حالت ایمن در تلویزیون جی پلاس چیست؟

معرفی حالت ایمن تلویزیون Gplus

حالت ایمن در تلویزیون جی پلاس که به آن Safe Mode می‌گویند، برای عیب یابی و رفع باگ و مشکلات نرم افزاری به کار می‌رود. در این حالت، فعالیت تلویزیون به طور کامل متوقف شده و هیچ نرم افزاری روی آن اجرا نخواهد شد. تا زمانی که باگ مورد نظر رفع شده یا مشکل نرم‌افزار برطرف گردد، این حالت فعال باقی می‌ماند.

سیف مود یا حالت ایمن در تلویزیون‌های جی پلاس نیز تعبیه شده است. این حالت کمک می‌کند تا در صورت بروز اختلال، تلویزیون به حالت ایمن وارد شود تا مشکل برطرف گردد. برای خروج از حالت سیف مود نیز می‌توان روش‌های متعدد از جمله بازنشانی تنظیمات کارخانه را به کار برد. در این مقاله به جزییات مربوط به حالت ایمن در تلویزیون جی پلاس خواهیم پرداخت.

مطالعه پیشنهادی: نحوه فعال کردن موس تلویزیون جی پلاس

حالت ایمن در تلویزیون جی پلاس چیست؟

اگر اهل کار کردن با لپ تاپ و کامپیوتر باشید، با حالت ایمن یا سیف مود (Safe Mode) آشنایی دارید. این حالت معمولا زمانی به کار می‌رود که ایرادی در اجرای یک نرم‌افزار ایجاد شده باشد. در حالت سیف مود، اجرای تمامی نرم افزارها متوقف شده و زمینه برای عیب یابی سیستم فراهم می‌گردد. آنچه به عنوان حالت ایمن در تلویزیون جی پلاس در نظر گرفته شده نیز دقیقا همین نقش را ایفا می‌کند.

در مقالاتی که برای تلویزیون‌های هوشمند جی پلاس ارائه دادیم، گفتیم که این تلویزیون‌ها قابلیت نصب بازی و نرم‌افزار را دارند. اما گاهی این برنامه‌های اضافی، باگ‌ها و اختلالاتی ایجاد می‌کنند. به طوری که عملکرد تلویزیون دچار وقفه و اختلال می‌گردد. در چنین شرایطی، در صورت فعال بودن حالت سیف مود، تلویزیون به حالت ایمن خواهد رفت.

حالت ایمن در تلویزیون جی پلاس چطور فعال می‌شود؟

فعال کردن حالت ایمن در تلویزیون جی پلاس عمدتا به صورت خودکار انجام می‌گیرد. در واقع، هنگامی که یک بدافزار یا نرم‌افزار زمینه آسیب به تلویزیون هوشمند شما را فراهم می‌کند، حالت سیف مود فعال خواهد شد. در این وضعیت، تمامی نرم افزارهای جانبی غیرفعال شده و تلویزیون در غیرفعال‌ترین حالت ممکن قرار خواهد گرفت. تنها زمانی می‌توان متوجه فعال شدن حالت ایمن شد که یک لوگوی Safe Mode در گوشه تلویزیون ظاهر شود.

safe mode رو در تلویزیون جی پلاس چطور فعال کنیم؟

ناگفته نماند که ممکن است بتوان حالت سیف مود تلویزیون را به صورت دستی نیز فعال کرد. هر چند این مساله عمدتا بهتر است توسط یک کارشناس یا تکنسین انجام گیرد تا عیب یابی آن ساده‌تر باشد.

مزیت حالت ایمن در تلویزیون جی پلاس چیست؟

حتما تا کنون پیش آمده که در لپ تاپ یا کامپیوتر شما وضعیتی مشکلی پیش آید که منشا آن معلوم نباشد. در چنین مواردی متخصصان و افراد حرفه‌ای پیشنهاد می‌دهند تا دستگاه را در حالت سیف مود قرار دهید. در این حالت، تمامی نرم افزارهای جانبی نصب شده بر روی ویندوز غیرفعال می‌شوند. در نتیجه می‌توان از سلامت ویندوز و دستگاه مطمئن شد.

در اصل، اگر دستگاه در حالت سیف مود به خوبی کار کند، مشخص خواهد شد که یک بدافزار یا باگ نرم افزاری در سیستم وجود دارد. مزیت اصلی حالت ایمن در تلویزیون جی پلاس نیز همین است. یعنی مقابله با بدافزارها و باگ‌های احتمالی که در عملکرد اندروید تلویزیون اختلال ایجاد می‌کنند.

آیا حالت ایمن در همه تلویزیون‌های جی پلاس وجود دارد؟

حالت ایمن تنها برای تلویزیون‌هایی وجود دارد که دارای رابط کاربری هوشمند باشند. یعنی یک سیستم عامل اندروید (با هر ورژنی) بر روی آن نصب باشد. درست مانند ویندوز در لپ تاپ و کامپیوتر. بنابراین تنها در سری‌های هوشمند تلویزیون جی پلاس، حالت Safe Mode وجود دارد. زیرا تنها در این تلویزیون‌ها، سیستم عامل اندروید نصب شده و قابلیت نصب نرم‌افزار وجود دارد. در بسیاری از موارد ممکن است پس از نصب بازی یا نرم افزارهای نامطمئن فعال شدن حالت سیف مود رخ دهد.

با این توضیحات به نظر می‌رسد تنها سری J و سری K تلویزیون‌های جی پلاس از فناوری سیف مود برخوردار هستند. معمولا پس از فعال شدن حالت ایمن در تلویزیون جی پلاس و عیب یابی آن، می‌توانید از این حالت خارج شوید.

کدام مدل از تلویزیون‌های GPLUS حالت ایمن رو دارند؟

نحوه غیرفعال کردن حالت ایمن در تلویزیون جی پلاس

فعال شدن حالت ایمن در تلویزیون جی پلاس، به رفع عیب و نقص نرم افزاری کمک می‌کند. به همان نسبت نیز وقتی سیف مود فعال است، نمی‌توان از امکانات تلویزیون استفاده کرد. بنابراین فعال‌سازی حالت ایمن ممکن است کمی آزار دهنده باشند. اما نگران نباشید؛ چون می‌توانید با ترفندی که در ادامه توضیح می‌دهیم آن را غیر فعال کنید. برای غیر فعال کردن حالت ایمن در تلویزیون جی پلاس مراحل زیرا را دنبال کنید.

ریستارت کردن تلویزیون

برای این که حالت سیف مود را غیر فعال کنید، ابتدا باید تلویزیون را دوباره راه اندازی (Restart) کنید. برای این کار باید به کمک ریموت به قسمت تنظیمات (Setting) دستگاه بروید. پس از انتخاب گزینه About باید دکمه Restart را از منوی ظاهر شده انتخاب کنید. برای این کار لازم است کلید OK بر روی ریموت کنترل را بفشارید.

دقت کنید که دکمه OK نباید زیاد نگه داشته شود. اگر این کلید را به مدت بیشتر از 2 ثانیه نگه دارید، مجددا به حالت ایمن در تلویزیون جی پلاس وارد خواهید شد.

مرحله دوم غیر فعال کردن سیف مود

پس از این که تلویزیون را ریستارت کردید، یک صفحه آبی رنگ روی صفحه نمایش خواهید دید. در این مرحله عبارتی با مضمون این که «آیا تلویزیون دوباره راه اندازی شود؟» ظاهر خواهد شد. شما باید گزینه Restart را انتخاب کنید تا غیر فعال کردن حالت ایمن در تلویزیون جی پلاس به درستی کامل گردد.

ممکن است در Restart کردن اولیه، دکمه OK را بیش از حد نگه داشته باشید. در این صورت، به جای عبارت «آیا تلویزیون دوباره راه اندازی شود؟»، عبارت «راه اندازی مجدد به حالت ایمن» نمایش داده می‌شود. هر گاه زبان دستگاه، انگلیسی باشد عبارت Restart Into Safe Mode ظاهر می‌گردد. در این صورت، کلید Cancel یا لغو را بزنید و مراحلی که گفته شد را مجددا انجام دهید.

روش دوم برای غیر فعال کردن حالت ایمن در تلویزیون جی پلاس

برای این که حالت ایمن در تلویزیون جی پلاس غیرفعال شود، می‌توانید از بازیابی تنظیمات کارخانه یا همان Reset Factory استفاده کنید. این حالت کمک می‌کند تا تمام برنامه‌های اضافی و مشکلات مربوط به آن‌ها حذف گردند. در نهایت، سیستم عامل اندروید تلویزیون جی پلاس بدون نقص راه اندازی خواهد شد.

نحوه غیرفعال کردن تلویزیون جی پلاس چگونه است؟

فعال کردن وضعیت ریست فکتوری

برای انجام Reset Factory بهتر است از یک فرد دیگر نیز کمک بگیرید. زیرا در برخی مراحل لازم است چند کار به صورت همزمان انجام گیرد و به سرعت عمل بیشتری نیاز خواهید داشت. برای ریست فکتوری ابتدا تلویزیون را خاموش کرده و از برق بکشید. پس از آن، دکمه‌های Power و -Vol را به صورت همزمان نگه داشته و از نفر دوم بخواهید تلویزیون را به برق وصل کند. دقت کنید که دکمه‌ها همچنان باید در حالت فشرده باقی بمانند. این کار ممکن است بین 10 تا 30 ثانیه طولانی شود.

آن قدر صبر کنید تا چراغ ال ای دی سبز رنگ روشن گردد. در نهایت باید یک صفحه به عنوان پیام خوشامد گویی بر روی صفحه نمایش تلویزیون ظاهر گردد. هر پیغام یا سوالی که ظاهر می‌شود را با No یا Skip پاسخ دهید. نیازی به راه اندازی کانال‌های تلویزیون هم ندارید؛ بنابراین این مرحله را نیز رد نمایید.

مطالعه پیشنهادی: آیا تلویزیون Gplus وای‌فای دارد؟

کامل کردن ریست فکتوری و غیرفعال کردن سیف مود

حال وقت آن است که مراحل ریست فکتوری را انجام دهید. برای این کار به کمک ریموت کنترل، وارد Settings شده و گزینه select storage and reset را انتخاب نمایید. در لیست ظاهر شده نشانگر را روی گزینه select factory data reset قرار داده و OK کنید.

در این مرحله، تلویزیون به تنظیمات کارخانه برگشته و حالت ایمن در تلویزیون جی پلاس غیرفعال خواهد شد. اگر پیغام خوشامد را مشاهده نکردید، تمامی مراحل بالا را مجددا تکرار کنید تا در نهایت تلویزیون از حالت Safe Mode خارج شود.

یک پاسخ

  1. با سلام تلویزیون هوشمند ۴۰ اینچ جی پلاس بااندروید ۱۱ برای پاک کردن دائمی اطلاعات ذخیره شده و فایل های داخل هارد تلویزیون آیا با ریست فکتوری تلویزیون اطلاعات هارد تلویزیون غیرقابل بازگشت می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین آموزش های جی پلاس

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

کولرگازی اینورتر، یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع است که با استفاده از تکنولوژی اینورتر، مصرف انرژی را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. این کولرها

تفاوت کولر گازی گری با گرین

تفاوت کولر گازی گری با گرین

انتخاب یک کولر گازی مناسب برای خانه یا محل کار می‌تواند یکی از تصمیمات مهم در داشتن راحتی بیشتر و کاهش هزینه‌های مصرف انرژی باشد.

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

یکی از مشکلات رایج مصرف‌کنندگان کولر گازی در فصول گرم سال، کاهش پرتاب باد و کارایی دستگاه است. این مشکل می‌تواند، باعث نارضایتی و کاهش