی و تلویزیون از بین برود. هنگامی که موس تلویزیون جی پلاس کار نمی‌کند، استفاده از این روش و اتصال مجدد آن می‌تواند مفید باشد.

ایرموس چیست؟

ایرموس جی پلاس نوعی کنترل برای کار کردن با دستگاه‌های هوشمند است. ایرموس برای کنترل دستگاه‌های هوشمند مختلف از جمله تلویزیون، تبلت، ایکس باکس و موبایل به کار می‌رود. در برخی از این دستگاه‌ها، می‌توان سرعت ایرموس را متناسب با نیاز کاربر تنظیم کرد.

ایرموس چیست؟

استفاده از ایرموس جی پلاس به جای کنترل جادویی تلویزیون‌های این برند، ایده مناسبی است. البته این نوع کنترل تمام کلیدهای کنترل اصلی تلویزیون یا دستگاه‌های دیگر را ندارد. در نتیجه نمی‌توان آن را جایگزین مناسبی برای ریموت اصلی دانست. با این حالت، در دستگاه‌های هوشمند می‌توان ایرموس را از طریق بلوتوث به آن‌ها وصل کرده و برای کار کردن با نرم افزارهای مختلف، از آن استفاده نمود.

محصول پیشنهادی: خرید تلویزیون 43 اینچ جی‌پلاس

نتیجه گیری

این که چرا موس تلویزیون جی پلاس کار نمی کند، به دلایل متعددی رخ می‌دهد. از اصلی‌ترین دلایل این حالت می‌توان به ضعیف بودن باتری‌های ریموت و زیاد بودن فاصله تا تلویزیون اشاره کرد. برای رفع این گونه مشکلات می‌توان آن را یک بار متصل کرده و سپس جدا کنید. در صورت برطرف نشدن مشکل، می‌توانید با کارشناسان گلدیران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین آموزش های جی پلاس

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

کولرگازی اینورتر، یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع است که با استفاده از تکنولوژی اینورتر، مصرف انرژی را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. این کولرها

تفاوت کولر گازی گری با گرین

تفاوت کولر گازی گری با گرین

انتخاب یک کولر گازی مناسب برای خانه یا محل کار می‌تواند یکی از تصمیمات مهم در داشتن راحتی بیشتر و کاهش هزینه‌های مصرف انرژی باشد.

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

یکی از مشکلات رایج مصرف‌کنندگان کولر گازی در فصول گرم سال، کاهش پرتاب باد و کارایی دستگاه است. این مشکل می‌تواند، باعث نارضایتی و کاهش