ماشین لباسشویی چند کیلویی بخرم؟

ماشین لباسشویی چند کیلویی بخرم؟

برای خرید ماشین لباسشویی از هر برندی، باید ابتدا درباره ساختار فنی آن مطمئن شوید و سپس، مناسب‌ترین حجم را انتخاب کنید؛ درواقع ظرفیت هر لباسشویی، از مهم‌ترین نکته‌ هایی هست که در راهنمای خرید ماشین لباسشویی، باید حتما در نظر گرفته شود. اما ماشین لباسشویی چند کیلویی خوبه؟ به نظر شما هر خانواده به ماشین لباسشویی با چه حجمی نیاز دارد؟ در این مقاله به دنبال آن هستیم تا به این سوالات پاسخ دهیم.

حجم ماشین لباسشویی و ظرفیت مجاز آن، بر اساس میزان لباس خشک تعیین می‌گردد؛ بنابراین قبل از خرید هر نوع ماشین لباسشویی، ابتدا باید مقدار لباسی که در هر بار شست و شو، در ماشین می‌ریزید را در نظر گرفته و سپس، بر اساس نیاز خانواده خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید. خرید یک ماشین لباسشویی خیلی کوچک یا خیلی بزرگ، می‌تواند عملکرد بهینه ماشین را کاهش داده و یا هزینه بیشتری را به خانواده تحمیل کند!

ظرفیت ماشین لباسشویی بر چه اساسی تعیین می‌شود؟

انواع ماشین‌های لباسشویی جی پلاس، ظرفیتی از ۸ کیلوگرم تا ۱۰ کیلوگرم دارند، که بسته به مدل آن‌ها، مشخص می‌شود؛ مقدار لباسی که می‌توان در هر بار شست و شو در ماشین ریخت، بر اساس ظرفیت دیگ ماشین تعیین می‌گردد. از طرفی، دقت کنید که مثلا در یک ماشین لباسشویی ۸ کیلوگرمی، می‌توانید مقدار ۸ کیلوگرم لباس خشک بریزید. این نکته تعیین می‌کند که ماشین لباسشویی چند کیلویی خوبه.

تعیین ظرفیت ماشین لباسشویی

از آنجا که لباس‌ها پس از جذب آب و پودر، سنگین‌تر از حالت خشک هستند، بنابراین اگر بیشتر از مقدار مجاز، لباس در داخل ماشین لباسشویی بریزید، باعث آسیب به آن خواهید شد. بهترین کار برای دریافت بیشترین بازده از لباسشویی، این است که همیشه کمی کمتر از حجم مجاز ماشین لباسشویی، در آن لباس بریزید؛ چون در این صورت، احتمال آسیب به ماشین لباسشویی به حداقل می‌رسد. ضمن این که لباس‌ها کاملا تمیز می‌شوند.

بهترین ظرفیت ماشین لباسشویی چقدر است؟

هر خانواده باید بر اساس میزان لباسی که در هر بار شست و شو در ماشین می‌ریزد، بهترین مدل ماشین لباسشویی جی پلاس را برای خود انتخاب کند! با کمی دقت در میزان لباس قابل شستشو، می‌توانید این موضوع را بررسی کنید. البته این مساله، به تعداد اعضای خانواده بستگی دارد. معمولا بهترین مدل برای افرادی که به تنهایی زندگی می‌کنند یا زوج‌های جوان، ماشین‌هایی با ظرفیت ۵ تا ۶ کیلوگرم هستند؛ اما خانواده‌های با تعداد نفرات ۳ تا ۴ نفر، بهتر است مدل‌های ۷ و ۸ کیلوگرمی را خریداری نمایند.

البته ممکن است افراد بنا بر نیاز خود، مدل‌های سنگین‌تر را انتخاب نمایند. بنابراین، باید دید که متناسب با شرایط هر خانواده، لباسشویی چند کیلویی خوبه؛ برای خانواده‌هایی که تعداد اعضای آن‌ها ۵ نفر به بالا است، انواع مدل‌های 9 و ۱۰ کیلوگرمی جی پلاس، بهترین انتخاب خواهند بود.

آیا امکان شستن لباس‌های سنگین در ماشین وجود دارد؟

ممکن است این گونه تصور کنید که زیاد بودن حجم یک ماشین، مانند ماشین لباسشویی ۱۰ کیلوگرمی، به شما این اجازه را می‌دهد تا برای شستشوی پرده، پتو و مانند آن‌ها از لباسشویی استفاده کنید؛ اما این نکته را در نظر داشته باشید که تکه‌های سنگینی که در اثر جذب آب، وزن بسیار بیشتری پیدا می‌کنند، می‌توانند آسیب جدی به ماشین لباسشویی وارد کنند! بنابراین بهتر است شست و شوی این گونه لباس‌ها یا انواع پرده و پتو را به خشکشویی‌های بیرونی بسپارید.

معایب خرید ماشین لباسشویی با حجم غیراستاندارد

حجم ماشین لباسشویی، باید متناسب با نیاز شما انتخاب شود. ماشین‌های لباسشویی که حجم خیلی کمی داشته باشند، ‌نمی‌توانند لباس‌های زیاد را به طور کامل شست و شو داده و تمیز تحویل دهند! از طرفی، ماشین‌هایی که حجم خیلی زیادی دارند، مصرف انرژی بالاتری خواهند داشت؛ ضمن اینکه از مقدار بیشتری پودر شستشو باید برای این گونه ماشین‌ها استفاده نمود. به این ترتیب، هزینه خانواده را از هر نظر افزایش می‌دهند.

معایب کم یا زیاد بودن حجم ماشین لباسشویی

بنابراین افراد باید بر اساس دو فاکتور مهم، یعنی تعداد اعضای خانواده و حجم لباس قابل شست و شو در هر مرتبه، تشخیص دهند که لباسشویی چند کیلویی خوبه و یک ماشین لباسشویی با حجم مناسب را برای خود انتخاب نمایند.

معرفی بهترین مدل‌های جی پلاس با ظرفیت‌های مختلف

تنوع مدل در ماشین‌های لباسشویی جی پلاس، بسیار بالا است؛ به طوری که هر خانواده با هر تعداد عضوی، می‌تواند بنا بر بودجه خود بهترین ماشین لباسشویی را خریداری کند. در ادامه، به معرفی انواع ماشین لباسشویی جی پلاس با ظرفیت‌های مختلف می‌پردازیم.

مدل‌های لباسشویی با ظرفیت 7 و ۸ کیلوگرم

در بین محصولات برند جی پلاس، مدل‌های مختلفی هستند که با ظرفیت 7 و ۸ کیلوگرم، تولید می‌شوند. این مدل‌ها طراحی و رنگ‌های متنوعی دارند، که با هر دکوراسیونی می‌توانند هماهنگ شوند. سفید، نقره‌ای و تیتانیوم، رنگ‌هایی هستند که در این مدل‌ها به کار می‌روند. برنامه‌های شست و شوی اصلی و تکمیلی در هر یک از این مدل‌ها، با یکدیگر تفاوت دارند. همین مساله باعث می‌شود تا قیمت آن‌ها با یکدیگر تفاوت‌هایی داشته باشند.

به این ترتیب، شما می‌توانید بر اساس نیاز خود و با توجه به توان مالی که دارید، مناسب‌ترین مدل ماشین لباسشویی جی پلاس را برای خود انتخاب نمایید. از پرفروش‌ترین ماشین‌های لباسشویی 7 و ۸ کیلویی جی پلاس، می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • مدل GWM-K8220T
 • مدل GWM-K8220W
 • مدل GWM-K8220S
 • مدل GWM-K8340T
 • مدل GWM-K8540W
 • مدل GWM-L730W
 • مدل GWM-L730T

مدل‌های ۹ و ۱۰ کیلوگرمی

برای خانواده‌های شلوغ یا افرادی که به هر دلیلی، حجم زیادی از لباس را در هر بار شست و شو در ماشین می‌ریزند، مدل‌های زیر بهترین محصولات جی پلاس به حساب می‌آیند:

 • مدل GWM-L909SW
 • مدل GWM-M104T
 • مدل GWM-M9540T
 • مدل GWM-M105W
 • مدل GWM-M9542W

با توجه به اینکه ظرفیت این ماشین‌های لباسشویی، نسبت به مدل‌های ۷ و ۸ کیلوگرمی بیشتر است، بنابراین، قیمت آن‌ها نیز گران‌تر خواهد بود. با این حال، فاکتورهای دیگری مانند تعداد برنامه‌های شست و شو، برخورداری از قابلیت بخارشوی، قدرت موتوری و دور موتور در هر یک از این ماشین‌های لباسشویی، می‌توانند قیمت آن‌ها را تغییر دهند. پس این که بدانیم لباسشویی چند کیلویی خوبه و چه امکاناتی باید داشته باشد، اهمیت دارد.

مهم‌ترین نکته این است که فروشگاه جی پلاس ایران، همواره تمامی محصولات این برند را با قیمت مناسبی به فروش می‌رساند؛ ضمن اینکه در جشنواره‌های مختلف، قیمت این محصولات همراه با تخفیف ویژه تعیین می‌گردند، که میزان هزینه‌های مصرف کنندگان را به طور قابل توجهی کاهش خواهد داد.

اهمیت انتخاب برنامه شست و شو متناسب با حجم لباس

تا اینجا نکاتی را درباره انتخاب ماشین لباسشویی با ظرفیت مناسب ارائه دادیم و دیدیم که لباسشویی چند کیلویی خوبه. اما نکته‌ای که باید به آن دقت کنید، این است که برای انتخاب برنامه‌های شستشوی اختصاصی ماشین هم، باید حجم مناسب لباس را در داخل ماشین بریزید! در واقع، برای استفاده از برخی برنامه‌های شست و شو، نمی‌توانید از تمام ظرفیت ماشین استفاده کنید.

استفاده از برنامه اختصاصی لباس‌های زمستانه

حجم لباس متناسب با برنامه شستشو

برخی از مدل‌های برند جی پلاس، از برنامه اختصاصی برای لباس‌های زمستانه برخوردار هستند. بنابراین اگر قصد دارید یک لباس زمستانه را با کمک ماشین لباسشویی ۸ کیلوگرمی بشویید، بنا بر وزن لباس ممکن است لازم باشد آن را به تنهایی، در داخل ماشین بیندازید. در غیر این صورت، لباس به طور کامل شسته نمی‌شود، و یا سنگین شدن لباس خیس، به دیگ لباسشویی شما آسیب وارد می‌کند. بهترین حالت این است که بر اساس برنامه شستشوی مورد نظر خود، تنها نیمی از ظرفیت ماشین را از لباس پر کنید.

برنامه مخصوص لباس‌های ظریف و حساس

اگر لباس‌های بسیار ظریف و ابریشمی و سبک داشته باشید، می‌توانید کمی بیشتر از نصف ظرفیت ماشین لباسشویی را با لباس پر کنید. هر چند در این صورت نیز، به دلیل ظرافت بیش از حد لباس‌ها، بهتر است حجم کمتری از لباس را در داخل ماشین بریزید، تا احتمال آسیب به لباس کمتر شود. البته این نکته را نیز مد نظر داشته باشید، که کم بودن بیش از حد لباس‌ها، می‌تواند هزینه‌های انرژی، آب و شوینده شما را افزایش دهد. پس هر نوع لباسی را به اندازه در داخل ماشین بریزید، تا هم از قابلیت‌های لباسشویی بهره‌مند گردید، و هم کمترین هزینه‌ها را متحمل شوید!

چگونه وزن لباس را تخمین بزنیم؟

مسلما در هر بار شستن لباس، ما نمی‌توانیم وزن لباس‌های کثیف را اندازه‌گیری کنیم؛ اما به صورت حدودی می‌توان وزن آن‌ها را تخمین زد. در حالت کلی و به صورت میانگین، هر پنج پیراهن حدود یک کیلوگرم وزن دارند؛ همچنین، اگر یک شلوار جین را به همراه یک پیراهن یا تیشرت به داخل ماشین لباسشویی بیندازید، حدود یک کیلوگرم از وزن آن را اشغال کرده‌اید.

دو عدد حوله حمام نیز، وزنی معادل یک کیلوگرم دارند که پس از خیس شدن و جذب آب، بسیار سنگین‌تر خواهند بود؛ بنابراین، باید در هنگام شستشو، حتما به این نکته دقت کنید و تا حد امکان، حوله‌ها را به تنهایی با ماشین لباسشویی بشویید. با توجه به اوزانی که به صورت تقریبی بیان شدند، در یک ماشین لباسشویی ۱۰ کیلوگرمی، می‌توان حدود ۵۰ پیراهن را به صورت همزمان شست. اگر حجم لباس‌ها در هر بار، خیلی کمتر از این مقدار باشد، علاوه بر کاهش عمر ماشین لباسشویی، هزینه انرژی را افزایش داده و باعث اسراف در مصرف آب خواهد شد.

مطالعه پیشنهادی: چطور لاستیک ماشین لباسشویی رو تمیز کنیم؟

جمع‌بندی در ارتباط با وزن لباسشویی مناسب:

در این مطلب به دنبال آن بودیم تا بدانیم ماشین لباسشویی چند کیلویی خوبه. مشخص شد که برای خانواده‌های کم جمعیت، ظرفیت ماشین لباسشویی 7 تا ۸ کیلوگرمی، کافی خواهد بود و خانواده‌های پرجمعیت، باید از مدل‌های ۹ و ۱۰ کیلوگرمی استفاده کنند. بهتر است در هنگام خرید انواع ماشین‌های لباسشویی، از کارشناسان جی پلاس ایران کمک بگیرید، تا از صرف هزینه اضافی پیشگیری به عمل آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *