برای نصب تلویزیون جی پلاس چه باید کرد؟

برای نصب تلویزیون جی پلاس چه کاری باید بکنیم؟

نصب تلویزیون جی پلاس و راه اندازی قابلیت‌های آن، اصلی‌ترین مرحله‌ای است که مصرف کنندگان باید پشت سر بگذارند؛ روش نصب تلویزیون GPlus در دفترچه راهنمای آن قید شده است! با این حال، اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید به طور دقیق آن را انجام دهید، بهتر است از کارشناسان گلدیران کمک بگیرید.

در دفترچه راهنمای تلویزیون کلیه اقداماتی که لازم است برای نصب و راه اندازی تلویزیون جی پلاس انجام دهید، آمده است؛ اتصال تلویزیون به گوشی، وصل کردن آن به اینترنت، فعال کردن کنترل هوشمند و موس تلویزیون جی پلاس از جمله این اقدامات هستند. حتی اگر از یک مدل غیرهوشمند استفاده می‌کنید، پیدا کردن و مرتب کردن کانال‌های تلویزیون یک عمل روتین است که باید آن را انجام دهید.

اگر به دنبال آن هستید تا مراحل نصب تلویزیون جی پلاس را با دقت بیشتری بدانید، تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

مطالعه پیشنهادی: چگونه کانال‌های تلویزیون جی‌پلاس رو مرتب کنیم؟

نصب تلویزیون جی پلاس؛ انتخاب محل تلویزیون

اولین و مهم‌ترین گام برای راه اندازی و نصب تلویزیون جی پلاس، انتخاب بهترین مکان برای آن است. تلویزیون باید همواره در مکانی امن و بدون حرکت اضافی باشد. همچنین، پشت تلویزیون باید به گونه‌ای قرار گیرد که از تابش نور خورشید در امان بماند. ضمن این که لوازم حرارتی نباید در پشت تلویزیون یا حتی الامکان نزدیک آن قرار گیرند. این مساله برای پیشگیری از آسیب به بک لایت اهمیت زیادی دارد. زیرا در صورت خرابی بک لایت، تلویزیون جی پلاس صدا دارد اما تصویر ندارد.

به این ترتیب، بهتر است تلویزیون در مکانی نسبتا خنک قرار گرفته و پشت آن به دیوار یا سطحی محکم باشد. در این صورت، ضمن حفظ ایمنی دستگاه، طول عمر آن نیز افزایش می‌یابد.

مراحل نصب تلویزیون جی پلاس؛ کانال یابی دستگاه

پس از انتخاب مکان مناسب برای نصب تلویزیون جی پلاس، از اتصال دستگاه به برق مطمئن شوید. پس از روشن کردن تلویزیون می‌توانید فرایند کانال یابی تلویزیون را انجام دهید. استفاده از یک آنتن باکیفیت برای دریافت بهترین سیگنال لازم است.

برای پیدا کردن و مرتب کردن کانال‌های تلویزیون جی پلاس، ابتدا باید از منوی اصلی گزینه تنظیمات یا Setting را انتخاب کنید. در این منو، یک گزینه با عنوان «تنظیمات کانال» دیده می‌شود. کانال یابی می‌تواند به صورت دستی یا اتوماتیک انجام گیرد.

برای پیدا کردن شبکه‌ها به صورت دستی لازم است کد هر شبکه را در قسمت UHFCH وارد نمایید. از آن جا که این کار می‌تواند برایتان دشوار باشد، بنابراین بهترین کار، انتخاب گزینه کانال یابی اتوماتیک تلویزیون جی پلاس خواهد بود. در این مرحله دستگاه به طور خودکار تمامی کانال‌های تلویزیونی و رادیویی را یافته و ذخیره خواهد کرد.

نصب تلویزیون جی پلاس؛ انتخاب محل تلویزیون | مراحل نصب تلویزیون جی پلاس

ترتیب کانال‌های تلویزیون GPlus چگونه است؟

برای این که تمامی شبکه‌های صدا و سیما بر اساس آخرین به روزرسانی پیدا شوند، باید گزینه LCN را در تنظیمات دیجیتال دستگاه فعال کنید؛ این گزینه در ابتدای کار مفید است. اما در روزهای آتی باعث تغییر ترتیب کانال‌ها به صورت خودکار خواهد شد! در نتیجه شما هر بار باید در لیست شبکه‌ها، به دنبال کانال مورد نظر خود بگردید. در صورتی که این مساله برای شما خوشایند نیست، مجددا به تنظیمات دیجیتال تلویزیون رفته و گزینه LCN را غیرفعال کنید.

LCN در تلویزیون جی پلاس چیست؟

LCN یا Logical Channel Number قابلیتی در تلویزیون های Gplus هست که اگر اون رو فعال کنید، باعث میشه که ترتیب شبکه های تلویزیونی شما به همون ترتیبی که صدا سیما مشخص کرده، چیده بشه! اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد استفاده و تنظیمات تلویزیون جی پلاس هستید، می‌توانید به دفترچه راهنمای کاربری که هنگام خرید دستگاه به شما ارائه شده است مراجعه کنید یا از وب‌سایت رسمی جی پلاس کمک بگیرید.

بعضی از معروف ترین و محبوب ترین مدل های تلویزیون جی پلاس که قابلیت LCN رو دارند، شامل:

  • جی پلاس PH416N مدل 40 اینچ
  • جی پلاس PU746N مدل 50 اینچ
  • جی پلاس RU732N مدل 58 اینچ
  • جی پلاس PU750CN مدل 65 اینچ
  • جی پلاس PQM922S مدل 75 اینچ
  • جی پلاس RQ842N مدل 85 اینچ

مطالعه پیشنهادی: تلویزیون جی‌پلاس صدا دارد ولی تصویر ندارد!

راه اندازی تلویزیون جی پلاس؛ راه اندازی اینترنت

اتصال به اینترنت در تلویزیون GPlus یکی از ویژگی‌های مفید مدل‌های هوشمند این برند است. معمولا افرادی که علاقه به مشاهده برنامه‌های آنلاین دارند، از زمان نصب تلویزیون جی پلاس آن را به اینترنت وصل خواهند کرد. مدل‌های هوشمند تلویزیون GPlus می‌توانند از طریق کابل یا وای فای به اینترنت متصل گردند. اگر می‌خواهید از کابل استفاده کنید، باید دستگاه را در نزدیکی مودم قرار دهید. اما اتصال به اینترنت از طریق وای فای ساده‌تر بوده و محدودیت مکانی تلویزیون را از بین خواهد برد.

برای فعال‌سازی اینترنت در هنگام نصب تلویزیون جی پلاس باید دکمه Home را از روی کنترل تلویزیون بزنید. سپس به قسمت تنظیمات یا Setting رفته و گزینه Network را انتخاب کنید. در این قسمت اگر بر روی گزینه Network Connection رفته و دکمه Enter را فشار دهید، گزینه‌های دیگری برای شما ظاهر خواهند شد. انتخاب Network Connection کمک می‌کند تا تلویزیون شما به اینترنت وصل گردد. البته لازم است ابتدا نام مودم یا شبکه اینترنت خود را انتخاب کرده و رمز عبور آن را وارد کنید.

مراحل نصب تلویزیون جی پلاس؛ راه اندازی اینترنت

مراحل نصب تلویزیون جی پلاس؛ راه اندازی بلوتوث

اجازه دهید بلوتوث تلویزیون که یکی از امکانات تلویزیون هوشمند است را نیز فعال کنیم. پس از نصب تلویزیون جی پلاس، اگر می‌خواهید صدای آن از طریق یک اسپیکر بزرگتر و خاص پخش شود، این قابلیت مفید است. مخصوصا برای تلویزیون‌های جی پلاس که کیفیت صدای آن‌ها نیاز به استفاده از دستگاه‌های جانبی دارد.

دقت کنید که بلوتوث این دستگاه برای اتصال گوشی به تلویزیون جی پلاس مناسب نیست و فقط می‌توان از آن صدای خروجی دریافت کرد.

پس از نصب تلویزیون جی پلاس، بلوتوث دستگاه مورد نظر را روشن کنید. سپس به قسمت «تنظیمات» رفته و بلوتوث را فعال نمایید. از این لحظه تلویزیون می‌تواند بلوتوث نزدیک‌ترین دستگاه‌ها را شناسایی کرده و با دستگاه مورد نظر (اسپیکر یا هدفون) جفت گردد.

مراحل نصب تلویزیون جی پلاس؛ راه اندازی بلوتوث

نصب و راه اندازی تلویزیون جی پلاس؛ فعال کردن کنترل جادویی

کنترل جادویی را درست پس از نصب تلویزیون جی پلاس فعال کنید. البته قبل از استفاده از آن باید باتری مناسبی برای کنترل خود انتخاب کنید. به منظور اتصال کنترل به دستگاه، تنها کافی است تلویزیون را روشن کرده و دکمه OK بر روی کنترل را فشار دهید.

معمولا پس از این کار، نشانگر موس بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شود. اما اگر باز هم نتوانستید این نشانگر را مشاهده کنید، دکمه OK را به همراه -Vol فشار دهید. معمولا بعد از این حرکت، کنترل جادویی به تلویزیون وصل شده و پیغام اتصال آن بر روی صفحه نمایش تلویزیون ظاهر خواهد شد.

اگر باز هم نتوانستید نشانگر موس را مشاهده کنید، باید سلامت باتری‌ها را بررسی نمایید. در صورت ضعیف بودن باتری کنترل، لازم است آن‌ها را تعویض کرده و مجددا امتحان کنید.

مراحل نصب تلویزیون Gplus؛ تنظیم نور، رنگ و حالت تصویر

تنظیم کیفیت تصویر، مرحله دیگری است که باید در نصب تلویزیون جی پلاس به آن دقت کنید. در هر محیط، شدت نور متفاوت است. این موضوع می‌تواند بر روشنایی تصویر تلویزیون و وضوح آن تاثیر بگذارد. از سوی دیگر هر فرد بنا بر سلیقه خود و انتظار خود از تلویزیون می‌تواند کیفیت و حالت تصویر را تنظیم نماید. تمامی این موارد در قسمت‌های مختلف منوی اصلی قید شده‌اند. با انتخاب هر یک از این گزینه‌ها قادر خواهید بود تا تصویر تلویزیون را به بهترین شکل ممکن تنظیم کنید. این فرایند را معمولا به عنوان شخصی‌سازی تلویزیون می‌شناسند.

تنظیمات تصویر تلویزیون جی پلاس را با زدن دکمه ASPECT بر روی ریموت کنترل و انتخاب گزینه PMODE می‌توانید انجام دهید. البته ممکن است در مدل‌های مختلف این برند، گزینه‌ها کمی با یکدیگر متفاوت باشند.

نحوه راه اندازی تلویزیون جی پلاس؛ خاموش‌کننده خودکار

یکی از قابلیت‌های بسیار مفید تلویزیون جی پلاس، خاموش‌کننده خودکار آن است. این گزینه را می‌توانید پس از نصب تلویزیون جی پلاس، فعال کنید. فعال‌سازی این حالت کمک می‌کند تا تلویزیون در حالت‌های غیرفعال خاموش شود. برای مثال، گاهی ممکن است تلویزیون سیگنال کافی برای دریافت یک شبکه را دریافت نکند. در این صورت، نیازی به روشن ماندن تلویزیون نیست و دستگاه پیغام خاموش شدن خودکار را به شما نشان می‌دهد.

بهترین کاربرد این ویژگی، حفاظت از سلامتی کاربران است. چنانچه فرد مدت زمان مشخصی (4 ساعت) تلویزیون تماشا کند، دستگاه به صورت خودکار پیغام داده و به او هشدار می‌دهد. این مساله می‌تواند به حفظ سلامت اعضای خانواده مخصوصا کودکان کمک کند.

اگر علاقه‌ای به فعال بودن گزینه خاموش‌کننده خودکار ندارید، می‌توانید آن را غیرفعال کنید. در تلویزیون‌های هوشمند مسیر غیرفعال کردن خواب خودکار کمی با تلویزیون‌های هوشمند متفاوت است. برای تلویزیون‌های هوشمند، در منوی Setting گزینه System را انتخاب کرده و خواب خودکار را غیرفعال کنید. در تلویزیون‌های غیرهوشمند جی پلاس نیز می‌توانید با رفتن به منوی time گزینه خواب خودکار را غیرفعال نمایید.

خرید پیشنهادی: خرید تلویزیون 32 جی پلاس

نصب جی پلاس

در نصب تلویزیون جی پلاس باید مراحل مشخصی را طی کنید. البته تعداد این مراحل به هوشمند یا غیرهوشمند بودن مدل تلویزیون نیز بستگی دارد. با این حال، قبل از هر چیز باید ابتدا یک آنتن مناسب و چند باتری باکیفیت آماده کنید. در غیر این صورت تصویر واضحی از تلویزیون دریافت نکرده و با ریموت آن نیز مشکل پیدا خواهید کرد.

چنانچه برای راه اندازی اینترنت، بلوتوث، تنظیم رنگ و تصویر و فعال کردن قابلیت‌های دیگر دستگاه دچار مشکل شدید، می‌توانید با کارشناسان شرکت گلدیران در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *