چگونه ماشین لباسشویی در حال کار را خاموش کنیم؟

چگونه ماشین لباسشویی در حال کار را خاموش کنیم؟

ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک، بر اساس برنامه‌های اختصاصی خود، عمل شستشوی لباس‌ها را انجام می‌دهند. اما گاهی به هر دلیلی، لازم است ماشین لباسشویی در حال کار را خاموش کنیم؛ برای خاموش کردن ماشین لباسشویی در حال کار، روش‌های مختلفی وجود دارد، که مهم‌ترین آن‌ها استفاده از کلید پاور (Power) یا دکمه متوقف (Pause) است، که در اکثر مدل‌ها در نظر گرفته می‌شود. البته در برخی مدل‌ها نیز، دکمه Cancel برای ایجاد تغییرات مورد نیاز، به کار می‌رود.

خاموش کردن ماشین لباسشویی در حین کار، ممکن است آسیب‌هایی را برای دستگاه در پی داشته باشد؛ و تکرار آن در طولانی مدت، باعث خرابی ماشین لباسشویی شود! بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای این کار، نکاتی را رعایت کنیم.

برای مثال، ابتدا از بسته بودن کامل درب ماشین مطمئن باشید. همچنین، اجازه دهید تخلیه آب ماشین لباسشویی به طور کامل انجام گیرد و سپس، دکمه پاور یا توقف را بزنید. تا حد امکان، بهتر است صبر کنید تا عمل شستشو به پایان برسد و پس از آن، دستگاه را خاموش نمایید. با این حال، اگر امکان این کار وجود ندارد، ماشین لباسشویی را زمانی خاموش کنید، که در حالت استراحت به سر می‌برد!

مطالعه پیشنهادی: روش تمیز کردن لباسشویی

نحوه خاموش کردن ماشین لباسشویی در حال کار

انواع مدل‌های ماشین لباسشویی، با روش‌های مختلفی خاموش و روشن می‌شوند. بر همین اساس، ممکن است برای خاموش کردن دستگاه در حین کار، لازم باشد تا نگاهی به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی بیندازید. در هر حال، از سه روش کلی برای خاموش کردن ماشین می‌توان استفاده کرد، که به قرار زیر هستند:

روش‌های خاموش کردن لباسشویی در حال کار

  • زدن دکمه خاموش و روشن یا کنسل؛ تمامی ماشین لباسشویی‌های اتوماتیک، یک دکمه خاموش و روشن دارند، که برای فعال کردن برنامه شستشو به کار می‌رود. در برخی مدل‌ها، ممکن است کلید کنسل نیز وجود داشته باشد، که در موارد ضروری، برای توقف شستشو یا لغو برنامه انتخابی، به کار می‌رود. برای آنکه بتوانیم ماشین لباسشویی در حال کار را خاموش کنیم، باید باید ابتدا بنا بر مدل آن، دکمه خاموش و روشن یا دکمه کنسل را بزنید.
  • زدن دکمه Pause؛ در بعضی از ماشین‌های لباسشویی، علاوه بر دکمه خاموش و روشن، یک کلید توقف وجود دارد، که فشار دادن آن، عمل شست و شو را به صورت موقت، متوقف می‌کند. معمولا کسانی که قصد دارند لباس‌هایی را به ماشین اضافه یا از آن کم کنند، می‌توانند از این کلید استفاده نمایند. با این حال، مطمئن شوید که قبل از زدن دکمه Pause، تمام آب ماشین تخلیه شده باشد.
  • قطع برق ماشین؛ ممکن است به هر دلیلی، نتوانید از دکمه پاور یا کنسل استفاده کنید. در چنین شرایطی، باید دو شاخه برق ماشین را از پریز خارج کنید، تا دستگاه در حال کار، متوقف گردد. البته این کار، تنها در شرایطی مجاز است، که ناچار به خاموش کردن ماشین لباسشویی در حال کار باشید؛ زیرا تکرار این مورد و خاموشی ناگهانی دستگاه، می‌تواند به قطعات ماشین آسیب وارد کند.

بهترین زمان برای خاموش کردن ماشین لباسشویی

خاموش کردن ماشین لباسشویی اتوماتیک، در حین کار توصیه نمی‌شود؛ اما در شرایط زیر ممکن است لازم باشد، تا ماشین را خاموش کرده و مشکل را برطرف نمایید:

  • نشتی آب شدید
  • عیب فنی یا خرابی جدی
  • انتخاب برنامه شست و شوی غیر صحیح
  • صرفه‌جویی در مصرف برق و حفظ ایمنی
  • عدم نیاز به ادامه شست و شو

مطالعه پیشنهادی: روش استفاده از ماشین لباسشویی اتوماتیک

بهترین زمان برای خاموش کردن لباسشویی

بهترین زمان برای خاموش کردن ماشین در حال کار، هنگامی است که برنامه شستشو به پایان رسیده باشد. زیرا در این صورت، لباس‌ها کاملا شسته شده و تمیز هستند. اما اگر به هر دلیلی، ناچار شدید قبل از اتمام برنامه شست و شو، ماشین را خاموش کنید، صبر کنید تا آب دستگاه تخلیه گردد. برخی از ماشین‌های لباسشویی، قابلیت تخلیه آب خودکار را دارند، که می‌توانید در چنین شرایطی از آن استفاده نمایید.

در صورتی که به دلیل عیب فنی و خرابی ماشین لباسشویی، نتوانید از دکمه خاموش روشن یا توقف استفاده کنید، دو شاخه آن را از برق بکشید. در این صورت، جریان برق از همه قسمت‌های دستگاه قطع شده و خطری شما را تهدید نمی‌کند.

آیا خاموش کردن لباسشویی در حال کار خطر دارد؟

در حالت کلی، اگر لباسشویی در حین شست و شوی لباس‌ها خاموش شود، آسیبی در همان لحظه به ماشین وارد نمی‌گردد؛ اما تکرار این مساله، ممکن است در آینده قطعات ماشین را دچار مشکل و خرابی کند.

تا زمانی که حجم آب داخل دیگ، به حد نصاب نرسیده و یا دمای آن چندان گرم نباشد، می‌توانید برای خاموش کردن ماشین لباسشویی در حال کار اقدام کنید. در واقع، در این شرایط می‌توانید حجم لباس‌های داخل ماشین را کم و زیاد کنید؛ اما اگر دیگ ماشین پر از آب شده و یا دمای آب بالا رفته باشد، امکان باز شدن درب ماشین وجود ندارد.

بهترین زمان برای خاموش کردن لباسشویی

برای آنکه کمترین آسیب به قطعات الکترونیکی ماشین لباسشویی وارد شود، حتما باید پیش از خاموش کردن ماشین لباسشویی در حال کار اجازه دهید، تا آب آن به طور کامل تخلیه گردد. این مورد را چه برای خاموش کردن دستگاه با دکمه پاور، و چه برای از برق کشیدن دستگاه، حتما رعایت کنید.

برای خاموش کردن ماشین لباسشویی جی پلاس چه کنیم؟

انواع مدل‌های ماشین لباسشویی جی پلاس نیز، از دکمه‌های خاموش و روشن یا توقف برخوردار هستند. بنابراین شما می‌توانید بر اساس روش‌هایی که تا اینجا برای خاموش کردن ماشین لباسشویی در حال کار توضیح دادیم، دستگاه را خاموش کرده و تغییرات لازم را اعمال نمایید.

البته معمولا در حین خرید محصولات جی پلاس، کارشناسانی که به عنوان راهنمای خرید ماشین لباسشویی، توضیحات لازم را به شما ارائه می‌دهند، می‌توانند به سوالات شما نیز پاسخ دهند. همچنین، کارشناسان جی پلاس ایران می‌توانند پاسخگوی سوالات شما درباره مشکلات احتمالی باشند. بنابراین، در صورت نیاز می‌توانید با جی پلاس ایران، در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین آموزش های جی پلاس

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

کولرگازی اینورتر، یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع است که با استفاده از تکنولوژی اینورتر، مصرف انرژی را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. این کولرها

تفاوت کولر گازی گری با گرین

تفاوت کولر گازی گری با گرین

انتخاب یک کولر گازی مناسب برای خانه یا محل کار می‌تواند یکی از تصمیمات مهم در داشتن راحتی بیشتر و کاهش هزینه‌های مصرف انرژی باشد.

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

یکی از مشکلات رایج مصرف‌کنندگان کولر گازی در فصول گرم سال، کاهش پرتاب باد و کارایی دستگاه است. این مشکل می‌تواند، باعث نارضایتی و کاهش