تلویزیون جی پلاس صدا دارد ولی تصویر ندارد!

تلویزیون جی پلاس صدا دارد ولی تصویر ندارد چرا؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای مصرف کنندگان محصولات GPlus ایجاد گردد، نداشتن تصویر در تلویزیون جی پلاس است. به طوری که تلویزیون صدا دارد اما تصویر ندارد. گاهی برخی از کاربران ادعا می‌کنند که تلویزیون جی پلاس صدا دارد ولی تصویر ندارد. البته این مشکل تنها به برند جی پلاس محدود نمی‌شود. برندهای با کیفیت در سطح جهانی نیز می‌توانند با این مشکل مواجه گردند. معمولا برای رفع این مشکل در تلویزیون‌های GPlus، کارشناسان شرکت گلدیران ابتدا باید از سلامت بک لایت تلویزیون مطمئن شوند.

در مواردی که تلویزیون در عین داشتن صدا، تصویری ندارد یا صفحه‌ای سیاه پیدا می‌کند، عمدتا مشکل به بک لایت مربوط می‌شود. بک لایت یک نور پس زمینه سفید می‌سازد که به وضوح بیشتر تصاویر تلویزیون کمک می‌کند.

حالت‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند باعث تاریکی صفحه تلویزیون شوند. در ادامه این مقاله درباره علت این که چرا تلویزیون جی پلاس صدا دارد ولی تصویر ندارد، صحبت خواهیم کرد.

مطالعه پیشنهادی: چگونه کانال‌های تلویزیون جی‌پلاس را مرتب کنیم؟

نداشتن تصویر در تلویزیون جی پلاس

نداشتن تصویر در تلویزیون جی پلاس مشکلی است که می‌تواند در هر یک از مدل‌های این برند رخ دهد. اتفاقا یکی از رایج‌ترین سوالاتی که برای کاربران پیش می‌آید این است که چرا تلویزیون جی پلاس صدا دارد ولی تصویر ندارد. در واقع، گاهی با وجود روشن بودن تلویزیون، صفحه آن به صورت کامل یا نصفه سیاه رنگ و تاریک است. البته شما می‌توانید صدای بازیگران یک فیلم یا گوینده یک مستند را به خوبی بشنوید. بدون آن که اختلالی در صدا ایجاد شود. اما تصویر تلویزیون سیاه بوده و امکان مشاهده فیلم یا موزیک ویدیو وجود ندارد.

آیا نداشتن تصویر در تلویزیون جی پلاس یک مشکل رایج است؟

مشکل نداشتن تصویر در محصولات همه برندهای معتبر دیگر از جمله سونی، سامسونگ، ال جی و مانند آن نیز رخ می‌دهد. در اصل، نداشتن تصویر در عین داشتن صدا یک مشکل رایج در بین تلویزیون‌های ال‌ای دی و ال سی دی است. با این حال، بسته به کیفیت برند ممکن است آمار تلویزیون‌هایی که به این مشکل دچار می‌شوند، متفاوت باشد.

این که چرا تلویزیون جی پلاس صدا دارد ولی تصویر ندارد نیز چندان چیز عجیبی نیست و می‌توان آن را برطرف نمود. حال باید دید در صورت نداشتن تصویر در تلویزیون جی پلاس چه باید کرد؟ در صورت مشاهده چنین مشکلی بهتر است ابتدا به یک نمایندگی جی پلاس در شهر خود مراجعه کنید. کارشناسان می‌توانند وضعیت فنی دستگاه شما را به صورت دقیق‌تر بررسی کرده و برای تعمیر آن برنامه‌ریزی نمایند. نداشتن تصویر در تلویزیون جی پلاس یک مشکل حل شدنی است و جای نگرانی ندارد.

مطالعه پیشنهادی: چگونه تلویزیون جی‌پلاس را به گوشی وصل کنیم؟

آیا نداشتن تصویر در تلویزیون جی پلاس یک مشکل رایج است؟

علت نداشتن تصویر در تلویزیون جی پلاس چیست؟

علت یابی برای نداشتن تصویر در تلویزیون جی پلاس امری تخصصی است و نمی‌توان بدون هیچ گونه بررسی دقیقی به این سوال جواب داد. اما بر اساس تجربه‌ای که تاکنون وجود داشته است، معمولا این مشکل به خاطر عواملی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، ایجاد می‌گردد.

خرابی یا سوختن پاور تلویزیون

سوختن برد پاور به دلایل متعدد، یکی از علل نداشتن تصویر در تلویزیون جی پلاس است. البته این مشکل در برخی مدل‌ها بیشتر رخ می‌دهد. معمولا سوختن یا خرابی برد پاور تلویزیون جی پلاس در اثر اختلالات سیستم برق رسانی رخ می‌دهد. مثلا در فصل تابستان که نوسانات برق بیشتر می‌شود، احتمال خرابی پاور تلویزیون جی پلاس نیز بیشتر است.

در هر حال، این که چرا تلویزیون جی پلاس صدا دارد ولی تصویر ندارد می‌تواند ناشی از خرابی برد پاور باشد. زیرا در این صورت، برق بک لایت قطع شده و امکان مشاهده تصویر وجود ندارد. در نتیجه شما صفحه تلویزیون را به صورت سیاه رنگ همراه با صدا دریافت خواهید کرد.

تعمیر برد پاور تلویزیون جی پلاس

لازم است به این نکته اشاره کنیم که در مدل‌های جدید تلویزیون‌های GPlus، برد پاور به شکل آداپتور به کار می‌رود. در نتیجه، نوسانات برق می‌تواند بر روی برد اصلی اثر گذاشته و باعث خرابی آن گردد. البته در بسیاری از موارد این برد قابل تعمیر بوده و نیازی به تعویض مجدد ندارد.

به یاد داشته باشید که به محض ایجاد اختلال در تصویر، تلویزیون خود را از برق بکشید. این کار مانع از گسترش خرابی و بدتر شدن تصویر خواهد شد.

مطالعه پیشنهادی: چرا تلویزیون جی پلاس به وای‌فای وصل نمیشه؟

علت نداشتن تصویر در تلویزیون جی پلاس چیست؟

خرابی بک لایت تلویزیون جی پلاس

رایج‌ترین علتی که می‌تواند باعث نداشتن تصویر در تلویزیون جی پلاس شود، خرابی بک لایت است. بک لایت مانند پرده سفید سینما عمل می‌کند. به این معنا که یک نور سفید در پس زمینه تصویر ایجاد می‌کند تا تصویر تلویزیون بر روی آن به نمایش در آید.

هنگامی که بک لایت دچار خرابی می‌شود، نور سفید خاموش خواهد شد. در نتیجه امکان مشاهده تصویر بر روی صفحه تلویزیون وجود ندارد. این موضوع باعث می‌شود تا پس از روشن کردن تلویزیون، صدا داشته باشید اما تصویر خیر. البته اگر نور یک چراغ قوه را به صفحه تلویزیون بتابانید، می‌توانید تصاویر واضح‌تری دریافت کنید.

در مواردی که برد پاور تلویزیون خراب شود نیز ولتاژ کافی به بک لایت نمی‌رسد. بنابراین نور سفید پس زمینه خاموش می‌ماند. در این حالت نیز نداشتن تصویر در تلویزیون جی پلاس امری طبیعی است.

نحوه تعمیر بک لایت تلویزیون

لازم است بدانید که بک لایت در دو حالت سری و موازی ساخته می‌شود. در بک لایت‌های سری، حتی اگر یکی از لامپ‌های ال‌ای دی صفحه بسوزد، تلویزیون جی پلاس صدا دارد اما تصویر ندارد. در این صورت، باید بک لایت به صورت کامل تعویض شود.

اما در تلویزیون‌هایی که بک لایت‌های دو تکه دارند، خرابی یا سوختن ال‌ای دی، تنها در یک نیمه آن رخ می‌دهد. به این ترتیب، در صورت نداشتن تصویر در تلویزیون جی پلاس تنها کافی است بک لایت خراب را تعویض نمایید. البته بهتر است قبل از هر چیز تست‌های لازم توسط کارشناسان گلدیران انجام گیرد.

پیشگیری از بروز مشکل نداشتن تصویر در تلویزیون جی پلاس

شاید بپرسید زمانی که تلویزیون جی پلاس صدا دارد اما تصویر ندارد، چه باید کرد. آیا می‌توان از بروز این مشکل پیشگیری نمود؟ پیش از این اشاره کردیم که در عمده موارد، خرابی بک لایت باعث خاموشی صفحه تلویزیون می‌شود. بنابراین باید به دنبال راهی بود تا بتوان احتمال خرابی آن را کاهش داد. به طور کلی، بک لایت تلویزیون نسبت به حرارت بالا حساس است. از این رو، هر چه دمای پشت تلویزیون کمتر باشد، طول عمر آن نیز بیشتر خواهد بود.

پیشگیری از بروز مشکل نداشتن تصویر در تلویزیون جی پلاس

در مواردی که پشت تلویزیون در اثر تابش حرارت مستقیم (به هر دلیلی) گرم شود، پس از مدتی سوختن بک لایت اجتناب ناپذیر است. بنابراین بهتر است تلویزیون به دور از حرارت مستقیم قرار گیرد و یا از یک خنک‌کننده مناسب در محیط بهره ببرید.

برای پیشگیری از سوختن یا خرابی برد پاور تلویزیون نیز لازم است تا حد امکان از نوسانات برق جلوگیری کنید. استفاده از یک دستگاه محافظ مناسب برای تلویزیون، تا حد زیادی از بروز این مشکل جلوگیری خواهد کرد. جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان شرکت گلدیران در تماس باشید.

۲ پاسخ

  1. الان ۱۴سال است ال جی داریم هیچ مشکلی ندارد امروز جی پلاس تصویرش قطع شده ومتاسفانه یکماه پیش گارانتی ایش هم تمام شده

    1. لطفا میشه بگین چیکار کردین شما چقدر خرج داره که بدم تعمیر و اینکه آیا مثل اولش میشه یا که نه دیگه کیفیت قبل رو نداره ؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین آموزش های جی پلاس

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

کولرگازی اینورتر، یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع است که با استفاده از تکنولوژی اینورتر، مصرف انرژی را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. این کولرها

تفاوت کولر گازی گری با گرین

تفاوت کولر گازی گری با گرین

انتخاب یک کولر گازی مناسب برای خانه یا محل کار می‌تواند یکی از تصمیمات مهم در داشتن راحتی بیشتر و کاهش هزینه‌های مصرف انرژی باشد.

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

یکی از مشکلات رایج مصرف‌کنندگان کولر گازی در فصول گرم سال، کاهش پرتاب باد و کارایی دستگاه است. این مشکل می‌تواند، باعث نارضایتی و کاهش