کنترل تلویزیون جی پلاس با گوشی شیائومی

آموزش نحوه کنترل تلویزیون جی پلاس با گوشی شیائومی

کنترل تلویزیون جی پلاس با گوشی یکی از ترفندهایی است که در زمان‌های خاص به کار می‌رود. ممکن است ریموت کنترل تلویزیون خراب باشد. یا حتی گاهی ضعیف بودن باتری آن، اجازه تعویض کانال یا تغییر ولوم صدا را نمی‌دهد. در چنین مواردی، استفاده از گوشی تلفن همراه به جای ریموت کنترل تلویزیون جی پلاس، راهکار مناسبی خواهد بود. در این مقاله از فروشگاه جی پلاس ایران، به طور خاص به نحوه کنترل تلویزیون جی پلاس با گوشی شیائومی می‌پردازیم.

برای این که بتوانیم تلویزیون جی پلاس را به کمک گوشی شیائومی کنترل کنیم، باید از نرم افزارهای مخصوص این کار کمک بگیریم. در واقع، قبل از هر چیز باید از یک رابط نرم افزاری استفاده کنیم تا بتوانیم ارتباط لازم بین تلویزیون و گوشی را برقرار نماییم. در ادامه، توضیحات بیشتری درباره نحوه کنترل تلویزیون جی پلاس با گوشی شیائومی ارائه خواهیم داد.

مشاوره رایگان خرید محصولات جی پلاس

قابلیت کنترل تلویزیون جی پلاس با گوشی شیائومی

دستگاه‌های هوشمندی که در دنیای امروز به کار می‌روند، در بسیاری از موارد، امکان اتصال به یکدیگر را دارند. حتی گاهی می‌توان با یک دستگاه هوشمند، تنظیمات دستگاه دیگر را تغییر داد یا داده‌های مختلف را به اشتراک گذاشت. اتصال لپ تاپ به تلویزیون یا متصل کردن گوشی موبایل به تلویزیون هوشمند از جمله این موارد هستند. در تلویزیون‌های جی پلاس نیز این قابلیت در نظر گرفته شده است. حتی می‌توان تلویزیون جی پلاس را به کمک انواع گوشی هوشمند کنترل کرد.

هر گاه به دلایلی نتوانستید از کنترل تلویزیون خود استفاده کنید، می‌توانید گوشی خود را جایگزین ریموت نمایید. برای مثال، ضعیف بودن باتری‌های ریموت کنترل می‌تواند مشکل ایجاد کند. همچنین، ممکن است در حال استراحت باشید و کنترل تلویزیون در دسترس شما نباشد. در مواردی که کنترل تلویزیون خراب است هم می‌توانید تا زمان تهیه یک ریموت کنترل جدید از این ترفند استفاده کنید.

نحوه کنترل تلویزیون جی پلاس با گوشی

در تلویزیون‌های هوشمند جی پلاس از سیستم عامل اندروید استفاده می‌شود. این موضوع کمک می‌کند تا بتوان دستگاه‌های هوشمند از جمله گوشی را به آن متصل نمود. در بحث کنترل تلویزیون جی پلاس با گوشی نیز همین قابلیت به کار می‌رود.

برای این که بتوان بین تلویزیون و گوشی اتصال برقرار کرد، می‌توان از طریق نرم‌افزار و شبکه وای فای مشترک این کار را انجام داد. در روش اتصال با نرم‌افزار حتی امکان اشتراک فایل‌ها و صفحه نمایش گوشی موبایل نیز وجود دارد.

نحوه کنترل تلویزیون جی پلاس با گوشی

نحوه کنترل تلویزیون جی پلاس با گوشی شیائومی

در فرایند کنترل تلویزیون جی پلاس با گوشی شیائومی ابتدا باید نرم‌افزار Android TV Remote Control را دانلود نمایید. این نرم‌افزار نوعی رابط بین وای فای گوشی شما و وای فای تلویزیون جی پلاس به حساب می‌آید. برای نصب این نرم‌افزار می‌توانید به گوگل پلی مراجعه کرده و فایل آن را نصب نمایید. حجم این برنامه بسیار کم (کمتر از 5 مگابایت) است. بنابراین زمان دانلود و نصب آن چندان طولانی نخواهد بود.

پس از نصب نرم‌افزار اندروید تی وی ریموت کنترل، آن را از روی گوشی باز کنید. قبل از آن مطمئن شوید که شبکه وای فای استفاده شده در تلویزیون و گوشی شیائومی یکسان (مشترک) باشد. با باز کردن نرم‌افزار، یک گزینه تحت عنوان Accept and Continue ظاهر می‌شود. با زدن این دکمه وارد محیط جستجوی دستگاه‌ها خواهید شد.

اگر کمی صبر کنید، تلویزیون جی پلاس شما شناسایی می‌شود. با انتخاب نام تلویزیون، اتصال بین گوشی و تلویزیون G Plus برقرار خواهد شد. از این لحظه می‌توانید کنترل تلویزیون با گوشی شیائومی را به راحتی انجام دهید.

مطالعه پیشنهادی: آیا تلویزیون gplus گیرنده دیجیتال دارد؟

رفع مشکلات در حین کنترل تلویزیون جی پلاس با گوشی شیائومی

رفع مشکلات در حین کنترل تلویزیون جی پلاس با گوشی شیائومی

نیازی به توضیح این نکته نیست که امکان ایجاد اختلال در اتصال بین دو دستگاه وجود دارد. در واقع، با توجه به تفاوت در نوع سیستم عامل گوشی با تلویزیون، امکان ایجاد خطا وجود دارد. زیرا ممکن است ورژن اندروید گوشی شما با اندروید تلویزیون یکسان نباشد. در نتیجه، ممکن است که در کنترل تلویزیون جی پلاس با گوشی شیائومی خطا ایجاد گردد. در چنین مواردی می‌توانید فرایند یاد شده در قسمت قبل را مجددا تکرار کنید.

نکته دیگر این که نرم افزارهای متعددی برای کنترل تلویزیون G Plus با گوشی شیائومی وجود دارند. نرم‌افزار اندروید تی وی ریموت کنترل، تنها یکی از این نرم افزارها است. در صورتی که در اتصال تلویزیون و گوشی با این نرم‌افزار اختلالی ایجاد می‌شود، می‌توانید از یک نرم‌افزار دیگر استفاده کنید.

مطالعه پیشنهادی: اتصال تلویزیون جی پلاس به لپتاپ

ممکن است تفاوت‌هایی در نحوه اتصال تلویزیون با گوشی شیائومی با هر نرم‌افزار وجود داشته باشد. اما این تفاوت‌ها به حدی نیست که نتوانید آن را انجام دهید. یادآوری می‌کنیم که روش یاد شده در این مقاله محدود به گوشی شیائومی نیست. بنابراین برای کنترل کردن تلویزیون با انواع گوشی هوشمند می‌توانید از این روش استفاده کنید.

۷ پاسخ

      1. برنامه mi کنترل گوشی خود را آپدیت کنید و برند Avision رو انتخاب کنید تلویزیون های جی پلاس رو جواب میده تست شده با تلویزیون ۵۵ru722

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *