معرفی انواع ماشین لباسشویی با قابلیت ها و مزایا و معایب

معرفی انواع ماشین لباسشویی با قابلیت ها و مزایا و معایب

در دنیای امروز، با پیشرفت تکنولوژی، انواع دستگاه‌های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، به زندگی روزمره مردم اضافه شده‌اند؛ در این بین، انواع ماشین لباسشویی نیز از قافله جا نماندند، و در مدل‌های مختلف، ساخته و به بازار عرضه گردیدند! طراحی این گونه ماشین‌ها، معمولا به صورت درب از بالا، درب از جلو، دو درب و یا سطلی است؛ البته، در سال‌های اخیر، مدل‌های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، به یک اولویت برای اغلب خانواده‌ها تبدیل شده‌اند.

هر فرد، بنا بر سلیقه و نیاز خود، می‌تواند یکی از انواع مدل‌های ماشین لباسشویی را انتخاب نماید؛ ناگفته نماند که ظرفیت ماشین‌های لباسشویی، با یکدیگر تفاوت داشته و همین مساله، می‌تواند بر قیمت انواع لباس شویی ‏ تاثیرگذار باشد. در این مقاله، به دنبال آن هستیم تا به معرفی انواع ماشین لباسشویی بپردازیم، و موارد مصرف هر یک را به طور کامل توضیح دهیم؛ همچنین، برای اطلاع از آخرین قیمت ها، میتونین به صفحه خرید ماشین لباسشویی جی پلاس مراجعه کنید.

ماشین لباسشویی سطلی

شاید بتوان گفت که قدیمی‌ترین نوع ماشین‌های لباسشویی، نوع سطلی آن‌ها بود، که در ظرفیت‌های خیلی کم تا زیاد (4.5 تا ۲۰ کیلوگرم)، به بازار عرضه می‌شد. این نوع ماشین لباسشویی، به فضای زیادی برای راه اندازی نیاز دارد؛ از طرفی، شستشوی لباس‌ها در آن، نسبت به ماشین‌های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، دشوارتر خواهد بود. از این رو، قیمت ماشین لباسشویی سطلی در مقایسه با انواع ماشین‌های درب از جلو، یا ماشین لباسشویی‌های خشک کن، ارزان‌تر است.

به این ترتیب، برای افرادی که فضای کافی جهت استفاده از این نوع ماشین لباسشویی دارند، و به دنبال یک محصول ارزان قیمت هستند، ماشین لباسشویی سطلی یک گزینه کاربردی به نظر می‌رسد.

ماشین لباسشویی درب از بالا

یکی از انواع ماشین لباسشویی، که پس از مدل‌های سطلی به بازار عرضه شد، ماشین لباسشویی درب از بالا است. برای شستشوی لباس‌ها در این نوع ماشین، باید آن‌ها را از بالا در داخل ماشین ریخته و پودر را بر روی آن‌ها بریزید. حجم آبی که در شستشو با ماشین لباسشویی درب از بالا مصرف می‌شود، نسبتا زیاد است؛ زیرا مخزن ماشین لباسشویی باید پر از آب شده و لباس‌ها در مخلوط آب و پودر غوطه ور گردند، تا در حین چرخش تمیز شوند.

ماشین لباسشویی درب از بالا

این نوع ماشین‌های لباسشویی، نسبت به مدل سطلی، فضای کمتری را اشغال می‌کنند، و حمل آن‌ها راحت‌تر است. قیمت ماشین درب از بالا نیز، نسبت به قیمت انواع لباس شویی ‏ اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، ارزان‌تر خواهد بود. ظرفیت مخزن ماشین‌های لباسشویی درب از بالا، از ۳ تا ۷ کیلوگرم متغیر بوده و معمولا، برای خانواده‌های کم جمعیت، شامل ۲ الی 3 نفر، گزینه مناسبی به نظر می‌آید. مهم‌ترین نقصی که می‌توان در ماشین‌های لباسشویی درب از بالا یافت، لرزش زیاد و صدای نسبتا بالای آن‌ها است، که می‌تواند برای اهل منزل آزار دهنده باشد.

ماشین‌های لباسشویی دوقلو

گونه دیگری از انواع ماشین لباسشویی، که عمدتا برای خانواده‌های پرجمعیت مناسب است، ماشین لباسشویی دوقلو نام دارد. ماشین‌هایی که با این نوع طراحی ساخته می‌شوند، عموما یکی از سه حالت زیر را دارند:

 • لباسشویی دوقلوی درب از جلو
 • لباسشویی دوقلوی درب از بالا
 • ماشین لباسشویی دوقلوی یک درب از بالا و یک درب از جلو

جالب است بدانید که در ماشین‌های لباسشویی دو قلو، در اغلب موارد، یکی از مخازن مخصوص شستشو است و مخزن دیگر به خشک کن تعلق دارد. اما مدل‌های دیگری از این نوع ماشین وجود دارند، که هر دو درب مربوط به مخازن شستشوی لباس هستند!

با توجه به اینکه حجم لباس قابل شست و شو در این نوع مدل‌ها بسیار بالا است، معمولا قیمت آن از قیمت انواع لباس شویی ‏ نیمه اتوماتیک و اتوماتیک، گران‌تر خواهد بود. بنابراین، خریداین مدل از لباسشویی‌ها، برای خانواده‌های کم جمعیت و همچنین، زوج‌های جوان توصیه نمی‌شود.

ماشین‌های لباسشویی قابل حمل

یکی از انواع مدل‌های ماشین لباسشویی، که امروزه در بازار لوازم خانگی به چشم می‌خورد، ماشین‌های لباسشویی قابل حمل هستند. این نوع ماشین‌های لباسشویی، در موارد زیر به کار می‌روند:

 • برای افرادی که به تنهایی زندگی می‌کنند و حجم لباس کمی دارند.
 • برای خانواده‌هایی که به دنبال یک ماشین لباسشویی مجزا، برای شستشوی لباس‌های کودک خود هستند.
 • افرادی که به دنبال یک ماشین لباسشویی با حجم کم، برای مسافرت هستند.
 • کسانی که در انواع کانکس یا کابین زندگی می‌کنند!

ماشین‌های لباسشویی قابل حمل

انواع ماشین لباسشویی قابل حمل، با مخازنی با حجم 2 تا ۱۰ کیلوگرم، تولید می‌گردند، که معمولا، لباس باید از بالا در آن ریخته شود. این نوع مدل‌های لباسشویی، عمدتا با برق مستقیم کار می‌کنند؛ اما در بین آن‌ها مدل‌هایی نیز وجود دارند، که با کمک شارژ باتری قابل استفاده هستند. مدل‌های شارژی را می‌توانید در مسافرت نیز به کار ببرید!

شست و شوی لباس‌ها در این نوع ماشین‌های لباسشویی، بسیار شبیه به لباسشویی‌های درب از بالا است؛ زیرا ترکیب آب و پودر در مخزن جمع شده، و لباس‌ها در آن به حالت چرخشی شسته می‌شوند.

ماشین لباسشویی درب از جلو

احتمالا همه شما با ماشین‌های لباسشویی درب از جلو آشنایی کامل دارید؛ زیرا امروزه اکثر مدل‌های ماشین لباسشویی، که با برندهای مختلف در بازار یافت می‌شوند، از نوع درب از جلو هستند. عملکرد انواع مدل‌های ماشین لباسشویی درب از جلو، به این شکل است که ابتدا لباس‌ها در مقدار مشخصی آب خیس خورده، و در نهایت، ماشین لباسشویی از طریق زیر و رو کردن آن‌ها در مخلوط آب و پودر، لباس‌ها را تمیز می‌کند! معمولا برای انواع ماشین لباسشویی درب از جلو، باید از پودر لباسشویی مخصوص با کف کمتر استفاده کنید، تا بازدهی ماشین حین شستشوی لباس‌ها، افزایش پیدا کند.

برخی از مهم‌ترین مزایای انواع ماشین لباسشویی درب از جلو نسبت به سایر مدل‌های معرفی شده در این مقاله، به قرار زیر هستند:

 • مصرف آب کمی دارند.
 • برق مصرفی آن‌ها کمتر است.
 • با توجه به مزایایی که دارند، خرید آن‌ها بسیار مقرون به صرفه است.
 • سر و صدای ماشین‌های درب از جلو، در حین شست و شو، کمتر است.
 • ماشین‌های با برند معتبر، لرزش چندانی ندارند.
 • ظرفیت آن‌ها از ۴ تا ۲۴ کیلوگرم متغیر است، و نیاز هر مصرف کننده‌ای را برطرف می‌کنند.
 • در هنگام چرخش لباس‌ها، کمترین رطوبت را ایجاد می‌کنند!
 • زمان خشک کردن لباس، برای ماشین‌های درب از جلو، کوتاه‌تر است.
 • امکان جای دادن آن در فضای آشپزخانه، راحت است.

مزیت مهم درب کوچک دوم، که بر روی انواع ماشین لباسشویی دو درب در نظر گرفته می‌شود، این است که نیازی به خاموش کردن ماشین نبوده و برنامه شستشو، طبق روال پیش می‌رود.

ماشین لباسشویی و خشک کن مجزا

ماشین‌های لباسشویی همراه با خشک کن، از جمله مدل‌هایی هستند که علاوه بر شستن لباس، خشک کردن آن را نیز تسریع می‌کنند. در انواع مدل‌های ماشین لباسشویی همراه با خشک کن، ابتدا لباس در یک مخزن جداگانه شسته می‌شود، و سپس برای خشک کردن به قسمت خشک کن منتقل می‌گردد. اما بعدها با پیشرفت تکنولوژی و فناوری، انواع مدل‌های ماشین لباسشویی که در آن‌ها قابلیت شست و شو با خشک کن ادغام شده بود، در بازار عرضه شدند.

قیمت انواع ماشین لباسشویی خشک کن، نسبت به مدل‌های دیگر، مانند ماشین‌های درب از بالا و ماشین‌های سطلی، بسیار بالاتر است؛ زیرا آن‌ها می‌توانند علاوه بر شست و شو، لباس را با سرعت بالایی خشک کرده و تحویل دهند. اما فراموش نکنید که این محصولات، برای شستن و خشک کردن همزمان لباس‌ها، انرژی زیادی مصرف می‌کنند، که این مساله، هم هزینه‌های انرژی را افزایش می‌دهد و هم می‌تواند از طول عمر دستگاه بکاهد!

انواع ماشین لباسشویی دو درب

از همین ابتدا، به این نکته اشاره می‌کنیم که ماشین‌های لباسشویی دو درب، با ماشین‌های لباسشویی دوقلو متفاوت هستند! در واقع، انواع ماشین لباسشویی دو درب، شامل یک درب بزرگ هستند، که در جلوی ماشین لباسشویی نصب می‌شود. اما در قسمتی از این درب بزرگ، یک درب کوچک در نظر گرفته شده است، که کار را برای مصرف‌کننده راحت‌تر می‌کند! زیرا اگر در حین شستشوی لباس‌ها، متوجه شدید که یک تکه لباس را باید به لباس‌های در حال شستشو اضافه کنید، در این صورت، می‌توانید از طریق درب کوچک آن را درون ماشین بیندازید.

ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

امروزه انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، در هر خانه‌ای به چشم می‌خورند! انواع مدل‌های ماشین لباسشویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، به دلیل برخورداری از برنامه‌های شست و شو، هر گونه نیاز به دخالت افراد را برطرف می‌سازند. در واقع، شما بنا بر جنس پارچه و حجم لباس مورد نظر خود، می‌توانید برنامه شستشوی مناسب را انتخاب کرده و ماشین را روشن کنید.

تفاوت ماشین لباسشویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، به تعداد برنامه‌های شست و شوی اصلی و تکمیلی آن‌ها بستگی دارد؛ ضمن اینکه معمولا، انواع مدل‌های اتوماتیک، حجم و ابعاد کوچکتری نسبت به مدل‌های نیمه اتوماتیک دارند.

یک ماشین لباسشویی اتوماتیک، برنامه‌های شستشوی بیشتری دارد، و شما می‌توانید هر نوع پارچه ظریف یا ضخیم را در این نوع ماشین‌ها، شست و شو داده و تحویل بگیرید. بر همین اساس نیز معمولا، قیمت انواع لباس شویی ‏ اتوماتیک، گران‌تر از نوع نیمه اتوماتیک خواهد بود.

مزایای خرید لباسشویی اتوماتیک

از مزایای خرید انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مصرف انرژی بسیار کم
 • نیاز به حجم بسیار کم آب
 • کمترین سر و صدا در حین شست و شو
 • بالاترین سرعت شستشوی لباس
 • امکان خشک کردن لباس‌ها، بلافاصله پس از اتمام شست و شو
 • قابلیت شست و شوی انواع لباس‌های سبک و سنگین، با جنس‌های مختلف
 • نگهداری آسان
 • طراحی زیبا برای آشپزخانه‌های مدرن

قیمت انواع لباس شویی ‏ به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

اصلی‌ترین فاکتورهایی که در هنگام خرید انواع ماشین لباسشویی باید در نظر گرفته شوند، شامل حجم ماشین لباسشویی و قیمت آن است. البته برای خرید انواع مدل‌های ماشین لباسشویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، باید به تعداد برنامه‌های شست و شو نیز توجه ویژه داشته باشید؛ مسلما هر چه تعداد برنامه‌ها بیشتر باشد، قیمت ماشین نیز افزایش پیدا می‌کند.

برند سازنده ماشین لباسشویی

نکته دیگر، توجه به برند تولید‌کننده ماشین لباسشویی مورد نظر است. برندهای مطرح دنیا، انواع ماشین لباسشویی را در مدل‌های مختلف و با ظرفیت‌های متنوع، به بازار عرضه می‌کنند، که هر فرد می‌تواند بنا بر نیاز خود، آن‌ها را انتخاب نماید. اما قیمت انواع لباس شویی ‏ خارجی، برای مردم کشور ما که در حال حاضر در تحریم به سر می‌بریم، بسیار گران‌تر از حد عادی خواهد بود. از این رو بهتر است، قبل از اقدام برای خرید انواع مدل‌های ماشین لباسشویی خارجی، تعدادی از برندهای داخلی را نیز بررسی کنیم، تا در صورت امکان، با صرف هزینه کمتر، محصول با کیفیتی بخریم.

ماشین‌های لباسشویی جی پلاس

در حال حاضر، انواع مدل‌های ماشین لباسشویی جی پلاس، با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت، به بازار عرضه می‌شوند؛ اغلب مدل‌های تولید شده توسط این برند، از نوع ماشین‌های اتوماتیک هستند، و خرید آن‌ها مزایای زیادی برای مصرف‌کننده خواهد داشت. به منظور بررسی قیمت انواع لباس شویی ‏جی پلاس، می‌توانید به قسمت فروشگاه سایت ما مراجعه کنید.

جی پلاس ایران همواره در تلاش است، تا قیمت انواع ماشین لباسشویی را به صورت روزانه به روز رسانی نماید. ضمن این که خرید ماشین‌های لباسشویی ایرانی جی پلاس از طریق این فروشگاه، با تخفیف و گارانتی همراه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین آموزش های جی پلاس

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

نظرات درمورد کولر گازی اینورتر

کولرگازی اینورتر، یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع است که با استفاده از تکنولوژی اینورتر، مصرف انرژی را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. این کولرها

تفاوت کولر گازی گری با گرین

تفاوت کولر گازی گری با گرین

انتخاب یک کولر گازی مناسب برای خانه یا محل کار می‌تواند یکی از تصمیمات مهم در داشتن راحتی بیشتر و کاهش هزینه‌های مصرف انرژی باشد.

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

نحوه افزایش پرتاب باد کولر گازی

یکی از مشکلات رایج مصرف‌کنندگان کولر گازی در فصول گرم سال، کاهش پرتاب باد و کارایی دستگاه است. این مشکل می‌تواند، باعث نارضایتی و کاهش