چرا تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود؟

چرا تلویزیون جی پلاس روشن نمیشود؟

گاهی به دلایل متعدد، تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود! علت این موضوع می‌تواند به مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری تلویزیون مربوط باشد. برای مثال، گاهی به دلیل خرابی بورد پاور دستگاه و گاهی در اثر ویروسی شدن آن، تلویزیون روشن نمی‌شود. در هر حال، برای بررسی علت روشن نشدن تلویزیون لازم است تمامی احتمالات را در نظر گرفته و به صورت مجزا بررسی نمود.

در صورتی که تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود، در گام اول باید اتصال تلویزیون به برق را بررسی کنید. اگر از یک محافظ یا سه راهی استفاده می‌کنید، آن را قطع کرده و تلویزیون را مستقیما به پریز متصل نمایید. اگر مشکل روشن نشدن تلویزیون به محافظ یا رابط برق مربوط باشد، با اتصال مستقیم به پریز، مشکل برطرف می‌شود.

دلایل دیگری مانند خرابی ریموت کنترل یا ضعیف بودن باتری‌های آن، خرابی CPU و خرابی مین بورد باعث روشن نشدن تلویزیون جی پلاس می‌شوند. در قسمت‌هایی از این مقاله از وبسایت جی پلاس ایران به شرح جزییات بیشتر و نحوه برطرف کردن این مشکلات می‌پردازیم.

روشن کردن تلویزیون جی پلاس پس از نصب

پس از نصب تلویزیون جی پلاس، برای روشن کردن آن باید چند گام اصلی را رعایت کنید. دقت کنید که تلویزیون باید در نزدیکی پریز برق قرار داشته باشد. در سال‌های اخیر، مخصوصا در فصل‌های گرم سال، نوسانات برق به شدت افزایش یافته است. از این رو، احتمال ایجاد نویز برق وجود دارد. بنابراین لازم است تلویزیون از طریق یک محافظ باکیفیت به برق متصل گردد.

در گام بعد باید ریموت کنترل را با استفاده از دو باتری مرغوب راه اندازی کنید. باتری‌های ضعیف نمی‌توانند قدرت کافی برای روشن کردن تلویزیون را فراهم کنند. در نتیجه، با وجود تلاشی که انجام می‌دهید، تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود.

لازم است فرایند نصب و روشن کردن تلویزیون برای بار اول توسط یک کارشناس انجام گیرد. در این صورت، مواردی مانند سلامت سخت افزارهای دستگاه به خوبی بررسی خواهد شد. برای مثال، اگر در هنگام نصب، تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود، در این صورت کارشناس مواردی مانند سلامت مین بورد و برد پاور را چک خواهد کرد.

علت اینکه تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود چیست؟

علت اینکه تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود چیست؟

این که تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود، به دلایل متعددی بستگی دارد. خرابی قطعات تلویزیون و یا باگ‌ها و ویروس‌های اینترنتی می‌توانند باعث روشن نشدن تلویزیون گردند. در ادامه تمامی عللی که مانع از روشن شدن تلویزیون جی پلاس می‌شوند را توضیح خواهیم داد.

مطالعه پیشنهادی: چرا صدای تلویزیون gplus قطع شده؟

عدم اتصال دستگاه به برق

نیازی به توضیح ندارد که اگر تلویزیون به برق متصل نباشد، روشن نمی‌شود. گاهی پریز برق خراب است یا برق ندارد. در این حالت دو شاخه دستگاه را به یک پریزی که از سلامت آن مطمئن هستید، بزنید. اگر مشکل تنها به خرابی یا قطعی پریز برق مربوط باشد، تلویزیون روشن خواهد شد.

ممکن است شما از یک سه راهی یا محافظ نامرغوب استفاده کرده باشید. یا حتی ممکن است به هر دلیلی، سه راهی و یا محافظ به تلویزیون برق کافی را نرسانند. اگر تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود، هر گونه سه راهی یا رابط را از آن جدا کنید. سپس دو شاخه تلویزیون را مستقیما به پریز برق بزنید. اگر تلویزیون روشن شد، به این معنا است که محافظ شما نقص فنی دارد. در این حالت، یک محافظ سالم را جایگزین محافظ قبلی تلویزیون کنید.

عدم اتصال دستگاه به برق یکی از دلایل روشن نشدن تلویزیون gplus

خرابی ریموت کنترل تلویزیون

مشکل دیگری که می‌تواند باعث روشن نشدن تلویزیون جی پلاس شود، خرابی ریموت کنترل است. در این گونه موارد، با وجود فشردن دکمه پاور روی ریموت، تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود. اگر با زدن دکمه پاور روی خود دستگاه، تلویزیون روشن گردد، ریموت کنترل خراب است.

البته عمل نکردن کنترل تلویزیون ممکن است به ضعیف بودن باتری‌های آن مربوط شود. بنابراین، لازم است باتری‌های آن را تعویض کرده و مجددا امتحان کنید. حال اگر با وجود استفاده از باتری‌های مرغوب، باز هم تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود، ریموت کنترل باید تعمیر یا تعویض گردد.

ویروسی شدن مین بورد تلویزیون

تلویزیون‌های هوشمند می‌توانند به اینترنت متصل شوند. ممکن است افراد برای مشاهده فیلم یا مستند به سایت‌های خاص و پر ترافیک مراجعه کنند. در این حالت، امکان آلودگی مین بورد تلویزیون‌های هوشمند به ویروس وجود دارد. البته استفاده از برخی قابلیت‌های دیگر مانند اتصال فلش به تلویزیون نیز می‌تواند باعث انتقال ویروس به مین بورد گردد.

معمولا پس از ویروسی شدن تلویزیون، چراغ پاور تلویزیون، روشن و چشمک زن است. اما امیدی به روشن شدن تلویزیون نیست. بنابراین اگر تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود، بهتر است وجود ویروس در مین بورد دستگاه بررسی شود. لازم است این کار را یک کارشناس یا تکنسین حرفه‌ای انجام دهد. در بسیاری از موارد، به روزرسانی سیستم عامل تلویزیون، مشکل را برطرف خواهد کرد.

لازم می‌دانیم تاکید کنیم که قبل از اتصال فلش یا هارد اکسترنال به تلویزیون، حتما آن‌ها را ویروس کشی نمایید. این کار مانع از ویروسی شدن دستگاه و مشکلات جانبی آن خواهد شد.

خرابی سی پی یو (CPU) تلویزیون جی پلاس

پردازنده تلویزیون GPlus یا همان CPU، بر روی مین بورد دستگاه نصب شده است. گاهی خرابی CPU باعث روشن نشدن تلویزیون جی پلاس خواهد شد. در چنین مواردی یک کارشناس یا تکنسین حرفه‌ای باید با ابزار مناسب، سلامت سی پی یو را چک کند.

خرابی مین بورد تلویزیون

مین بورد تلویزیون تمامی عملکرد دستگاه را تحت کنترل دارد. این قطعه درست مانند مادر بورد کامپیوتر، تمامی قطعات تلویزیون را در بر گرفته است. به همین دلیل، ایجاد کوچک‌ترین ایراد یا نقص بر روی آن باعث می‌شود تا در عملکرد دستگاه اختلال به وجود آید.

در مواردی که تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود، ممکن است مین بورد دچار مشکل شده باشد. مین بورد می‌تواند به صورت جزیی یا کلی، خراب شود. بررسی وضعیت سلامت این قطعه باید توسط یک کارشناس یا تکنسین حرفه‌ای انجام گیرد.

خرابی بورد پاور تلویزیون جی پلاس

قسمتی از تلویزیون که به روشن شدن تلویزیون کمک می‌کند، بورد پاور نام دارد. گاهی بورد پاور تلویزیون به هر دلیلی خراب می‌شود. در نتیجه، با وجود سالم بودن کنترل و باتری‌های آن، تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود.

اولین نشانه‌ای که در هنگام خرابی بورد پاور تلویزیون نمایان می‌گردد، چشمک زن بودن چراغ ال‌ای دی دستگاه است. گاهی خراب بودن بورد پاور باعث تاخیر در روشن شدن تلویزیون می‌شود. یعنی تلویزیون جی پلاس دیرتر از حالت عادی روشن خواهد شد. این مساله نیز می‌تواند به خرابی پاور مربوط باشد.

در چنین مواردی، لازم است کارشناس شرکت GPlus وضعیت بورد پاور را چک کرده و از سلامت آن مطمئن شود. برای رفع این مشکل، تعمیر کار باید بورد پاور را تعویض یا تعمیر کند.

نشانه‌هایی که تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود

نشانه‌هایی که تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود

در مواردی که تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود، ممکن است وضعیت ال‌ای دی یا چراغ استند بای دستگاه متفاوت باشد. در ادامه به حالت‌هایی که در هنگام روشن نشدن تلویزیون جی پلاس تجربه می‌کنید، می‌پردازیم.

مطالعه پیشنهادی: حالت ایمن در تلویزیون Gplus چیست؟

چراغ استند بای دستگاه روشن است

روشن بودن چراغ ال‌ای دی تلویزیون جی پلاس نشان دهنده اتصال آن به پریز برق سالم است. اما گاهی با وجود اتصال به برق، ریموت کنترل اثر نکرده و تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود. در چنین مواردی باید سعی کنید با دکمه پاور بر روی دستگاه، تلویزیون را روشن کنید.

اگر دستگاه بدون هیچ گونه اختلالی روشن شد، مشخص می‌شود که باتری ریموت کنترل ضعیف است. حتی گاهی کنترل دستگاه نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

اگر با وجود زدن دکمه پاور باز هم تلویزیون روشن نشد، می‌توانید آن را از برق کشیده و مجددا به پریز وصل کنید. پس از آن مجددا دکمه پاور را بزنید تا روشن شدن تلویزیون را بررسی کنید. اگر حتی در این حالت نیز تلویزیون روشن نشد، باید دستگاه از نظر فنی بررسی گردد. تماس با یک کارشناس یا تکنسین از شرکت GPlus بهترین راهکار برای رفع این گونه مشکلات خواهد بود.

چراغ استند بای در حالت چشمک زن است

یکی از حالت‌هایی که ممکن است با آن روبرو شوید، چشمک زن بودن ال‌ای دی دستگاه است. در این حالت، با وجود فشردن دکمه ریموت کنترل و چشمک زن بودن چراغ استند بای، تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود. این اتفاق عموما در صورتی رخ می‌دهد که بورد پاور دستگاه خراب باشد.

البته این موضوع به خرابی محافظ برق تلویزیون جی پلاس نیز بستگی دارد. معمولا اگر ولتاژ دریافتی دستگاه به حد استاندارد نرسد، چراغ ال‌ای دی چشمک می‌زند، اما تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود.

برای این که تمامی مشکلات داخلی تلویزیون برطرف شوند، می‌توان یک بار دستگاه را کاملا از برق کشید و مجددا آن را وصل نمود. بهتر است بین قطع برق و اتصال مجدد آن حداقل 30 ثانیه تا 1 دقیقه صبر کنید. معمولا اگر مشکل جدی در قطعات تلویزیون جی پلاس وجود نداشته باشد، پس از این کار دستگاه روشن خواهد شد.

محصول پیشنهادی: خرید تلویزیون 75 اینچ جی پلاس

چراغ استند بای خاموش است

خاموش بودن چراغ استند بای تلویزیون در دو حالت رخ می‌دهد. یا تلویزیون به برق وصل نیست و یا تلویزیون روشن و صفحه آن سیاه است. در این حالت ابتدا دکمه‌های ریموت کنترل را بزنید و واکنش دستگاه را بررسی کنید. اگر علائمی بر روی صفحه تلویزیون ظاهر شد، مشخص می‌شود که تلویزیون روشن بوده و ریموت کنترل نیز سالم است.

اما گاهی با وجود زدن دکمه‌های ریموت، هیچ واکنشی بر روی دستگاه مشاهده نخواهید کرد. وقت آن است تا با زدن یک دکمه از خود دستگاه (دکمه تعویض کانال یا تغییر ولوم صدا بر روی خود تلویزیون) واکنش آن را بسنجید. اگر علائم مورد نظر بر روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر شدند، معلوم می‌شود که تلویزیون روشن بوده و ریموت کنترل خراب است. ضعیف بودن باتری‌ها نیز می‌تواند علت عملکرد نادرست یا ضعیف ریموت کنترل باشد.

در مواردی که تلویزیون جی پلاس روشن نمی شود، برای اطمینان بیشتر، آن را از برق بکشید. پس از گذشت یک یا چند دقیقه مجددا آن را به برق وصل کنید. اگر با نقص فنی جدی روبرو نباشید، مشکل روشن نشدن تلویزیون جی پلاس برطرف خواهد شد.

۳ پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  چند روز پیش در حال به روز رسانی سیستم تلویزیون بودم که بعد از به روز رسانی به حالت استند بای رفت و چراغ پاورش چشمک زن شد و دیگه روشن نشد
  میشه علتش رو بگید

  1. سلام وقت شما بخیر باشه؛ چند دلیل احتمالی برای این مشکل وجود دارد:
   ۱. مشکل در به روز رسانی؛ ممکن است در حین دانلود یا نصب به روز رسانی مشکلی پیش آمده باشد که باعث خرابی نرم افزار تلویزیون شده باشد.
   ۲. مشکل سخت افزاری؛ به روز رسانی ممکن است باعث ایراد در یکی از قطعات سخت افزاری تلویزیون شده باشد.
   ۳. مشکل در برق؛ ممکن است مشکل از پریز برق، کابل برق یا محافظ برق باشد.

   نکاتی که می توانید برای عیب یابی مشکل امتحان کنید:
   ۱. بررسی اتصالات؛ مطمئن شوید که تلویزیون به طور مستقیم به پریز برق وصل است و از هیچ محافظ برق یا چندراهی استفاده نمی کنید. کابل برق را بررسی کنید تا آسیبی به آن نرسیده باشد. پریز برق را با دستگاه دیگری امتحان کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.
   ۲. خاموش کردن و روشن کردن؛ تلویزیون را از برق جدا کنید و ۳۰ ثانیه صبر کنید. سپس دوباره آن را به برق وصل کنید و روشن کنید.
   ۳. ریست فکتوری؛ اگر روش های بالا کار نکرد، می توانید تلویزیون را ریست فکتوری کنید. این کار تمام تنظیمات و اطلاعات شما را از تلویزیون پاک می کند، بنابراین قبل از انجام آن از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید.
   ۴. تماس با خدمات مشتری؛ اگر با انجام مراحل بالا مشکل برطرف نشد، باید با خدمات مشتری جی پلاس تماس بگیرید. آنها می توانند در عیب یابی مشکل و راهنمایی شما برای تعمیر تلویزیون کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین آموزش های جی پلاس

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

کولرگازی اینورتر، یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع است که با استفاده از تکنولوژی اینورتر، مصرف انرژی را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. این کولرها

تفاوت کولر گازی گری با گرین

تفاوت کولر گازی گری با گرین

انتخاب یک کولر گازی مناسب برای خانه یا محل کار می‌تواند یکی از تصمیمات مهم در داشتن راحتی بیشتر و کاهش هزینه‌های مصرف انرژی باشد.

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

یکی از مشکلات رایج مصرف‌کنندگان کولر گازی در فصول گرم سال، کاهش پرتاب باد و کارایی دستگاه است. این مشکل می‌تواند، باعث نارضایتی و کاهش